„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Lietuvos balso“ mokytojai prisiminė mokyklą: užgauliojimai ir dveji metai vienoje klasėje

Prasidėjus naujiems mokslo metams šeštojo „Lietuvos balso“ sezono mokytojai prisiminė ir savo mokyklos laikus. Didžiosios scenos žvaigždės pirmą kartą atvirai papasakojo, kokie jie buvo mokykloje, su kokiais sunkumais susidurdavo ir kokį kelią pasirinko ją pabaigę.
Justinas Jarutis, Leonas Somovas, Inga Jankauskaitė, Donatas Montvydas
Justinas Jarutis, Leonas Somovas, Inga Jankauskaitė, Donatas Montvydas / Nerijaus Palucko nuotr.

Mokytojų istorijos nustebina – karjeros ir populiarumo aukštumas pasiekę Leonas Somovas, Justinas Jarutis, Inga Jankauskaitė ir Donatas Montvydas mokykloje populiarūs nebuvo ir tik Donatas Montvydas gali pasigirti aukštais pažymiais.

„Negaliu sakyti tiesos, auginu vaikus, būtų labai neteisinga man sakyti tiesą. Neturiu daug gerų atsiminimų apie mokyklą“, – juokdamasi sako Inga Jankauskaitė. Projekto mokytoja pripažino, kad mokykla jai niekuomet nebuvo ta vieta, į kurią norėdavosi eiti. Vis tik Inga Jankauskaitė išliko korektiška ir visų detalių apie mokyklos laikus atskleisti nepanoro.

Tuo metu Justinas Jarutis sako, kad mokykla jam patikdavo, tačiau atskleidė, jog vidurinėje teko susidurti ir su patyčiomis.

„Kiekvieną dieną eidamas į mokyklą sulaukdavau absoliučiai visko, ko tik nori. Aš nešiodavau akinius, kai pradėjau domėtis muzika, ir plaukai jau buvo ilgesni. Dažnai mane vadindavo „banglu“ ar „Hariu Poteriu“, – atsiminimais dalinasi Justinas Jarutis ir pripažįsta – užgauliojimas mokykloje jam padėjo tapti tuo, kuo yra dabar, ir dar atkakliau siekti savo tikslo.

Justinas Jarutis nustebina ir dar vienu faktu – baigęs mokyklą, studijų toliau netęsė, tačiau du kartus savo noru baigė vienuolika klasių.

„Baigiau trylika klasių, savo noru kartojau vienuoliktą klasę, kad atvažiuočiau į Vilnių ir studijuočiau muziką. Kupiškyje jau buvau baigęs vienuolika klasių ir tuomet neturėjau galimybės į Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją atvažiuoti tik vieniems metams, todėl paprašiau, kad vieną klasę leistų pakartoti ir mokiausi ten dvejus metus“, – pasakoja Justinas Jarutis. Jis pripažįsta, kad vis dar norėtų pasirinkti kokias nors studijas ir linksta į verslo pusę.

Kad pamokomis per daug nesidomėjo, pripažįsta Leonas Somovas. Elektroninės muzikos kūrėjas atskleidžia, kad, būdamas mažesnis, norėjo turėti savo roko grupę, tad užuot mokęsis klasėje sąsiuviniuose piešdavo savo svajonių roko grupės logotipus.

„Pamokas mokykloje praleidinėdavau, negalėdavau susikaupti ir labai tingėdavau mokytis. Iš vienos mokyklos mane buvo išmetę, tad teko pereiti į kitą“, – juokdamasis prisimena Leonas Somovas.

Vienintelis, kuris gali vadinti save stropiu mokiniu – Donatas Montvydas, kurio pažymių vidurkis, kaip sako atlikėjas, buvo aukščiau devyneto. Vis tik Donatas išduoda – pamokas praleidinėti tekdavo taip pat.

„Mokykloje tarp tiek daug skirtingų asmenybių atrasti save man buvo sunku ir aš užėmiau labiau stebėtojo pusę. Save realizuodavau užsidarydamas vienas groti arba sportuodamas“, – sako Donatas Montvydas. Jis labiausiai iš visų nustebina po mokyklos pasirinkta specialybe.

„Studijavau aplinkos inžineriją. Manau, tai yra tėvų paskata, tuomet buvo labai svarbu diplomas. Tačiau pradėjęs studijuoti supratau, kad jei tu nori būti profesionalas muzikoje, negali dviejų dalykų daryti. Bent jau aš negalėjau ir norėjau save pašvęsti tik muzikai“, – sako Donatas Montvydas.

Kokias specialybes pasirinko kiti projekto mokytojai, kokias mokyklos laikų istorijas papasakojo ir koks būtų jų patarimas vis dar besimokantiems ir naujus mokslo metus pradėjusiems moksleiviams, išgirsti galima vaizdo įraše.

Žiūrėkite video:

VIDEO: LIETUVOS BALSAS | Back to school

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs