Lietuvos virėjai iš geriausių pasaulio šefų olimpiados Erfurte grįžo su bronza

Lietuviai iš geriausių pasaulio šefų olimpiados Erfurte parsivežė bronzos medalius. Dirbę naktimis, sudėtingomis sąlygomis, bronziniai Lietuvos virėjai pademonstravo ne tik fantaziją, bet ir tikrus raumenis bei atkaklumą.
Lietuvos komanda
Lietuvos komanda / „Virtuvės olimpiečių“ nuotr.
Temos: 2 Virtuvė Erfurtas

„Cooking unlimited!“ – skelbė olimpiados šūkis ir atrodo, kad visi virėjai buvo pasiruošę kovoti iki paskutinio kraujo lašo. Lietuviams teko dirbti į karinį sandėlį panašioje virtuvėje, sėdint ant dėžių, nuolat lakstant į šaldytuvą, stovintį lauke net per lietų, ir visa tai vyko naktimis.

Be to, Lietuvos komandai teko virtuve dalintis su Kanados ir Hongkongo komandomis, kai tuo tarpu, olimpiados lyderiai norvegai įsikūrė erdvioje virtuvėje, esančioje pačioje Erfurto širdyje – miesto rotušėje. Tačiau Lietuvos virtuvės olimpiečiai net ir triūsdami nepatogioje virtuvėje bei miegodami po kelias valandas per parą, sugebėjo iškovoti bronzos medalius.

Gretos Skaraitienės nuotr./„Amber Alience“ komanda
„Amber Aliance“ komanda

Bronziniai Lietuvos virėjai

Ant lietuviško „Amber Aliance“ stalo buvo galima išvysti komandos kapitonės Aldonos Gečienės sukurtus banketinius vieno kąsnio užkandžius, Liucijos Makovskos patiekalą 8-iems asmenims, Dariaus Dabrovolsko tris vegetariškus šedevrus, Vytauto Samavičiaus keturis pagrindinius patiekalus, nuostabią Natalijos Krasauskienės skulptūrą iš valgomų produktų bei 4 desertus, kuriuos gaminti padėjo geriausias 2010-ųjų Lietuvos virėjas Deivydas Praspaliauskas ir komandos vadovė Rūta Šiušienė, LRVVK asociacijos Prezidentė.

Lietuviai surinko 71,19 balų, o regioninių komandų kategorijoje lyderiais tapo Švedijos ir Kanados virėjai, surinkę 90,74 ir 90,51 bei pasipuošę aukščiausiais medaliais.

Be to, individualų kategorijoje aukštąjį pilotažą pademonstravo lietuvė Honorata Lyndo, iškovojusi dar vieną bronzos medalį, o šefai: Halina Višnevskaja, Leonard Maceikanec bei Tomas Rimydis gavo diplomus, prilygstančius ketvirtąjai vietai. 

Rezultatai

Iš viso olimpiadoje dalyvavo per 1800 virėjų iš 54 šalių. Nacionalinių virtuvių kategorijoje lyderiais tapo švedai ir norvegai. Jaunimo kategorijoje aukščiausias vietas užėmė ir vėl Švedijos, Norvegijos bei Šveicarijos komandos. Karinėje virtuvėje aukščiausiais medaliais pasipuošė Šveicarijos, Didžiosios Britanijos ir Vokietijos virėjai. Konditerių rungtyje auksą gavo Šri Lanka, sidabrą – Vokietija, bronzą – Italija.

„Virtuvės olimpiečių“ nuotr./Lietuvos virėjų patiekalas
Lietuvos virėjų patiekalas

Per olimpiadą buvo sunaudota:

Kiaušiniai: 20 000 vnt.

Mėsa: 1 000 kg

Žuvis: 1 200 kg

Bulvės: 700 kg

Daržovės: 4600 kg

Grietinėlė / pienas: 2 500 l

Cukrus: 140 kg

Druska: 100 kg

„Virtuvės olimpiečių“ nuotr./Lietuvos virėjų patiekalas
Lietuvos virėjų patiekalas

Prieskoniai: 80 kg

Apie olimpiadą

Vokietijos Tiuringijos žemės sostinėje Erfurte spalio 5-10 dienomis vykusią kulinarijos olimpiadą okupavo šimtai geriausių virėjų iš viso pasaulio. Tarp jų ir Lietuvos virėjai, susibūrę į komandą „Amber Aliance“. „IKA / "Culinary Olympics“ olimpiada vyksta jau daugiau nei šimtą metų. Pirmoji tokia olimpiada įvyko dar 1900 metais Frankfurte prie Maino, ir išskyrus Antrojo Pasaulinio karo laikotarpį, ji vykdavo kas ketverius metus visai kaip ir sporto olimpiados.

„Facebook“ paskyroje Virtuvės olimpiečių dienoraštis galite pamatyti dar daugiau vaizdų iš olimpiados ir sekti naujienas gyvai. Kviečiame prisijungti!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų