LRT laidos „Londoniada“ vedėjais tapo Andrius Tapinas ir 15min.lt sporto žurnalistė Asta Žukaitė

Trečiadienį LRT studijoje buvo pristatyta Londono vasaros olimpinėms žaidynėms skirta laida „Londoniada“. Liepos 27 dieną startuosiančios laidos vedėjais tapo azartiškasis Andrius Tapinas ir 15min.lt sporto žurnalistė Asta Žukaitė.
Asta Žukaitė ir Andrius Tapinas
Andrius Tapinas ir Asta Žukaitė / Mariaus Žičiaus nuotr.

A.Tapinas susirinkusiems žiniasklaidos atstovams papasakojo, kaip atsirado šios olimpiadai skirtos laidos pavadinimas. Socialiniame tinkle „Facebook“ buvo paskelbtas konkursas, kurio metu internautai siūlė savo sugalvotus pavadinimus laidai.

Iš 150 pasiūlymų buvo išrinktas vienas. Jį sugalvojo vienas iš Andriaus „Facebook“ draugų. Laimingasis buvo apdovanotas specialiais marškinėliais su LTV šūkiu „Mano akys Londone“. Šiuos marškinėlius bus galima laimėti ir kituose LRT konkursuose.

Olimpinė LRT komanda

Olimpiados naujienas pristatė taip pat komunikacijų ir teisių pirkimo ir pardavimo vadovas Arnas Zuikis bei vyriausioji režisierė Asta Einikytė. LRT šiais metais į Didžiojoje Britanijoje vyksiančią sporto šventę siunčia net 14 žmonių delagaciją. Taip bus užtikrinta daugiau nei 260 valandų tiesioginės transliacijos iš Londono.

Varžybos bus transliuojamos per LTV1 ir LTV2 kanalus, taip pat internete www.lrt.lt. Čia kitą savaitę taip pat bus sukurta speciali rubrika, kurioje bus galima peržiūrėti jau įvykusių varžybų vaizdo įrašus. Krepšinio rungtynes tiesiogiai transliuos ir Lietuvos radijas.

Į Londoną LRT komanda išgabeno jau daugiau nei pusę tonos įrangos, ten bus įkurta ir speciali LRT studija. Dar viena studija įsikurs Lietuvos pajūryje – Palangoje. „Visa Lietuva olimpiados metu sportuos“, – neabejojo A. Zuikis. „Mes Londone irgi sportuosime“, – kolegai nenusileido į olimpines žaidynes keliausianti A.Einikytė.

Tarp 14 LRT komandos narių bus ir trys specialūs reporteriai, gyvenantys ar studijuojantys Londone – tai sporto žurnalistas Šarūnas Mazalas, operatorius Lukas Kairys ir Londone jau daug metų gyvenanti kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson. Jie jau dabar rengia reportažus laidai „Labas rytas“.

Varžybų komentatoriai ir interaktyvioji olimpiada

„Olimpiados atidarymo ir uždarymo ceremonijas komentuos Tautvydas Meškonis su Sauliumi Nalivaika. T.Meškonio pagrindinis darbas bus lengvosios atletikos varžybų, kurių transliuosime daugiau nei 50 valandų, komentavimas. S.Nalivaika komentuos dviračių treko rungtynes, kur mes tikimės daug pergalių. Saulius taip pat komentuos keletą krepšinio varžybų ir padės su reportažais iš atletikos varžybų. Linas Kunigėlis komentuos tik krepšinio rungtynes, darys reportažus ir darys interviu su krepšininkais. Gintarė Grikštaitė komentuos moterų krepšinio finalo rungtynes“, – duris į olimpinę virtuvę atvėrė A.Zuikis.

„Aktyviai dirbsime su LRT profiliu „Facebook“. Televizijos draugai vieną iš vedėjų visuomet matys „gyvai“ besikalbantį ir diskutuojantį, prisijungs taip pat ir londoniečiai. Užduosime įvairių klausimų, tiesioginiame eteryje norėsime sužinoti nuomones, organizuosime žaidimus“, – tikino laidos „Londoniada“ vedėjas A.Tapinas, veiks ir LRT „Twitter“ paskyra, kurioje bus galima sužinoti visas naujienas.

Andrius taip pat daugiau papasakojo ir apie naująją komandos narę A.Žukaitę, su kuria jis pradėjo bendradarbiauti „Sport 1“ kanale. „Esu įsitikinęs, kad Asta yra viena stipriausių sporto žurnalisčių Lietuvoje. Tą įrodė dirbdama per krepšinio čempionatą, be to, ji ką tik grįžo iš Karakaso, Venesuelos. Manau, kad įsisenėjusius stereotipus, kad moteris ir sportas yra sunkiai suderinami dalykai, abi Astos ir LRT delegacija labai aiškiai paneigs“, – savo jaunąja kolege ir jos profesionalumu neabejojo A.Tapinas.

Iš karto pasibaigus olimpinėms žaidynėms, liepos 18 dieną, LRT parodys dokumentinį filmą apie lietuvių sportininkų startus Londone.  

Olimpinių žadynių ritmu

Naujoji laidos „Londoniada“ vedėja Asta susirinkusiems prisipažino, kad visuomet svajojo dalyvauti olimpinėse žaidynėse kaip žurnalistė. „Ši svajonė dar neišsipildė, bet neabejoju, kad išsipildys ateityje. Kadangi nepavyko šiais metais ten nuvykti, labai džiaugiuosi, kad vis tiek galėsiu būti įvykių sūkuryje ir pajusiu olimpinę dvasią“, – su nekantrumu sporto šventės laukė A.Žukaitė.

O štai jos kolega Andrius neslėpė, kad planų važiuoti į Londoną neturėjo. „Galvojau, kad būsiu kaip eilinis lietuvis ir olimpiadą žiūrėsiu sėdėdamas ant sofos. O dabar žiūrėsiu ne ant sofos, o ant kėdės ir truputį kitoje aplinkoje, – neliūdėjo aktyvus olimpiadų gerbėjas. – Nuo 1980 metų per olimpines žaidynes kiekvienais metais dvi savaitės iš mano ir šeimos gyvenimo būdavo išjungiamos.“

Mariaus Žičiaus nuotr./Olimpinių žaidynių programos pristatymas
Mariaus Žičiaus nuotr./Olimpinių žaidynių programos pristatymas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų