M.Petruškevičius pristatė Monė kūrybos įkvėptą augalų instaliaciją: vonios praustuvai tapo skulptūromis

Pasauliui truputį stabtelėjus atsiranda vis daugiau laiko atsigręžti į save ir mus supančią aplinką. Naujų potyrių tenka ieškoti ne kelionėse po svečias šalis, o kitur, pavyzdžiui, mene. Inspiruotas istorinės keramikos gamybos kompanijos, dekoratorius Mantas Petruškevičius sukūrė augalų instaliaciją menininko Klodo Monė sodo tematika, kviečiančią atrasti naują santykį su meno apraiškomis mūsų kasdienybėje.
Manto Peruškevičiaus dekoras
Manto Peruškevičiaus dekoras / Dariaus Jakubausko, Žygimanto Gedvilos nuotr.

„Ar įtartumėte, kad vonios ritualas gali būti ne tik atpalaiduojantis, bet ir įkvepiantis naujiems pojūčiams bei potyriams. Klausite, kaip? O jeigu įprasti šiuolaikiniai vonios dizaino atributai jūsų mintis nukeltų į Prancūzijos Živerni miestelį – ten, kur kasmet su dideliu entuziazmu pasikrauti estetikos pliūpsnio keliauja daugiau per pusė milijono lankytojų iš viso pasaulio? Kurdamas šią instaliaciją ir kviečiu apsilankyti būtent ten, nes ši vietovė garsėja žinomo impresionisto Klodo Monė sodais.

Didis prancūzų tapytojas jautė aistrą sodininkystei, domėjosi augalų kryžminimu, rinko egzotiškas augalų rūšis ir veisė naujas – kūrė sodą lyg meno kūrinį. Kita vertus, anuomet tai buvo savotiškas pabėgimas nuo dramatiško laikmečio: sodas tapo ramybės oaze, kurioje menininko mintys nukrypdavo nuo Pirmojo pasaulinio karo realybės ir išgyvenimų“, – pasakoja M.Petruškevičius.

Teatrališką Monė sodo atmosferą M.Petruškevičius su daugiau nei dešimties asmenų komanda atkūrė meninėje fotosesijoje. Įkvėptas vėlyvųjų dailininko darbų, tarp jų ir šedevro „Vandens lelijos“, iš gyvų gėlių ir modernaus dizaino praustuvų jis sukomponavo oazes, nukeliančias į ryškiaspalvę ir rudenišką garsaus tapytojo aplinką. Saulėgrąžos, tulpės, rožės, bijūnai, gebenės – erdvės nusidažė visomis įmanomomis žydinčios augalijos spalvomis.

„Živerni sodai – vieni gražiausių pasaulyje. Šiam kūrybiniam projektui inspiravo impresionisto sode bei tapybos darbuose vyraujančios žydinčių augalų spalvos. Prancūziškas sodas, prancūzų meno pajautimas – visa susilieja į šią kūrybinę interpretaciją.“

Prestižiniu „RedDot“ apdovanojimu įvertinti „Collaro“ kolekcijos praustuvai šiame kūrybiniame projekte atsiskleidė tarsi funkcionalios skulptūros, galinčios papuošti meninę instaliaciją.

„Villeroy & Boch“ rinkodaros atstovė Aleksandra Viršulo tikina, kad meninės kolaboracijos – vienos svarbiausių 272 metus skaičiuojančios kompanijos puoselėjamų vertybių. Eugene Boch, draugavusi su tapytoju Vincentu van Gogu, buvo meniškos sielos asmenybė, kaip ir kiti susivienijusio dviejų šeimų verslo nariai, kurių gyvenime menas visuomet užėmė išskirtinę vietą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis