M.Pocevičius – apie darbą su A.Bružu ir emigranto dalią: „Tai buvo liūdniausios Kalėdos gyvenime“

Apie juos žinome visi. Vieni jais buvome patys, kiti juos matėme ar bent jau apie juos girdėjome, o treti apie kuriozų ir netikėtų iššūkių kupiną jų gyvenimą netgi kuria serialus.
Serialo „Emigrantai. Čiken faktorius“ stop kadras
Serialo „Emigrantai. Čiken faktorius“ stop kadras

Būtent tokiai nuotaikingai istorijai apie Lietuvos emigrantus, siekiančius iš koto verčiančio gyvenimo Anglijoje, pasakos TV serialas „Emigrantai. Čiken faktorius“.

Serialas „Emigrantai. Čiken faktorius“ padovanos šmaikščių istorijų, nesusipratimų ir linksmų situacijų kupinus vakarus iš daugeliui šalies gyventojų puikiai suprantamo emigrantų gyvenimo.

Serialas ypač patiks fantastiškai žiūrovų įvertinto filmo „ReEmigrantai“ gerbėjams, kadangi „Emigrantai. Čiken faktorius“ – šio filmo priešistorė!

Trys draugai – trys skirtingos istorijos

Seriale pasakojama apie tris, jau seniai Anglijoje gyvenančius draugus – Arminą, Froidą ir Dariušą (akt. Audrius Bružas, Marius Pocevičius ir Valentinas Krulikovskis). Piterboro mieste jie kasdien ne tik kartu dirba, bet ir švenčia gyvenimą. Tiesa, visi draugai – gana skirtingi. Arminas – „užsisportavęs“ kietuolis, Froidas – buvęs smulkus banditėlis, o du aukštuosius baigęs Dariušas savo dideles ambicijas puoselėja ir svetur.

Greitai įsimylėti linkęs Arminas nuolatos į namus vedasi naujas „tas vieninteles“. Froidas, nors ir teistas už smulkias vagystes, širdyje yra geras žmogus – dirbdamas vištų fabrike, jis labai nori padėti gyvūnams bei kovoja už jų teises. Tuo tarpu Dariušas suvokia, kad darbdavys jam moka per mažai, todėl nuolat ieško kelių, kaip pakilti karjeros laiptais.

Bičiulių gyvenimas emigracijoje – įdomus ir nenuspėjamas. O nuoširdžios jų pastangos gyventi geriau, dažnai virsta nesusipratimais dėl kultūrų skirtumų, anglų keistenybių, o kartais – net pykčiais su fabriko vadovu….

Darbas su vaikystės herojumi A.Bružu

Prie jau patyrusių ir daugybėje populiarių lietuviškų juostų vaidmenis sukūrusių kolegų – A.Bružo ir V.Krulikovskio – šiame seriale prisijungė ir kylantis aktorius Marius Pocevičius. Ir nors seriale jis įkūnija kuklų ir ramų vaikiną, kartais „prasprogsta“ ir jis…

„O tuomet jis gali padaryti tai, ko niekas niekada iš jo nesitikėtų. Jis – mylintis savo draugus, šeimą, tėvynę, tačiau dėl praeityje padarytų nesąmonių buvo priverstas emigruoti į Angliją“, – apie savo vaidmenį pasakoja M.Pocevičius.

Serialo „Emigrantai. Čiken faktorius“ stop kadras
Serialo „Emigrantai. Čiken faktorius“ stop kadras

Aktorius atviras – laiką, kai filmavosi šiame seriale, jis labai vertina iki šiol. O taip pat vadina jį vienu iš gražiausių praėjusių metų prisiminimų. Ypač todėl, kad serialo kūrėjų pasiūlymas tapti trečiuoju pagrindiniu herojumi, Marių labai nustebino.

„Kolegos jau buvo dirbę prie filmo „ReEmigrantai“, todėl iš pradžių buvo nemažai jaudulio ir nerimo. Tačiau jau repeticijų metu įsiliejau į komandą, buvau šiltai priimtas. Visą filmavimų laikotarpį prisimenu kaip linksmą patirtį su geriausias savo srities profesionalais“, – pasakoja jis.

O štai kolegos A.Bružo meistriškumu M.Pocevičius atskleidžia susižavėjęs dar vaikystėje. Ir kas galėjo pagalvoti, kad ateityje likimas jam iškrės tokį pokštą, ir jis pats, kaip lygiavertis aktorius, stovės toje pačioje filmavimų aikštelėje kartu su savo vaikystės herojumi?

„Audrius paliko labai draugiško, palaikančio, linksmo ir supratingo žmogaus įspūdį. Jis buvo nuostabus kolega ir partneris. Iš tiesų, visa komanda aikštelėje palaikė labai gerą atmosferą. Todėl dirbti buvo labai paprasta – galėjome siekti geriausių rezultatų. Tikrai daug juoko buvo ir už ekrano…“ – išduoda M.Pocevičius.

Aktorius labai vertina ir tai, jog serialas suteikė galimybę išvykti filmuotis svetur – nemaža serialo dalis buvo kurta gausiai lietuvių apgyvendintame Anglijos mieste Piterbore. Anot Mariaus, tai leido pažinti mūsų šalies emigrantų gyvenimą iš arčiau.

„Pamenu, laisvą dieną nusprendžiau paskirti pasivaikščiojimui po apylinkes. Pastebėjau daug lietuviškų parduotuvių bei vietų, kur siūlomas tradicinis lietuvių maistas. Buvo darbo valandos, tad daug žmonių nesutikau, tačiau kolegos pasakojo, kad juos atpažinę lietuviai netgi sustodavo ir prašydavo nusifotografuoti!“ – prisiminimais dalijasi aktorius.

Seriale vaidino čiken faktoriaus darbuotoją, o realybėje teko padirbėti mėsos fabrike

Serialas „Emigrantai. Čiken faktorius“ Anglijoje gyvenančių mūsų tautiečių kasdienybę atskleis per humoro prizmę. Anot M.Pocevičius, linksmos scenos prajuokins ne tik tuos, kurie ir patys laimės ieško svetur, bet ir tuos, kurie gyvena Lietuvoje.

Serialo „Emigrantai. Čiken faktorius“ stop kadras
Serialo „Emigrantai. Čiken faktorius“ stop kadras

„Nuo didžiosios emigracijos praėjo nemažai laiko – daug žmonių sugrįžo, jau žino, kas tai yra. Vieni su tuo susidūrė patys, o kiti, galbūt, turi emigravusių pažįstamų. Esu tikras, kad seriale šmaikščios situacijos ir personažai bus suprantami visiems – juk gera komedija prasideda nuo gerų personažų. O keliaudami per įvairias komiškas ir netikėtas situacijas, jie sukuria tai, ko iš komedijos ir tikimės – juoką“, – sako aktorius.

Nors pats seriale vaidina emigrantą, realybėje apie galimybę kurti savo gyvenimą svetur M.Pocevičius pripažįsta nenusimąstantis. Marius neslepia – gyventi Lietuvoje jam išties patinka. „Galbūt žiemos laikotarpiu vieną mėnesį norėčiau praleisti kur kitur, kur šilta. Bet, šiaip ar taip, Lietuvoje gyventi man yra gera“, – šypteli jis.

Vis dėlto praeityje bent trumpam emigranto duonos Mariui yra tekę atsikąsti ir pačiam. Anksčiau aktorius pusmetį studijavo Portugalijoje, vėliau vasarą dirbo JAV. O pabaigęs studijas, ilgesniam laikui išvyko studijuoti režisūros į Škotiją. Būtent šis laikotarpis labiausiai priminė emigraciją.

„Suprasti škotų kalbą su akcentu – sudėtinga. Ne ką lengviau buvo suderinti darbą su studijomis, kadangi kelias savaites dirbau mėsos fabrike. Taip atsikandau emigranto duonos, tačiau pragyventi svetur nepavyko – po pusės metų grįžau į Lietuvą. Iki šiol atsimenu, kaip į Lietuvą, prieš pat Kalėdas, turėjau grįžti su autobusiuku. Išvykti turėjome gruodžio 23-iąją, tačiau mums pranešė, kad autobusiukas sugedo. Detalės buvo vežamos iš Lietuvos, todėl viskas užtruko apie 3 dienas… Tas Kalėdas teko praleisti vienam, studentų bendrabutyje, su tiek maisto, kiek jo buvau nusipirkęs kelionei, kadangi daugiau jokios parduotuvės nedirbo. Turbūt tai buvo liūdniausios Kalėdos mano gyvenime“, – šiandien prisimena aktorius.

Anot Mariaus, tikriausiai tam, kad suprastum emigrantus, visa tai reikia patirti pačiam: „Man didžiausias iššūkis buvo kalbos barjeras. Taip, aš kalbu angliškai, bet minčių dėstyti taip greitai, kaip norėčiau, vis tiek negaliu – paprastų žodžių paprastas kalbos žodynas. Taip pat, niekada nesijaučiau svetur savas. Žinoma, pasaulis keičiasi, tampa globalus, todėl dabar, galbūt, būtų kitaip. Bet visada jausmą, kad esu namuose, patiriu tik Lietuvoje.“

Serialas „Emigrantai. Čiken faktorius“ – nuo spalio 25 d., pirmadieniais-ketvirtadieniais 21 val. per TV3.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis