Be medikų šiais laikais savo gyvenimo nebeįsivaizduojame, o be jų pagalbos – pražūtume. Nuo pirmadienio televizija į medikų gyvenimą pakvies pažvelgti kitu kampu, o įsižiūrėjus į čia pasitaikančius pacientus, neretai atpažinsime ir save, rašoma pranešime spaudai.
„Medikuose paramedikuose“ bus galima pamatyti net 70 profesionalių aktorių ir žymių Lietuvos žmonių, kuriems teko suvaidinti itin netikėtus personažus ir situacijas. Tarp čia suvaidinusių – ir „Gero vakaro šou“ vedėjai, Mindaugas Stasiulis ir Justinas Jankevičius.
Netikrus pusbrolius suvaidinę kolegos neslepia, kad laikas, praleistas filmavimo aikštelėje, buvo ypatingai malonus.
„Aš vaidinu Kęstį („ę“ tariasi trumpai), o Justinas – Raimį. Pas žemaitį Kęsti kažkada užklydo Raimis iš Kauno, jie gerai „užbaliavojo“ ir pastarasis liko gyventi kalvotoje Žemaitijoje. Kęstis – geras žmogus, bet jo bandymus tapti sėkminga asmenybe dažnai pristabdo „vienas alaus“ iš ryto. Aišku, ir Raimis neprisideda prie stabilesnės situacijos kūrimo“, – su šypsena pasakoja M.Stasiulis.
Kaip pasakoja Mindaugas, jo ir Justino personažai – tiesiog sutverti nesąmonių darymui, todėl viskas filmavimų metu ėjosi it per sviestą.
„Sužinome tam tikros situacijos scenarijų ir pasileidžiame plaukus. Tos kelios filmavimo dienos – šventė. Valgome sausainius, geriame kavą, žvengiame, pasivartome po purvynus. Tobula. Baigdami filmuoti trečiąjį sezoną („Gelbėtojai išgelbėtojai“) pajautėme, kad personažai jau visiškai prilipo prie mūsų odos ir galėtume varyti dar 30 sezonų kaip Santa Barbara, bet tada režisierius liepė važiuoti namo“, – juokiasi jis.
Tiesa, kitaip nei J.Jankevičiui, kuris aktoriaus rolę išbando jau ne pirmą kartą, Mindaugui tai – ganėtinai nauja. Vis dėlto aktoriumi savęs jis pavadinti nedrįstų ir dabar: „Norint save vadinti „fūristu“, reikia turėti tam tikrą vairuotojo pažymėjimą. Norint įsivardinti aktoriumi – nepamaišytų diplomas. Tokio neturiu, tad sau sakau tik tiek, kad filmavausi seriale „Medikai paramedikai“. Tęsiant „fūros“ sugretinimą, sakykime, kad režisierius mums davė pavairuoti aktorystės sunkvežimį.“
Mindaugas atvirauja besidžiaugiantis, kad suvaidino seriale, o ne dramos spektaklyje, tad jo vaidybos niekas pernelyg kritiškai vertinti negalėtų. Pats sau jis visuomet stengiasi kelti aukštus reikalavimus, todėl džiaugiasi gavęs vaidmenį, kurį perprasti jam pavyko be didesnio vargo.
„Šiaip esu sau negailestingas ir mintyse dažnai nusiplaku savikritikos dilgėle. Bet šiuo atveju ne kažin ką blogo galiu pasakyti. Personažas kalba mano gimtąją žemaičių tarme ir tai yra gana autentiška. Rimti, gyvenimo užgrūdinti žemaičiai panašiai ir kalba – garsiai ir su tokia emocija, lyg būtų kokie italai“, – sako jis.
Mindaugas neslepia, kad juodas humoras, kurio netrūksta seriale, nėra svetimas ir jam pačiam. Visgi šiuolaikiniame tolerancijos ir korektiškumo pasaulyje, anot jo, ne visur galima švaistytis juodojo humoro pagaliu.
„Juokas atsiranda iš paradoksų, iš dviejų žiauriai skirtingų dalykų, kurie yra sugretinami į vieną vietą. Medicina irgi yra ta sritis. Gydytojai susikaupusią įtampą turi nuimti visiškai priešinga emocija. Ir dažnai tai būna juodas humoras. Esu dalyvavęs daugybėje renginių, todėl galiu pasakyti, kad gydytojų ištarti „bajeriai“ yra geriausi. Negana to, manau, kad gydytojo pasakytas juokelis pacientui, gydo geriau už tabletes“, – teigia jis.
Mindaugas įsitikinęs, kad juoktis galima iš visko – tiesiog kartais tam reikalingas tinkamas kontekstas, ir, žinoma, saikas. „Jei sritis – labai jautri, reikėtų rinktis kamerinę (siaurą) juokavimo aplinką. Bet... Tokiu atveju aš labiau palaikyčiau juoką iš savęs, bet ne iš kitų, jei situacija tikrai yra subtili. Saviironija tinka net gulint „smerties“ patale“, – šypteli jis.
Lietuvos šeimos gydytojai, alternatyvios medicinos atstovai, chirurgai, morgo darbuotojai, paramedikai ir vaistininkai yra šaltų nervų, visko matę žmonės. Jie mus gydo, paguodžia, gelbsti ir traukia iš mirties gniaužtų, bet tai daro su šypsena ir priverčia juoktis. Tuo žiūrovai jau visai netrukus galės įsitikinti ir patys.
Juodojo humoro serialas „Medikai paramedikai“ – pirmadieniais-ketvirtadieniais, 21 val. per TV3.