Į atranką Vilniaus prekybos centre „Panorama“ buvo kviečiami visi ant „Mados infekcijos“ podiumo norintys pasirodyti modeliai nuo 14 metų. Į atranką buvo kviečiamos aukštesnės nei 172 centimetrų ūgio merginos ir 182 centimetrų vaikinai. Atrankoje galėjo dalyvauti tiek modelių agentūroms priklausantys, tiek joms nepriklausantys žmonės.
Atrankos dalyvės |
Šįkart atrankoje buvo skelbiama įdomių modelių paieška, tačiau ne visi dizaineriai ieškojo išskirtinio tipažo žmonių. Štai dizainerei Agnei Kuzmickaitei rūpėjo modelių ūgis – pristatyti savo moteriškai kolekcijai ji ieškojo aukštesnių nei 180 centimetrų merginų.
„Ieškosiu lieknų ir aukštų merginų. Pastebėjau, kad aukšto žmogaus vilkimas drabužis, žiūrint iš toliau, geriau atrodo ir mano kolekcijai reikia tokių proporcijų. Visus kitus dalykus – veido bruožus, plaukų spalvą – norint galima pakeisti. Mano kurti rūbai bus išraiškingi, todėl visai nereikia, kad modelis suteiktų jam papildomos informacijos. Svarbiausia, kad gerai pademonstruotų, būtų gera to drabužio pakaba“, – apie savo pasirinkimą kalbėjo A.Kuzmickaitė.
Dizaineriui Egidijui Sidarui, kuris atrankoje ieškojo 10 vaikinų ir 10 merginų, svarbiausi kriterijai – graži modelių eisena ir laikysena.
Dizainerė Agnė Kuzmickaitė |
„Neieškosiu kokio nors ryškaus tipažo modelių, man svarbu, kad drabužis būtų matomas, ne žmogus“, – kalbėjo dizaineris.
Dizainerė Jolanta Rimkutė teigė ieškanti padūkusių miestiečių tipo merginų.
„Mūsų kolekcija pritaikyta gatvės madai, todėl atrankoje ieškosiu tokių merginų, kurias galima sutikti gatvėje. Mums neaktualūs tipiniai manekenių standartai, ieškosime įdomių tipažų: truputį chuliganiškų, truputį linksmų, organiškų, su „cinkeliu“, truputį „crazy“. Taip pat svarbu ne tik figūra, išvaizda, bet ir eisena“, – teigė J.Rimkutė.
Dalyvauti modelių atrankoje buvo pasiryžę daugiau nei tūkstantis dalyvių. Iš visų pretendentų buvo užregistruoti apie 350 agentūroms priklausančių modelių ir apie 600 agentūroms nepriklausančių vaikinų ir merginų. Kas pateks į atranką, sprendė festivalio atstovės.
Pasirodyti prieš dizainerius galimybę turėjo apie 530 dalyvių. Daugiau nei 20 dizainerių rinkosi patinkančius modelius ir bendravo su jais. Vėliau dizaineriai su kolegomis turėjo derintis, kad išsirinktas modelis neatsidurtų kito dizainerio sąraše, nes per kolekcijų pristatymus vienam modeliui sudėtinga spėti persirengti ir pasikeisti makiažą bei šukuoseną pagal skirtingų dizainerių sumanymą.
„Tarp mūsų dažnai vyksta derybos. Viena po kitos einančiose dizainerių kolekcijose gali būti viena, dvi, bet ne daugiau tų pačių manekenių“, – sakė J.Rimkutė.