Nors S.Povilaitis gimė Kaune, didžiąją dalį gyvenimo praleido Palangoje, ten ir buvo palaidotas.
Palangos miesto savivaldybė svarsto idėją maestro atminimui Palangoje prie jūros tilto pastatyti paminklą. Taip pat siūloma S.Povilaičio vardu pavadinti naująją Palangos koncertų salę, kurioje būtų įrengtas ir nedidelis atlikėjo kūrybinei veiklai skirtas muziejus.
TAIP PAT SKAITYKITE: Mirė Stasys Povilaitis: maestro pasiglemžė vėžys
Su onkologine liga S.Povilaitis kovojo trejus metus, tačiau apie jam diagnozuotą plaučių vėžį jis ilgą laiką tylėjo, apie tai žinojo tik artimiausi šeimos nariai. Muzikantas sirgo ir cukriniu diabetu.
Net ir sirgusio maestro darbo grafike niekuomet netrūko koncertų, pasirodymų. Jis rengė šou ne tik didmiesčių arenose, bet ir naktiniuose pajūrio klubuose. Savo dainomis S.Povilaitis žavėjo tiek vyresniąją kartą, tiek jaunesnę publiką.
TAIP PAT SKAITYKITE: Stasio Povilaičio palikimas – dainos, kurios išliks amžinai: 10 populiariausių hitų
Dainininkas sveikatos pablogėjimą pajuto 2015-ųjų liepos 6-ąją. Tądien, kai Palangoje vyko renginys „Tautiška giesmė aplink pasaulį 2015“, skirtas Valstybės dienai paminėti.
Tuomet S.Povilaitis drauge su kitomis Lietuvos muzikos žvaigždėmis koncertavo ant tilto. Iškart po pasirodymo jis nusilpo, buvo iškviesta greitoji pagalba. Nuo to laiko dainininkas daugiausia laiko praleisdavo ligoninėje.
Muzikantas per savo karjerą yra sulaukęs daugybę įvertinimų, pelnęs prestižinių apdovanojimų, tarp kurių – ne vieną už nuopelnus lietuviškai muzikai.
TAIP PAT SKAITYKITE: Muzikologai apie Stasį Povilaitį: scenos džentelmenas, lietuviškasis Frankas Sinatra, legenda
TAIP PAT SKAITYKITE: Lietuva atsisveikino su Stasiu Povilaičiu: maestro pagerbė kolegos, palangiškiai, moksleiviai
TAIP PAT SKAITYKITE: Stasys Povilaitis palaidotas Palangos kapinėse, skambant jo „Atsisveikinimui prie jūros“