„Nacija“, „Biplan“, Gintarė Karaliūnaitė, Žilvinas Žvagulis, Irena Starošaitė, Alanas Chošnau ir kiti muzikantai, skaudžiose avarijose netekę draugų ir patys išgyvenę šiurpą keliančias eismo nelaimių pasekmes, dovanojo nuoširdžią muziką už gyvenimą ir meilę.
Skatino susimąstyti
Gal ir mažai kas į šį koncertą atėjo specialiai, tačiau tie, ką suviliojo griausmingas Lietuvos kariuomenės baikerių klubo paradas ir garsūs muzikantų šūksnių, smagiai lingavo iki pabaigos. Scenos gilumoje įrengtame ekrane šviečiančius Dekalogo priesaką „Nežudyk” ir kitus renginio vedėjas Rolandas Vilkončius ir muzikantai papildė šiltais susimąstyti verčiančiais komentarais apie eismo nelaimes, patirtimi apie išgyventas draugų ir artimųjų netektis. „Šioje vietoje turėjo skambėti saksofono solo, deja, jo nebus... Prieš porą mėnesių mūsų saksofonininkas žuvo avarijoje”, – tokiais žodžiais dainininkas Stano pradėjo dainą „Laisvė“ ir pridūrė, kad visi turime laisvę rinktis – laisvę gyventi.
Giria reklamas
Anot grupės „Biplan” vokalisto Makso Melmano, toks neoficialus bendravimas yra pats veiksmingiausias būdas pasiekti jaunų žmonių galvas ir širdis. „Jaunimui reikia, kad apie tai kalbėtų jų kalba ir pusiau „tūso“ forma. Kai aš pasakiau: „chebra“, turbūt niekas nenori matyti savo draugų kapuose, manau, bent penki procentai girdėjusių įsidėjo tai į galvas, – dienraščiui L.T. sakė Maksas, kurį taip pat yra palietusi skaudi nelaimė. – Yra draugų, pas kuriuos galiu nuvažiuoti į kapines.“
Dainininko nuomone, labai veiksminga socialinė reklama, nes privertė pradėti segtis saugos diržą. „Ji žiauri, ji sukrečia, bet veikia. Mano draugų vaikas, kai atsisėda ant galinės sėdynės, prašo, kad tėvelis jį prisegtų, nes bijo pamesti batukus (kaip reklamoje, kurioje mažylis iškrinta pro priekinį stiklą – aut. past.). Auga kita karta, kuri jau žinos, kad reikia prisisegti saugos diržus“, – sakė „Biplan“ lyderis Maksas.