Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Manto Bartuševičiaus senelis ragina neįsileisti anūkų: „Sakykite, kad pametėte raktą“

Karantinas yra psichologinis išbandymas visiems šalies gyventojams, tačiau sunkiausia šiuo metu yra senjorams. Dėl to daugelis jų nesilaiko karantino sąlygų ir varsto prekybos centrų bei vaistinių duris. Humoristo Manto Bartuševičiaus 92-iejų metų senelis Vincas savo „Instagram“ paskyroje paskelbtame vaizdo įraše drausmina tokius senjorus ir ragindamas juos likti namuose dalinasi 7 patarimais, ką veikti karantino metu. Vaizdo įrašą per keletą valandų peržiūrėjo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.
Mantas su seneliu Vincu
Mantas su seneliu Vincu / Asmeninio albumo nuotr.

M.Bartuševičiaus senelis Vincas Justinavičius dar pernai išgarsėjo kaip ryškiausias Lietuvoje vyresnio amžiaus „influenceris“. Šiuo metu „Instagram“ paskyroje tėtukas Vincas turi daugiau nei 10 tūkst. sekėjų.

Jo nuotraukas ir vaizdo įrašus peržiūri tūkstančiai. Socialinių tinklų žvaigžde tapti jam padėjo anūkas M.Bartuševičius, kuris priėmęs projekto „Prisijungusi Lietuva“ mestą iššūkį tapo e.skautų ambasadoriumi. E. skautai –14-29 metų jaunuoliai savanoriai, kurie moko vyresnio amžiaus žmones naudotis skaitmeninėmis technologijomis ir internetu.

„Kuo daugiau vyresnio amžiaus žmonių pradės naudotis socialiniais tinklais, tuo labiau sumažinsime technologinį atotrūkį tarp skirtingų kartų. Be to, senjorai į socialinius tinklus įneša naujovių ir kitokio turinio – jie dalinasi tuo, kas rūpi vyresnio amžiaus žmonėms.

Jaunesni nuomonės formuotojai negali patenkinti šito poreikio. Mano tėtuko sukurtas vaizdo įrašas – tai tik įrodo, nes jis geriausiai supranta, kuo gyvena jo bendraamžiai. Tikiuosi, kad tėtuko Vinco siunčiama žinutė pasieks visus ir įkvėps senjorus pagaliau paisyti karantino sąlygų ir laiką leisti namuose. Reikia tik noro užsiimti. Štai vien „Prisijungusi Lietuva“ interneto svetainėje gausybė veiklų ir užsiėmimų“, – sako M. Bartuševičius.

Tėtuko Vinco patarimai:

1. Jei atkeliavo aplankyti anūkai, neįsileiskite. Sakykite, kad pametėte raktus ir nežinote, kaip atrakinti. Pinigų ledams paduosite kitą kartą.

2. Neikite iš namų, jei nėra reikalo. Pienas pasibaigė? Tai bėda. Mes per karą iš viso neturėjome, ką valgyti. O čia matai princams pienukas pasibaigė. Būkite namie.

3. Jei neturite, ką veikti, skaitykite knygas. Jei neturite – žiūrėkite internete, pilna nemokamų. Aš dabar pradėjau „50 pilkų atspalvių“. Kol kas labai patinka.

4. Jei nenorite knygų, internete pilna filmų, podkastų, dokumentikų. Tik noro reikia. Pavyzdžiui, LRT į savo mediateką įkėlė tiek turinio, kad tik spėk žiūrėti.

5. Svarbiausia nenustoti bendrauti. Galima paskambinti savo vaikams ar anūkams su vaizdu. Jei tu, anūkas, dabar mane girdi, imk telefoną ir paskambink savo močiutei, kol aš jai nepaskambinau.

6. Like, follow, comment.

7. Viskas bus gerai.

Senelio Vinco patarimai:

VIDEO: Donatas Katkus iš namų – apie karantine rašomą knygą, pensijos džiaugsmus ir žmoną

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?