Tel Avive apsistojusi kompanija jau pirmą dieną pajuto neramumus, nors šis miestas išsidėstęs šalies vakaruose, o karinės operacijos vyksta pietinėje pusėje.
„Čia visur pranešinėjama, per visus televizijos kanalus rodomi siaučiantys neramumai, tikrai jaučiasi, kad vyksta negeri dalykai. Šįryt pabudau nuo sirenų kaukimo, nes vėl kažkokia ataka buvo. Keistokas jausmas, bet nepanikuojame“, – portalui Žmonės.lt sakė M.Petruškevičius.
Stilistas pasakojo, kad įsikūrė gražioje vietoje, todėl stengiasi mėgautis puikiais vaizdais, poilsiu ir gera kompanija bei kaip įmanoma mažiau gadintis nuotaiką dėl susiklosčiusios situacijos.
„Esame įsikūrę viešbutyje ant jūros kranto, čia labai gražu, ypač vakare. Specialiai rinkomės tokius apartamentus, kad galėtume mėgautis pajūriu“, – teigė jis.
Stilistas pasakojo, kad prieš išvykstant didelių gąsdinimų apie tai, jog turistams geriau nekelti į Izraelį kojos negirdėjo, todėl ramia širdimi išsiruošė į kelionę. Tiesa, vos parą praleidęs tokioje aplinkoje stilistas teigė, kad tikriausiai nebūtų pasiryžęs vykti į šią šalį kaip tik tokiu metu, jeigu būtų tiksliau žinojęs, kokia situacija.
„Gal ir nebūčiau vykęs, nes vos atskridus, jau oro uoste pajutome, kokios rimtos patikros, visi visko klausinėja, stebi tavo elgesį, žiūri kaip atrodai ir ką nešiesi su savimi, krausto lagaminus. Pilna policijos, todėl jaučiasi, kad sustiprintas saugumas, iškyla papildomų nepatogumų. Dar būdamas Lietuvoje kažkaip ramiai į visa tai žiūrėjau, o ir ta padėtis tokia rimta nebuvo – nuo vakar čia viskas prasidėjo, kai mes jau buvome atvykę“, – sakė M.Petruškevičius.
Bėgte iš vakarienės
Vyras pasakojo, kad jau pirmąjį vakarą kompanija susiruošė pasimėgauti prašmatnia vakariene, todėl netikėtas jos nutraukimas dėl vykstančių neramumų buvo be galo netikėtas.
„Vakar nuėjome pavakarieniauti į vieną geresnių restoranų, kuriame vidury vakarienės visiems liepė bėgti į specialią slėptuvę, panašią į bunkerį. Vakarienė buvo nutraukta, nes visi kurį laiką slėpėsi tose specialiose vietose, tiek svečiai, tiek restorano personalas. Vakar, kaip supratau, tos atakos buvo itin padažnėjusios, nors prie panašių dalykų jie, galima sakyti, pripratę. Jie turbūt jau taip seniai kariauja, kad vietiniams tai jau tapo įprasta, nors, kaip vėliau paklausinėjau restorano padavėjos, tai ji sakė, kad taip stipriai karinės operacijos buvo jaučiamos prieš kelis metus“, – įspūdžiais dalijosi M.Petruškevičius.
Stilistas teigė, kad dėl vykstančių neramumų atostogų nenutrauks, mat jos buvo planuotos ir lauktos. „Nenorėčiau nutraukti atostogų, nes jos tik prasidėjo, planuojame būti dar savaitę. Nenorėčiau, kad jas sugadintų tokie dalykai. Nors kai vakar išgirdau, kad čia pakviesta 40 tūkstančių šauktinių karių – prisipažinsiu, sunerimau truputį“, – atviravo pašnekovas.
„Planas vykti į Izraelį buvo jau labai seniai, bet tada, jei gerai pamenu, sutrukdė ugnikalnio išsiveržimas. Bet noras čia apsilankyti niekur nedingo, nes buvau girdėjęs labai daug gerų atsiliepimų. Ir tikrai, nors čia esu dar labai trumpai, man jau patinka, nepaisant tų įvykių“, – pridūrė jis.
Pasiteiravus, kodėl renkasi tokias šalis, kurios toli gražu nėra pačios saugiausios ir patogiausios ramiam poilsiui, M.Petruškevičius neslėpė, kad būtent todėl jam ir patinka išskirtinės vietos, kuriose galima ne tik po palme pagulėti, bet ir pasisemti unikalių įspūdžių ir emocijų.
„Į Izraelį mane traukė todėl, kad tai įdomi, neįprasta šalis. Bet kur keliauti man visai nesinori, nes ieškau naujų potyrių, pažinimo. Esame suplanavę kelionės metu aplankyti Jeruzalę. Nemėgstu tokio tiesiog bereikšmio gulėjimo paplūdimyje, todėl man patinka tokios vietos, kuriose gamta persipina su didmiesčio vaizdu, žmonėmis“, – sakė M.Petruškevičius.
Nerekomenduojama vykti į Izraelį ir Palestiną
Lietuvos užsienio reikalų ministerija informuoja, kad atsakydamas į raketų atakas iš Gazos, Izraelis liepos 7 dieną pradėjo karinę operaciją „Protective Edge“. Atsižvelgdama į tai, URM rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Izraelį ir Palestiną.
Rekomenduojame nevykti į Izraelio pietus – 40 kilometrų spinduliu aplink Gazos Ruožą (įskaitant Sderotą, Netivotą, Aškeloną ir Berševą), o Gazos Ruože esantiems Lietuvos piliečiams – nedelsiant jį palikti.
Izraelyje ir Palestinoje esantiems Lietuvos piliečiams rekomenduojame imtis ypatingų atsargumo priemonių, atidžiai sekti kompetentingų institucijų pranešimus apie padėtį šalyje ir laikytis jų instrukcijų, vengti masinio susibūrimo vietų bei demonstracijų, išlikti budriems.
Visada būtina su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą ir įvažiavimo kortelę. Esant reikalui, piliečiai gali kreiptis į Lietuvos ambasadą Tel Avive (8 Shaul Hameleh Blvd. Amot Mishpat Bldg., Tel Aviv 64733; tel. +972 3 6958 685; el.paštas amb.il@urm.lt).