Poetė Lina Buividavičiūtė specialiai atvyko į parodos atidarymą, kad perskaitytų savo eilėraštį „Eat myself, drink myself“, kurio pavadinimą M.Furmana pasiskolino savo parodai.
„Linos eilėraštį atsitiktinai perskaičiau „Facebook“ erdvėje. Jis mane sužavėjo ir supratau, kad ne tik jo pavadinimas, bet ir visos eilutės puikiai tinka mano parodai. Nors mes plaukiojame skirtinguose vandenyse, tačiau kalbame ta pačia kalba“, – parodos atidarymo metu sakė M.Furmana.
M.Furmana parodoje „Eat myself, drink myself“ pristato kūrinius, kuriuose ji provokatyviai ir drąsiai dekonstruoja moters kūną, keičia jo tapatybę. Menininkės tapyboje svarbus daikto ir kūno santykis, daikte slypinti gyvybė ir kūno sudaiktėjimas. Ji teigia, kad šie du sluoksniai palaipsniui ėmė jungtis į vieną kiborgę, moterį – mašiną, moterį ir į jos kūną įsiskverbusią istoriją, kuri kaupiasi kaip našta, auga ir maitinasi jos pačios kūnu, tampa neišvengiamybe.
„Viskas susiklostė kažkaip savaime, mažais žingsneliais formuojant save kaip menininkę, kaip žmogų dar studijuojant pirmuose kursuose. Tikrąją prasmę tapyboje radau surišusi ją su savo realiu gyvenimu, įtikėjus tiek, kad paveiksle tvyrantis laikas man tapo realesnis už mano gyvenimą. Labiausiai žavi galimybė suręsti naują, iki tol ant žemės neegzistavusį organizmą ir paleisti jį savarankiškam gyvenimui. Visi mes įkalinti savo kūnuose. Man pavyksta laikinai išslysti iš savojo į naujai sukurtą“, – sako M.Furmana.
M.Furmanos (Furmanavičiūtės) pavardė plačiau tapo žinoma 2008 m., jai pradėjus aktyviai dalyvauti grupinėse parodose. Tais pačiais metais Vilniaus dailės akademijoje ji baigė tapybos bakalauro studijas, 2010 m. – magistro, 2016 m. M.Furmana įgijo ir meno doktorantės laipsnį. Menininkė yra surengusi 14 solo parodų. Jos kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Belgijos, Suomijos ir JAV kolekcionieriai, taip pat „Lewben Art Foundation“ ir MO muziejus.
Paroda „Eat myself, drink myself“ veiks iki kovo 17 d.