Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Meno terapijos renginyje šilko kolekciją pristatė ir grupės „Vyšnios“ narės

Pirmadienio vakarą vilniečiai susitiko meno terapijos, mados ir grožio renginyje. Žinomus žmones sudomino tapybos ant šilko mados kolekcija, dailės ir šokio meno paslaptys.
Vakaro akimirka
Vakaro akimirka / Robertino Valiulio nuotr.

Pirmadienio vakarą šilko tapybos asociacijos prezidentė Rūta Burbulė pristatė dviejų dalių kolekciją sostinės viešbutyje „Comfort Hotel LT Rock'n'Roll“.

Gamtos motyvais ir abstrakcijomis margintus šilko drabužius demonstravo balerinos Inga Cibulskytė, Ramona Rubytė, Polina Borisova, Charlotte Lejeune, šokėjos Ieva Miklaševskaja ir Kristina Vasilevskaja, atlikėjos, grupės „Vyšnios“ narės Aistė Karanauskytė ir Sandra Navickaitė.

Robertino Valiulio nuotr. /Vakaro akimirka
Robertino Valiulio nuotr. /Vakaro akimirka

„Tapyba ant šilko – man yra meditacija, atsipalaidavimo būdas. Kai tapau būdama blogos nuotaikos, pamirštu visas susikaupusias problemas, pailsiu, o kai geros – perteikiu savo džiaugsmą, svajones. Taip galiu išreikšti savo mintis vaizdais, simboliais“, – po kolekcijos pristatymo sakė R.Burbulė, kurianti net tik šilko drabužius, bet ir interjero detales. Kūrėja prisipažino, svajojanti greitu metu kurti ir šilkinius šviestuvus.

Apie šokio meno terapiją pasakojo žinoma baleto artistė Anna Baranova. „Šokis – tai kūno kalba, žaidimas ar jausmų ir išgyvenimų išraiška, – sakė body-ballet užsiėmimus suaugusiems vedanti A.Baranova. – Šokio užsiėmimų metu stiprinami viso kūno raumenys, lavinamas grakštumas, moteriškumas, lankstumas, koordinacija, ištvermė, atsiranda lengvumo ir pakylėtumo jausmas, susitvarko laikysena“.

Robertino Valiulio nuotr. /Vakaro akimirka
Robertino Valiulio nuotr. /Vakaro akimirka

Drauge su dailės terapeute Migle Šalnaite bendrą paveikslą kūrė ir grupelė renginio žiūrovų. Žaismą spalvomis išbandė ir žinomas plaukų meistras Robertas Danilevičius bei drabužių dizaineris Tomas Avižienius. „Pastebėjau, kaip pasitelkdami dailės priemones, žmonės išmoksta pažinti ir pamilti save su visomis savo savybėmis, jausmais, gabumais ir netobulumais. Dailės terapijos procesui apibūdinti bene labiausiai tinka prancūzų rašytojo A. de Saint-Exupery žodžiai: „Teisingai matyti galima tik širdimi, svarbiausi dalykai plika akimi nematomi...“, – teigė M.Šalnaitė.

Demonstruojant kolekciją gyvai elektriniu smuiku grojo muzikantė Ieva Nugaraitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų