Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Migdolai – sveikatos ir gražios odos šaltinis

Viktorijos eroje atėjus pavasariui moterys prie savo suknelių prikabindavo migdolo žiedą – tai buvo vilties simbolis. Kinijoje iki šių dienų migdolas yra grožio simbolis. Kosmetikoje migdolai reiškia gražią odą.
Migdolai
Migdolai / 123rf.com nuotr.

Apie migdolų bei jų ekstraktų poveikį sveikatai ir grožiui pasakoja „L‘occitane“ produktų vadovė Kristina Birgelė.

Apie migdolų kilmę

Provansas iki XIX a. buvo didžiausias migdolų augintojas ir šiandien šis regionas išlieka tinkamiausia vieta jiems augti. Kreidinis, akmenuotas dirvožemis ir Provanso saulės šviesa yra puikios sudedamosios dalys, suteikiančios migdolams ypatingą skonį. Juos mes vadiname riešutais, tačiau iš tikrųjų migdolas yra sėkla, slypinti vaisiaus kevale.

Veikliosios savybės ir poveikis sveikatai

Iš visų riešutų migdolas turi daugiausia maistingųjų medžiagų. Migdolai sumažina širdies smūgio riziką, sureguliuoja cholesterolio kiekį kraujyje, saugo arterijų sieneles nuo pažeidimų, stiprina kaulus ir dantis, padeda sumažinti svorį, subalansuoja cukraus kiekį kraujyje, skatina smegenų veiklą, puoselėja nervų sistemą. Migdole gausu medžiagų teigiamai veikiančių sveikatą.

Omega 3 riebalų rūgštys reguliuoja cukraus kiekį, sumažina kraujo spaudimą, tirpina kūno riebalų kiekį, didina raumenų masę bei stiprina imuninę sistemą. Proteinas, kuriuo prisotintas šis riešutas yra stangrios odos statomoji medžiaga.

Migdoluose randama ir vitamino E bei magnio. Vitaminas E yra stiprus antioksidantas, kuris aliejui suteikia ilgalaikį poveikį bei sustiprina veikliąsias savybes. Magnis ląstelėms suteikia energijos. Nustatyta, kad magnis slopina streso hormonus, kurie atsakingi už priešlaikinės senatvės požymius ir spuogų atsiradimą. Migdoluose taip pat gausu kalcio, geležies ir fosforo,

Migdolai kosmetikoje

Migdolų ekstraktai jau senovės Egipto laikais buvo populiari sudedamoji dalis kosmetinėse priemonėse. Šio riešuto veikliosios savybės itin vertinamos ir šiais laikais.

Egzistuoja dvi migdolų rūšys: saldieji ir kartieji. Saldieji migdolai kosmetikoje naudojami dėl jų drėkinamojo poveikio, kartieji – dėl jų kvapo. Kiekvienas riešutas savyje talpina dviejų riebalų rūgščių kombinaciją, kurios padeda sukurti sveiką, elastingą odą. Migdolas turi stiprų antioksidantinį ir drėkinamąjį poveikį.

„Migdolų kūno kremas papildytas migdolų aliejumi ir migdolų pieneliu maitina ir švelnina odą. Migdolų baltymų ir silicio derinys, kuris yra panašus į kolageną, efektyviai kovoja su odos stangrumo netekimu, stiprindamas odos pamatinį sluoksnį. Lengvos, kreminės konsistencijos kremas greitai susigeria, nepalikdamas riebaus sluoksnio. Oda tampa aksominė ir glotni, apgaubta gaiviu ir subtiliu aromatu“ – pasakoja K.Birgelė.

Migdolų aliejus yra dažniausiai naudojamas dėl savo tvarumo. Šis aliejus yra idealus sprendimas kosmetinėms priemonėms ir dėl savo švelnumo. Migdolų aliejus vienas iš geriausių makiažo valiklių.

Kosmetinės priemonės, kurių sudėtyje yra migdolų, puikiai tinka moterims, kurių oda praradusi stangrumą, tonusą, atsiradęs celiulitas, kurios trokšta glotnesnio bei tvirtesnio kūno.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs