Ką veiki Milane? Kaip ten atsiradai?
Milane gyvenu milanietiško ritmo gyvenimą, kuris yra labai dinamiškas: kasdien viskas keičiasi ir juda. Visi žino, kad iš pirmo žvilgsnio Milanas atrodo tik „šopingo“ miestas: liūdnas, pilkas ir „sunkus“, bet, kai gerai jį pažįsti, viskas tampa lengva ir labai įdomu.
Miestas labai patogus, jame yra užslėptų kampelių, kurių turistai niekada nepamatys, čia pilna visų sričių parodų, teatrų, kultūrinių įvykių, nekomercinių kino teatrų.
Milanas yra neoficiali Italijos sostinė ir, svarbiausia, diktuoja pasaulyje mados ir dizaino tendencijas! O aš apie Milaną svajojau jau labai seniai.
Nuo mažens esu labai savarankiškas ir, šokdamas šokių kolektyve „Želmenėliai“, pripratau daug važinėti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, nors kolektyvo direktorė Aldona Masėnienė mus mokino patriotizmo ir didelės meiles lietuviškoms šaknims... Šiauliai greitai man tapo per mažas miestas. Dar mokyklos laikais mane draugai vadindavo „italiano“, nes ne kartą teko atostogauti Italijoje pas tolimus giminaičius. Italijos kultūra domėjausi senokai taip ją ir įsimylėjau.
Milane žmonės vaikosi mados tendencijų, tiesa?
Žinoma! Atvažiuokite ir pamatysite! Madą čia diktuoja visi: nuo paauglių iki senelių. Aišku, nepavadinsime milanietiško stiliaus alternatyviu – jis elegantiškas, skoningas ir santūrus. Kaip ir visur, jaunimas visada daugiau eksperimentuoja, o vyresni visada rengiasi pagal aprangos protokolą. Didelis dėmesys skiriamas aksesuarams. Čia galioja taisyklė, kad jei nesi madingas ir neturi skonio, tai Milane ir negyvenk arba gyvenk, bet nelipsi karjeros laipteliais.
Kokios mados tendencijos Milane šiemet? Kaip milanietės atrodys ateinantį sezoną?
Tendencijas Milane diktuoja įžymybės ir žvaigždės! Į madą sugrįžta ekscentriški kūriniai, kirpimai, spalvos, kailiniai ir odiniai aksesuarai, ekologiški kailiniai, drabužių elementai su netikėtomis detalėmis. Dažnai pamatysime grafinius elementus, baltus komplektus, dominuoja gėlėti ornamentai, ištikimybė juodai spalvai.
Tendencija – sugrįžti į 70-tų metų dvasią. Jaunimui tinka netikėtas, naujų hipiškų detalių mišinys, o vakarui, aišku, aukso brangenybės. Visus vyrus puoš švarkai, laisvesnės ir patogios kelnės, chameleoniški įvaizdžiai.
Ar lietuvės labai atsilieka nuo Italijos mados?
Lietuvaitės visai neatsilieka nuo mados, paprasčiausiai, Lietuvoje nėra didelio pasirinkimo ir Lietuvos stilistai dar nepasiūlė jokių „pret-a-porter“ ženklų. O lietuvės gi seilę varvina, ieško ir nori!
Kaip stipriai Italija diktuoja madas būtent mums?
Labai stipriai. Ir ne tik madą, bet ir gyvenimo stilių. Pradėkime nuo to, kad daugelio tėvai yra išaugę kartu su itališkomis dainomis (man 31-eri), kino filmais. Kiek lietuvių važiuoja ilsėtis į Italiją, kopijuoja maistą, dizainą, architektūrą?! Daugelis kopijuoja ir galvoja, kad Italijoje yra tik „Dolce&Gabbana“, „Versace“, „Roberto Cavalli“, bet tai netiesa, yra ir kitų vardų, kurie „nešaukiantys“, bet kuria unikalų įvaizdį.
O gal lietuvės daugiau mados parsiveža iš Londono?
Na, gal tik dažniau į Londoną nuvažiuoja. Šiandien madą „parsiveža“ iš visur: Paryžiaus, Londono, Milano, Amerikos. Dabar mada labai demokratiška: svarbu turėti savo stilių ir mokėti suderinti garderobą. Daug kas turi savo mėgstamus ženklus ir seka juos. Kiekvienas turime savo skonį, o kiekvienas ženklas diktuoja madą tam tikram žmonių sluoksniui.
Kuri šalis mums labiausiai tinka mados tendencijų kopijavimui?
Reikia sekti visą pasaulį ir kopijuojant derinti. Taip pat reikėtų daugiau studijuoti lietuviškus tautinius drabužius. Mes gi turime tokias senas tradicijas! Na, čia gal būtų patarimas Lietuvos stilistams.
Ką ketini pristatyti FASHION VILNIUS EXPO parodoje?
Pristatysiu du „Houte Couture“ paveikslus... Paveikslai kyla iš mistiškų pasakų... Nieko daugiau nepasakosiu, ateisite ir pamatysite!
Pamatyti, kaip Andrius kuria stilingas šukuosenas bus galima VILNIUS FASHION EXPO parodoje, rugsėjo 13 dieną, Vilniaus rotušėje.