Kalėdų karaliene prisistatanti atlikėja nuo 1994-ųjų (kai buvo išleista ši daina) iš šio hito jau užsidirbo virš 60 milijonų pinigų. Bent jau tokį skaičių skelbia „The Economist“ žurnalas.
Sumažinus savo kasdieninius poreikius iki poniško minimumo, ši dainininkė ir jos būsimi anūkai galėtų nieko nebeveikti gyvenime, o tik leisti iš autorinių teisių uždirbamus pinigus.
Ir taip taip, žinau, at-si-bo-dus ta daina ir nie-kas jos neklauso, perjungia radiją kai išgirsta.
Bet tokios tos pasaulinės kalėdinės pop naujienos.
O kaip su lietuviškais skaičiais, jūs manes paklauskit? Gal ką turime įdomaus ir čia?
O taip.
Turiu pranešti svarbią naujieną ir paskelbti oficialią statistiką: šiais metais „Vienas namuose“ Lietuvoje buvo žiūrimiausias filmas. Jei taip grubiai šnekant, maždaug trečdalis Lietuvos TV žiūrovų jį žiūrėjo per vieną iš lietuviškų komercinių kanalų.
Ir linkėjimai tiems, kurie jo nežiūrėjo. Nes žiūrėjot.
Taip jau yra, kad „Vienas namuose“ kaip ir Mariah Carey daina tampa kasdienybe šventiniame žiemos laikotarpyje.
Man dar prie šio kalėdinio dueto trūksta trečio šventinio popkultūros simbolio – britų dainininko George'o Michaelo ir jo atliekamos grupės „Wham“ dainos „Last Christmas“.
Turiu jums prisipažinti, kad šis atlikėjas buvo ir yra mano mylimiausias dainininkas. Esu stipriai šališka jo atžvilgiu, ir žinau, tokių mūsų yra daugiau.
Viena mano draugė niekaip negali man atleisti, jog pagailėjome pinigų nuvykti į paskutinį jo koncertinį turą Europoje 2012 metais. Visada tai primena, kai užgroja Džordžo dainos. Kad, va, pagailėjom eurų ir numirė...
Bet šventiniu laikotarpiu privalome ieškoti pozityvo visur. Pabandykime paeiškoti jo kino teatruose.
Visų George Michael gerbėjų džiaugsmui, šiuo metu kino salėse rodomas filmas „Last Christmas“ paremtas ne kuom kitu, o to paties pavadinimo kalėdiniu hitu.
Šioje romantinėje komedijoje pasakojama istorija apie kalėdinių niekučių parduotuvės pardavėją, kuri sutinka paslaptingą jaunuolį ir įsimyli. Mergina išsiblaškius, nerūpestinga ir truputį savanaudė. Vaikinas tobulas – išvaizdus, protingas ir rodantis dėmesį. Daug pasimatymų, sauso humoro ir įspūdingų kalėdinių dekoracijų. Filmo eigoje visi sprendžia savo problemas.
George'o Michaelo fanų žiniai, filme skamba net 15-lika šio atlikėjo dainų, įskaitant ir pačią naujausią, skambančią filmo pabaigoje.
Šioje vietoje reikėtų pabrėžti, kad šiam filmui iki gero kino statuso labai toli.
Tačiau, aš įsijautus į elfės vaidmenį, skambant mylimo atlikėjo dainoms, pabandysiu net ir lėkštokame filme atrasti romantikos ir gėrio.
Juk kai nuoširdžiai ir nesimaivydamas džiaugiesi banaliais dalykais – gauni romantikos pliupsnį.
Visgi, Kalėdos toks metas, kai privalome sau tai leisti!
Būnant šio filmo peržiūroje niekaip neapleido mintis apie pridėtinį cukrų. Šiais laikais yra madinga jo atsisakyti.
Aš irgi vis bandau, bet tada kažkaip kažkur prie kažko tyčia/netyčia paragauji močiutės uogienę iš 2003 metų. Ir net dega burna.
O dega, nes į tų laikų uogienes buvo įprasta pilti po kelis maišelius cukraus.
Tai šis filmas yra kaip ta uogienė. Tiek saldu, kad net pradeda smilkinius skaudėt.
Bet man ir po blogojo cukraus pertekliaus, vistiek norisi šią kino juostą apginti.
Ir dėl vieno svarbaus dalyko – istoriją parašė gerbiama scenaristė ir aktorė Emma Thompson.
Ši rašytoja yra romantiškų komedijų asė, todėl susiėmiau ir nesileidau išvoliojama cukraus vatoje. Bandžiau suprasti, kokią žinutę jinai norėjo perduoti šiuo filmu. Vis dėlto, po šios scenaristės kad ir tiesmuku buitiniu humoru visada yra tauresnių minčių.
Ir man rodos, aš iki jų prisikapsčiau:
Iš šios kino juostos aš išsinešiau štai tokius šventinius pamokymus sau, gal privers ir jums:
Dažniau žiūrėti į dangų;
Mes negalime būti priklausomi nuo kitų žmonių;
Vienas svarbiausių poreikių žmogui – būti reikalingu;
Su emociniais sutrikimais galime kovoti labiau rūpinantis vieni kitais;
Pagalba kitiems – štai, kas daro mus laimingais.
Savanaudiškumas – viską naikinantis nuodas.
Aplankyti. Parašyti. Paskambinti.
Tad jei turite močiutę, mamą ar seniai matytą draugę – nueikite kartu į šį filmą kino teatre ir gaukite cukraus dozę. Vyrų nesiveskite, ne jiems šis filmas.
Norėčiau kalėdines mintis užbaigti kun. Ričardos Doveikos 15min portale straipsnyje perskaityta fraze „Einame piligrimines keliones, bet nenueiname iki giminių ar kaimynų“.
Visiems gražių švenčių!