Kaip švęsite liepos 6-ąją?
Švęsiu su visa tauta V.Kudirkos aikštėje 20:45, palaikysiu tradiciją devintą valandą giedoti Tautišką giesmę. Turėsiu ten darbų ir teks pabūti visus vienijančiu žmogumi, tai pasitiksiu Mindaugines būtent ten. Jau kokie penkeri metai, nuo „Ambersail“ tūkstantmečio odisėjos, šią dieną daugiau dėmesio skiriu ne vardo dienai, o valstybės šventei. Kur bebūčiau, laikausi tautinės giesmės giedojimo tradicijos. Įdomu tai, kad per tuos penkerius metus Mindaugines sutikdavau vis kitame mieste, o šį kartą išėjo taip, kad švęsiu Vilniuje, tai bus mano pirmoji šventė sostinėje.
Ar švęsti nesutrukdys neseniai patirta kojos trauma (M.Rainys susižeidė bokso treniruotėje, kuomet nepataikė reikiamu kampu į bokso kriaušę – red. pastaba)?
Jau po truputėlį gerėja situacija. Sakoma, kad būna blogas vakarėlis, bet aš manau, kad vakarėlis niekada nebūna blogas, viskas priklauso nuo to, ką tu atsineši, ar turi energijos. Man ramentai tikrai nesutrukdys švęsti liepos 6-osios.
Mindaugas Rainys |
Kokių turite šventimo tradicijų?
Būdavo visokių susibūrimų su draugais, pindavome ąžuolų vainikus, visa tai buvo su intencija, kad ne tik Joninės yra svarbios (juokėsi). Vaikystėje tėvai kaip antrą gimtadienį liepos 6-ąją ruošdavo, būdavo vaišės. Tai yra diena, kurią visada miniu, niekada nebuvo taip, kad nieko nedaryčiau.
Ar esate vienintelis Mindaugas šeimoje?
Mindaugas esu vienintelis, bet turiu senelį ir brolį – Vytautus, tėvai skirdami vardus visada galvojo apie Lietuvos kunigaikščių vardus.