Europoje pirmąsias kontraceptines piliules 1961 metais pristatė Vokietijos farmacijos kompanija „Bayer Schering Pharma“ (tuo metu – „Schering AG“). Šio kompanijos pranešime spaudai teigiama, kad minint tokios inovacijos jubiliejų Lietuvoje pristatyti pasaulinio tyrimo rezultatai rodo, kad ne visos moterys pakankamai žino apie hormoninės kontracepcijos poveikį ir naudą sveikatai.
Remiantis tyrimo rezultatais, 46 proc. moterų geriau išmano, kaip veikia jų mobilusis telefonas, o 42 proc. kaip veikia dviratis, negu kaip hormonai kontroliuoja mėnesinių ciklą. Apklausoje dalyvavo daugiau nei 9 600 moterų iš Europos, Šiaurės, Lotynų Amerikos ir Azijos šalių.
„Nors tyrimas rodo, kad dominuoja pozityvus požiūris į hormoninę kontracepciją, žinių apie hormonus ir pačią kontracepciją moterims labai trūksta. Inovacijų pasaulyje šiuolaikinėms moterims svarbu ne tik turėti plačias pasirinkimo galimybes, atitinkančias jų poreikius, tačiau ir gauti pakankamai informacijos. Tokią būtinybę patvirtina vienas iš tyrimo rezultatų, atskleidžiantis, kad moteriai jos pačios ciklas yra didesnė paslaptis nei mobilusis telefonas“, – sako doc. Daiva Vaitkienė, Kauno medicinos universiteto klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad daugumos moterų požiūris į hormoninę kontracepciją yra teigiamas. 91 proc. respondenčių patvirtino, kad pačios yra atsakingos už kontracepcijos naudojimą, 89 proc. teigė, jog kontracepcijos naudojimas yra moters teisė, o 81 proc. pritarė, kad kontracepcija suteikia galimybę džiaugtis lytiniu gyvenimu be nerimo.
Iš kontracepsijos istorijos
Prieš 4000 metų
Senovės egiptiečiai jau turėjo kontracepcijos priemonių: jie sumaldavo granato sėklas, jas maišydavo su vašku ir darydavo mažas žvakutes, kurios būdavo įdedamos į makštį. Vaisiuje yra natūralaus estrogeno ir, gali būti, kad šis egiptietiškos mišinys stabdydavo ovuliaciją panašiai kaip moderni piliulė.
1550 metų prieš Kristų
Tikriausiai pirmasis kontraceptikų receptas buvo užrašytas ant papiruso. Istorikai mano, kad būdavo naudojamos krokodilo išmatos, kurias moteris turėdavo įsidėti į makštį prieš lytinį aktą.
Viduramžiai
Buvo naudojami iš gyvūnų žarnų, žuvų odos ar netgi iš linų pagaminti prezervatyvai. Tai nebuvo efektyvūs kontracepcijos metodai, nepageidaujami nėštumai buvo dažni.