„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 12 12 /12:45

Mios vyras N.Antanavičius su bendrais keliaus į teismą: iš banko siekė išvilioti 200 tūkst. eurų

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo sukčiauti – apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą. Keturi vyrai taip pat bus teisiami dėl neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių ar jų duomenų panaudojimo, veikiant organizuotoje grupėje. Kaip 15min jau rašė birželį, vienas iš kaltinamųjų – Nerijus Antanavičius, dainininkės Vilijos Pilibaitytės-Mios vyras.
Nerijus Antanavičius
Nerijus Antanavičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Surinktų duomenų visuma leidžia manyti, kad pasiskirstę vaidmenimis, kaltinamieji, visų pirma, įsigijo veikiančios įmonės akcijas, perėmė buhalterinius dokumentus ir elektroninį kortelių skaitytuvą, nors žinojo, kad jokios realios veiklos, susijusios su įmone, nevykdys.

Atvirkščiai, vyrai, pasinaudoję elektroninių kortelių skaitytuvu, siekė užvaldyti beveik 200 tūkstančių eurų, priklausančių vienam iš Lietuvoje veikiančių bankų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mios vyras N.Antanavičius įtariamas sukčiavimu: prokurorų rankose – keturių asmenų grupuotė

Šioje byloje kaltinamasis N.Antanavičius 2016 m. spalį Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, kaltininkui ir nukentėjusiajam susitaikius.

Tačiau N.Antanavičius nepraėjus metams po atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės ir vėl įkliuvo teisėsaugai, tad bus teisiamas ne tik šioje sukčiavimo byloje, tačiau jo atžvilgiu bus atnaujinta ir pernai metų byla.

Visa ketveriukė, sukūrusi nusikaltimo mechanizmą, bankui įtikinti, naudojo fiktyvias sutartis su išgalvotais užsakovais bei neteisėtai įgytus užsienio piliečiams išduotų mokėjimo kortelių duomenis, per savaitę siekė pralobti.

Suklaidinusi banką, grupuotė į įmonės sąskaitą gavo kiek daugiau nei 8 tūkstančius eurų, kuriuos įtariamieji išsigrynino dar tą pačią dieną.

Jų nelaimei, banko darbuotojams kilus abejonių dėl operacijų teisėtumo, įmonės sąskaitos buvo užblokuotos ir planas tokiu veiklos mechanizmu įgyti dar beveik 190 tūkstančių eurų buvo sustabdytas.

Tokį pat planą, tik su kitu banku ketveriukė bandė įgyvendinti dar kartą, šių metų balandį. Suklaidinusi banką, grupuotė į įmonės sąskaitą gavo beveik 5 tūkstančius eurų, nors iš viso siekė įgyti beveik 38 tūkstančius eurų.

„Džiaugiuosi, kad kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjais pavyko pakankamai greitai išnarplioti organizuotos grupės įvykdytus sunkius nusikaltimus, nukreiptus prieš du Lietuvoje veikiančius bankus. Kruopščiai suplanuotų ikiteisminio tyrimo veiksmų bei glaudaus teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo dėka byla perduota teismui“, – teigė prokuroras S.Galminas.

Dviems kaltinamiesiems byloje skirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje ir dokumentų paėmimas, trečiajam – intensyvi priežiūra, o ketvirtajam teismo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Byla su kaltinamuoju aktu gruodžio 11 d. perduota Klaipėdos miesto apylinkės teismui, informuoja Generalinė prokuratūra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs