Su onkologine liga muzikantas kovojo trejus metus, tačiau apie jam diagnozuotą vėžį ilgą laiką tylėjo. Apie jo ligą kurį laiką žinojo tik artimiausi šeimos nariai.
TAIP PAT SKAITYKITE: Scenos kolegų atsiminimai apie Anapilin išėjusį Stasį Povilaitį – lietuviškąjį Franką Sinatrą
Stasys Povilaitis bus palaidotas Palangoje
S.Povilaičio grafike per tuos metus buvo daugybė koncertų, pasirodymų. Maestro rengė šou ne tik didmiesčių arenose, bet ir naktiniuose pajūrio klubuose. Savo dainomis jis žavėjo tiek vyresnę, tiek jaunesnę publiką.
Liga progresavo iš lėto
Dar praėjusių metų kovą dainininkas vieno koncerto metu pasijuto prastai. Tuomet Ukmergės kultūros centre vykęs pasirodymas buvo nutrauktas, pirmąją pagalbą jam suteikė į centrą atskubėję medikai.
TAIP PAT SKAITYKITE: Populiariausios Stasio Povilaičio dainos
Kelias dienas ligoninėje praleidęs S.Povilaitis buvo išleistas, o tuomet gerbėjams sakė susirgęs ūminiu plaučių uždegimu.
Vėliau po pertraukos atsigavęs S.Povilaitis grįžo į ritmą ir vėl su užsidegimu dainavo žinomiausius savo šlagerius.
„Jis labai norėjo gyventi. Nenorėjo išsiduoti, kad serga. Žinojo, kad reikia gyventi ramiau, bet vis tiek eidavo, dainuodavo, rūkydavo... “ – dar anksčiau Žmonės.lt kalbėjo maestro žmona Birutė Povilaitienė. Ji su vyru S.Povilaičiu užaugino dukrą Agnę.
Apie tai, kad S.Povilaičio būklė sunki, Žmonės.lt ji sakė jau rugsėjo pradžioje. Maestro sveikatos pablogėjimą pajuto liepos 6-ąją. Tądien, kai Palangoje vyko renginys „Tautiška giesmė aplink pasaulį 2015“, skirtas Valstybės dienai paminėti.
Tuomet S.Povilaitis drauge su kitomis Lietuvos muzikos žvaigždėmis koncertavo ant tilto. Iškart po pasirodymo maestro nusilpo, jam buvo iškviesta greitoji pagalba. Nuo to laiko dainininkas daugiausia laiko praleisdavo ligoninėje. Maestro jau kurį laiką sirgo ir cukriniu diabetu.
Valstybės dienos proga pajūryje surengtas koncertas palangiškiui S.Povilaičiui tapo simboliniu. Tai buvo paskutinis jo pasirodymas.
Kūrybiniai maestro pasiekimai ir įvertinimai
S.Povilaičio vardas buvo vienas iškiliausių Lietuvos estradoje. Gimęs Kaune jis ilgus metus praleido Palangoje, ten iki pat paskutinių dienų gyveno drauge su žmona Birute ir judviejų vienturte dukterimi Agne.
Maestro baigė žurnalistikos studijas, tačiau visą savo gyvenimą paskyrė muzikai. Dar 1970-aisiais jis tapo ansamblio „Nemuno žiburiai“ solistu, vėliau šiam iširus prisijungė prie ansamblio „Nerija“, šovusio į populiarumo aukštumas.
S.Povilaičio diskografijoje – 20 solinių albumų, kurių paskutinis, dvigubas, „Auksiniai praėjusio šimtmečio šlageriai“ pasirodė 2013 metais.
Muzikantas per savo karjerą yra sulaukęs daugybę įvertinimų, pelnęs prestižinių apdovanojimų, tarp kurių – ne vieną už nuopelnus lietuviškai muzikai.
1997 metais maestro buvo įteiktas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinas, 2007-aisiais – Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2013 metais S.Povilaitis apdovanotas medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir tautai“.
Tais pačiais metais už nuopelnus Lietuvos muzikai maestro gavo M.A.M.A muzikos apdovanojimą.