Kino centre „Multikino“ E.Skerstonas savo knygą „Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova“ pristatė netradiciškai – jis kartu su vakaro vedėja Ugne Skonsmanaite svečius pakvietė stebėti čia pat vykstančią vyro išvaizdos transformaciją nuo senojo romantizmo epochos iki jo atspindžių šiuolaikiniame vyrų gyvenime.
Modeliais tapo keturi žinomi šokėjai – Tadas Rimgaila, Vytautas Mackonis, Donatas Bakėjus ir Adomas Čėpla. Du iš jų buvo aprengi drabužiais, atspindėjusiais romantizmo 19 a. pab. – 20 a. pr., o kitiems dviems sukurtas įvaizdis, parodantis, kaip romantizmas atsiskleidžia šiuolaikinių vyrų išvaizdoje. Garderobu pasirūpino Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir vieno sostinės prekybos centro stilistai.
„Manau, visais laikais vyrai, kaip ir moterys, puošėsi ir bandė patraukti dėmesį. Galbūt seniau netgi dar labiau negu dabar – pavyzdžiui, prancūzai, ko gero, buvo didesni dabitos nei moterys“, – juokėsi Tadas Rimgaila, kuriam teko pavaizduoti senojo romantizmo epochos įvaizdį.
Ar jis pats daug laiko praleidžia prie veidrodžio? „Manau, kad nieko blogo, jog vyras iš namų išeina susitvarkęs, o ne vos išlipęs iš lovos. Aš pats nepersistengiu, bet visada susišukuoju ir velkuosi tvarkingus drabužius“, – šypteli pašnekovas.
Šokėjui Vytautui Mackoniui taip pat teko senojo romantizmo epochos įvaizdis. Vyras atviravo, kad savo išvaizdą stengiasi prižiūrėti kasdien, tačiau prie veidrodžio pusdienio nepraleidžia.
„Mano išvaizda yra dalis to, kas padeda užsidirbti, todėl, be abejo, ji yra svarbi ir neabejotinai ja tenka rūpintis. Negaliu sakyti, kad prieš veidrodį praleidžiu labai daug laiko, bet kartais tenka ir užtrukti – tas daug džiaugsmo tikrai neteikia, ypač, kai skubi pasiruošti koncertui, o plaukai tavęs lyg tyčia visiškai neklauso“, – juokėsi Žmonės.lt kalbintas V.Mackonis.
„Tiesiai šviesiai sakant – stoviu prieš veidrodį tiek, kiek reikia, kad atrodyčiau tvarkingai ir neprisidaryčiau gėdos nei sau, nei savo artimiesiems“, – čia pat priduria šokėjas.
Po pristatymo svečiai išsiskirstyti neskubėjo: dr. E. Skerstonas visų laukė jo vedamoje paskaitoje „Mados psichologija. Nuo kūrėjo kūrybingumo iki dinamiško verslo“.