„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mokslininkai įrodė: tikra meilė palengvina skausmą

Tikra meilė, pasirodo, iš tiesų gali sumažinti skausmingus išgyvenimus, praneša tinklalapis dailymail.co.uk.
 Kas yra meilė?
Meilė – nuolatinių diskusijų objektas. / Stebuklų projektų nuotr.

Los Andžele buvo tirta 17 įvairių skausmų kamuojamos moterų. Tyrimas atskleidė, kad moterys, matydamos savo mylimųjų nuotraukas, pasijuto kur kas geriau. Tačiau jų diskomforto lygis pakilo, kai jos žiūrėjo į vorų, gyvačių ar nepažįstamųjų nuotraukas.

Šio tyrimo padarytos išvados gali atskleisti, kaip žmogaus patiriamos emocijos paveikia skirtingas smegenų vietas.

„Kalbant iš praktiškos pusės, jeigu esate tas, kuriam ką nors skauda ar einate pas gydytoją skausmingiems tyrimams, veskitės kartu ir savo mylimąjį arba bent jau pasiimkite jo nuotrauką su savimi – tai gali sumažinti skausmą“, – tvirtina atlikto tyrimo autorė Naomi Eisenberger.

Kalifornijos universiteto psichologijos profesoriaus padėjėja N.Eisenberger tyrimui atrinko 17 skirtngų moterų, kurios su savo mylimaisiais palaiko ilgalaikius santykius.

Jau anksčiau atlikti tyrimai įrodė, kad moterys jautė mažiau skausmo, kol žiūrėjo į mylimojo nuotrauką ar kol laikė jo ranką, tačiau juose nebuvo išsiaiškinta, kurios smegenų vietos tuo metu suaktyvėjo.

N.Eisenberger savo tyrime naudojo magnetinio rezonanso aparatą, kurio pagalba stebėjo tirtų moterų pokyčius smegenyse, kai šios jautė skausmą. Skausmo lygis buvo kur kas mažesnis moterims, kurios turėjo savo mylimojo nuotrauką.

Mokslininkai pastebėjo ventromedialinės prefontralinės smegenų žievės aktyvumą, kuri siejama su saugumo jausmu. Moterims, kurios su savo mylimuoju gyveno ilgiau ir kurios prie jo jautėsi saugesnės, minėtos smegenų žievės aktyvumas buvo didesnis, nei toms, kurios su partneriu dar neilgai.

Ventromedialinė prefrontralinė smegenų žievė stabdo baimės ir nerimo jausmus. Anot mokslininkų, ji mažina ir skausmą. Negana to jie įrodė, kad priekinės juostinės smegenų žievės, smegenų vietos atsakingos už stresą, aktyvumas stipriai sumažėjo, kai moterys matė mylimojo nuotraukas.

„Tai rodo, kokį stiprų efektą mūsų mylimieji gali mums padaryti. Mes galime jausti mažiau skausmo vien tik juos prisiminę ar pamatę jų nuotrauką“, – tvirtina N.Eisenberger.

Tyrimo metu moterims rodytos nemalonios, gyvačių ir vorų nuotraukos sukėlė priešingą efektą. Anot tyrimo autorės, taip yra dėl to, kad šie gyviai kelia pavojų žmogui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs