„Pop Ladies“ lyderė N.Bunkė ir verslininkas D.Bunkus sūnaus krikštynoms pasirinko Klaipėdoje esančią Švč. Dievo Motinos Dangun ėmimo sentikių cerkvę. Kristupą tėvai pakrikštijo pagal sentikių tradicijas.
„Kad sūnus priimtų sentikių tikėjimą, Danielius neprieštaravo. Pati manau, kad Dievas yra vienas, skiriasi tik tikėjimo papročiai. Dabar sūnus priėmė tokį tikėjimą, o jei kada nors užaugęs panorės, galės pasikrikštyti iš naujo ir priimti kitą“, – Žmonės.lt sakė N.Bunkė.
Krikštynų ceremonijos data – rugpjūčio 15-oji – sutapo su penktuoju Kristupo gimtadieniu. Kodėl tėvai nepanoro sūnaus pakrikštyti anksčiau?
„Vis galvodavome, kad susiruošime tam vėliau. Jau buvo minčių pakrikštyti vaiką pernai, per ketvirtą gimtadienį. Ir mano tėvai vis ragino tai padaryti... O kai jau visi prarado viltį, krikštynas ir surengėme“, – pasakojo Natalija.
Kristupo krikštynų ceremonijai vadovavo sentikių cerkvės dvasininkas Jevgenijus Lebedevas.
Krikšto tėvai – artimiausi žmonės
Kristupo krikšto tėvais tapo Natalijos sesuo Kristina Ivanova ir jųdviejų tėtis, berniuko senelis Jonas.
„Pagal mūsų tikėjimą, krikšto tėvai turi būti kuo artimesni žmonės, šeimos nariai. Pagal papročius, senelis gali tapti anūko krikšto tėvu. Jis šia pareiga labai džiaugiasi... Mūsų tėtis visada norėjo sūnaus, bet tokio niekada neturėjo – užaugino dvi dukras. Kristupas – kol kas vienintelis jo anūkas, ir, žinoma, pats mylimiausias.
Taigi, nors tėtis sūnaus ir neturi, dabar gali vadinti save ne tik Kristupo seneliu, bet ir krikšto tėvu. Kristiną pasirinkome irgi dėl tos pačios priežasties – krikštyti turi patys artimiausi, tad sprendžiant, kas taps krikšto mama, klausimų nekilo“, – paaiškino N.Bunkė.
Per krikštynas mažasis Kristupas vilkėjo vien medvilninius, specialiai ceremonijai pasiūtus marškinius – to reikalavo tradicija.
Pati Natalija, o ir krikšto mama tapusi Kristina, puošėsi „MK Drama Queen“ prekės ženklo drabužiais.
„Pagal mūsų tradicijas, cerkvėje moterims negalima vilkėti kelnių, sijonai turi būti ne per trumpi – ne virš, o iki kelių. Ir jokių iškirpčių“, – paaiškino N.Bunkė.
Tradicijos ir krikšto vardas
Anot atlikėjos, sūnus jau pakankamai didelis, kad suprastų, kas gi jo laukia cerkvėje, ir pats norėjo būti pakrikštytas.
Visgi prieš ceremoniją N.Bunkė neslėpė šiek tiek besijaudinusi, ar viskas pavyks sklandžiai: „Pagal mūsų tradicijas, vaikas per krikštynas yra panardinamas į kubilą su vandeniu, tai daroma tris kartus. Jei krikštijamas kūdikis, jis nuogas visas panardinamas į vandenį. O Kristupas, kadangi yra didesnis, panerti turės vien galva, bet pilnai – iki pat ausų. Nežinau, ar jam norėsis tai daryti tris kartus“, – išvakarėse svarstė dainininkė.
Tėvai sūnui išrinko ir krikšto vardą – Kristoforas. Jį irgi parinko pagal tradiciją: „Krikšto vardas turi būti kuo panašesnis į esamą vardą. Pavyzdžiui, mano krikšto vardas irgi yra Natalija, Kristinos – Christina. Į Kristupo vardą panašus Kristoforas, skamba artimai, taigi tiko.“
Gimtadienio šventė
O po krikštynų ceremonijos mažylis kartu su tėvais ir būriu svečių patraukė į Natalijos namus Klaipėdoje, kur laukė Kristupo gimtadienio šventė.
Natalija ir Danielius pasistengė, kad ši būtų labai įsimintina: kruopščiai pasirūpino linksmybėmis, atrakcijomis. Tik vaišėmis rūpintis nereikėjo: skaniomis vaišėmis pasirūpino „Vienas kąsniukas“, o margaspalviais saldėsiais pasirūpino „Keksiukų pasaulis“.
„Šventę rengiame lauke, prikvietėme svečių. Vaikus linksmins animatoriai, pastatėme batutą, kuris turbūt didesnis už visą namą... Kristupo gimtadienio šventės visada didesnės nei, pavyzdžiui, mano. Bet tai normalu: ir man, ir Danieliui jis – vienintelis vaikas, kuriam norime atiduoti viską“, – kalbėjo mylinti mama.
TAIP PAT SKAITYKITE: Natalija Bunkė pakartojo Karklėje įamžintą akimirką: kai laukėsi Kristupo ir dabar, kai jam 5-eri