Naujojo internete sparčiai plintančio iššūkio taisyklės – paprastos. Sulaukus iššūkio reikia išvardinti dešimt savo mėgstamiausių literatūros kūrinių, galima, bet neprivalu argumentuoti, kodėl jie paliko įspūdį. Na, o tada belieka iššūkį perduoti draugams.
Savo mėgstamiausias knygas jau išvardino ir keli žinomi žmonės. „Gyvenimo knygos. Man neduok pavalgyt, bet duok paskaityti. Tai priimu mestą iššūkį. Tik anoks čia iššūkis. Va, jei kas sudarytų dešimties privalomų knygų sąrašą ir lieptų perskaityt – kitas reikalas. Bet ok, važiuojam“, – rašė žurnalistė, laidos „Info diena“ vedėja Rasa Tapinienė.
Štai kokias knygas rekomenduoja perskaityti R.Tapinienė:
1. „Vinetu“. Karl May. Ašaros ir kova už teisybę. Nepamenu, kad gyvenime būčiau taip ir tiek ilgai žliumbusi. Šitos ašaros, matyt, ir sudaigino tą kovingumo už teisybę grūdą.
2. „Trifidų dienos“. John Wyndham. Siaubas ir nemiga. Bendrai su filmu „Baubas“ – pirmoji ir paskutinė pažintis su „siaubiakais“. Nesuviliojo net S.Kingas.
3. „Ana Karenina“. Levas Tolstojus. Suvokimas, kad viskas priklauso nuo tavęs. Durna boba. Nesupratau ir nesuprantu jos, kaip ir mūsiškės Veronikos.
4. „Altorių šešėly“. V.Mykolaitis-Putinas. Vidiniai konfliktai ir meilė. Dar daug Puškino ir M.Cvetajevos eilių
5. G. R. R. Martin „Song of Ice and Fire“. Nušvitimas. „Žiedų valdovo“ – „juokus mėgsti, gi čia knyga vaikams!” – geresnioji pusė niekaip neprivertė perskaityti, bet kai lyg tarp kitko prieš keturiolika metų įdavė į rankas šitą – nors „aš gi fantasy neskaitau!“ – taip neįtikėtinai užkabino, bet taip nieko nesupratau, kad nusprendžiau išversti į lietuvių kalbą ir pasidalyti su kitais šituo nerealiu kūriniu. Tiesa, leidyklai pasiūliau tik po gerų dešimties metų (nors jau buvau išvertusi kitų knygų), kai tvarkydama kompaktinius diskus, radau ten perrašytus dokumentus iš seno kompiuterio. Tarp jų buvo ir tas – išverstas ir pamirštas Martinas.
6. „Mikė Pūkuotukas“. A.A.Milne. Bičių nesupaisysi Arba, kai viskas užknisa.
7. „Saulėlydis“. S.Meyer. Priklausomybė. Kaip dabar atsimenu, įsimečiau į pirkinių krepšį „Maximoj“, nes buvo žiauriai nukainuota. Pasaulis eina iš proto, tai gal reik bent jau atsiverst kokį puslapį. Atsiverčiau vakare, o ryte stovėjau knygyne prie durų drebančiomis rankomis. Perpiet, antrą jau prarijusi, išvažiavau iš darbo (!) pirkti trečios, bet kadangi ta dar lietuviškai nebuvo išversta, o knygyne angliškai radau tik ketvirtą (nusipirkau), kitą likusią dienos dalį dusinau internetą. Nes man jos reikėjo Asap, nelaukiant, kol Amazon‘as teiksis atsiųsti po kelių dienų. Nes vėl drebėjo rankos. Radau.
8. „Žinutė butelyje“, po kurios prarytos ir visos kitos Nicholas Sparks knygos. Meilė iš M didžiosios. Ir iš to išplaukiančios pasekmės, kai jos nebrangini.
9. „Vilko valanda“. A.Tapinas. Atradimas. Kad be amžinatilsį Jurgos Ivanauskaitės ir Ričardo Gavelio turiu naują, patį mėgstamiausią autorių šiuolaikinėje lietuvių literatūroje. Ir ne todėl, kad mus sieja kažkokie giminystės ryšiai.
10. „Mano sesers globėjas“. Jodi Picoult. Po kurios susipirkau visas išleistas lietuviškai, o įsigijusi kindle‘ą pirmu reikalu – neišverstas, anglų kalba. Ir jau turiu prie-order naujausios. Nes tai yra šeima. Gyvenimas.
Nuo jos neatsiliko ir televizijos prodiuseris Haroldas Mackevičius. „Dešimt knygų, kurias skaičiau daug kartų ir dar tikrai skaitysiu. Kurias sukraučiau savo vaikams prie lovos. Aišku, pagal amžių“, – prieš išvardindamas rašė jis.
Štai kokias knygas rekomenduoja perskaityti H.Mackevičius:
1. Markas Tvenas, „Tomo Sojerio ir Heko Fino nuotykiai“
2. Astrida Lindgren, „Karlsonas , kuris gyvena ant stogo“
3. Aleksandras Milnas, „Mikė pūkuotukas“
4. Jaroslavas Hašekas, „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai pasauliniame kare“
5. Harper Lee, „Nežudyk strazdo giesmininko“
6. Jerome K. Jerome, „Trise valtimi neskaitant šuns“
7. Venediktas Jerofejevas, „Maskva – Petuški“
8. Michailas Bulgakovas, „Meistras ir Margarita“
9. Gabrielis Garsija Markesas, „Patriarcho ruduo“
10. Žiulis Vernas, „Paslaptingoji sala“
Kokias knygas rekomenduotumėte perskaityti jūs? Savo geriausių knygų dešimtukus siūlome išvardinti komentaruose.