Kino teatrus po antro karantino pasiekia pirmasis lietuviškas filmas – jaunosios kartos režisieriaus Tomo Smulkio debiutinis ilgametražis filmas „Žmonės, kuriuos pažįstam“.
Filmo premjera įvyko trečiadienio vakarą, o ant ypač retai pastaruoju metu matomo raudonojo kilimo nusidriekė garbingų svečių, aktorių, bičiulių eilė.
Premjeros akimirkos – galerijoje:
Filme vaidmenis kuria žiūrovams gerai žinomi aktoriai – Gabija Jaraminaitė, Arūnas Sakalauskas, Paulius Markevičius, Jolanta Dapkūnaitė, Šarūnas Rapolas Meliešius, Juozas Budraitis, Aldona Vilutytė bei „Instagrame“ didelio populiarumo susilaukusi Milda Noreikaitė.
Mildai Noreikaitei atiteko vienas pagrindinių – Justės – vaidmuo.
Justė dirba pagalbos linijoje. Čia neretai paskambina ir Anatolijus. Vaikino Justė, kaip ir žiūrovas, nemato, bet visą filmą lydintis jo balsas padeda merginai išgirsti save ir pasiryžti pačiai priimti sprendimus dėl savo gyvenimo.
„Justės personažas man atrodo labai dažnas jauno žmogaus paveikslas. Jis kažkuriuo metu sustoja ir turi savęs paklausti, ar tai mano gyvenimas? Ar tai mano mintys ir norai, ar aš juos atsinešiau iš tėvų, iš santykių, aplinkos? Kaip aš noriu gyventi? Kūnui turime veidrodį, o kaip pamatyti savo vidų? Kai esam toje stotelėje, kai bandom pamatyti ir suprasti savo gyvenimą, mums labai reikia kitų pagalbos“, – teigia aktorė.
Filmas „Žmonės, kuriuos pažįstam“, pasirodysiantis gegužės 28 dieną, jautriai kalba apie žmonių vidines būsenas ir į vieną pasakojimą subtiliai jungia kelių skirtingų herojų patirtis bei išgyvenimus. „Man filmas pirmą kartą žiūrint atrodė kaip jausminiai paveikslai, emocijų dienoraštis, Apie mus, kurie užstringam laike, baimėse, noruose ir niekaip negalim pajudėt. Kai kurie iš mūsų susitinkam kiekvieną dieną, bet ką mes iš tiesų žinom apie vienas kitą?“, – retoriškai klausia Milda.
Filmo partneris – „Jaunimo linija“. Tai viena didžiausių Lietuvoje veikiančių nemokamos emocinės paramos telefonu ir internetu tarnyba. Nuo 1991 metų veikiančioje tarnyboje dirba apie 350 savanorių, kurių tikslas – išklausyti žmones, susidūrusiais su emociniais sunkumais, ir suteikti kokybišką paramą.