„Teleloto“ aukso puodą, kuriame tada buvo milijonas litų (290 tūkst. eurų), Romeikų šeima laimėjo prieš devynerius metus, 2007-aisiais.
Šeimyna iki šiol su nuostaba pasakoja savo istoriją. Kristina tada gimdė antrąjį sūnų Kristupą, Trakuose gulėjo ligoninėje. Skubėdamas pas žmoną Jonas stabtelėjo parduotuvėje – greta kitų prekių paskubomis pačiupo ir loterijos bilietą.
Atvykęs į ligoninę Jonas įteikė bilietą ką tik pagimdžiusiai žmonai. Ši dovanos nesureikšmino. Nupirktą bilietą pora prisiminė tik su kūdikiu ant rankų grįžusi namo.
„Ėmėme ieškoti bilietėlio. Vyras nervinosi, supyko, o aš nesupratau. Galvojau kiek gi čia galėjome laimėti? 3 litus? 12? Galų gale radome bilieto skiautes. Vyresnėlis sūnus, Patrikas, buvo jį perplėšęs į tris dalis“, – dabar jau juokiasi Kristina Romeikienė.
Tik tada juokinga nebuvo: „Sudėliojome tas skiautes. Patikrinome kompiuteryje. Pamačiusi negalėjau patikėti savo akimis... Klausiau vyro, ar jis mato tą patį, kaip aš. Jis sako „o, 100 tūkstančių“... O aš jam „kiek? Juk milijonas!“
Porą apėmė dvejopi jausmai: šaunu, kad milijonas, bet juk bilietas perplėštas... „Žinoma, sunerimome. Paskambinome į loterijos atstovybę paklausti, kas vyksta tokiais atvejais. Jie pasakė atvežti bilietą ekspertizei. Patikėkite, kaip sunerimau. Juk neįsivaizdavau, kaip tokie dalykai vyksta! Aišku, tokia ten ir ekspertizė... Tris skiautes sudėjo, nufotografavo. Bet buvo visko – ir laimės, ir šoko“, – pasakoja Kristina.
Nepaisant to, kad bilieto būta suplėšyto, milijoną šeimyna atsiėmė netrukus. „Visada uždirbdavome pakankamai, pinigais nesišvaistėme. Tai keista laimė. Visų pirma, tokio prizo niekad nesitiki. Be to, tokia suma pervedama į žmogaus sąskaitą – tokių pinigų nepačiupinėji“, – svarsto Kristina.
Girtis kitiems Romeikos apie gautą laimėjimą neskubėjo. „Svarstėme, kaip elgtis. Nusprendėme niekam nesigirti, bet žinios ir neslėpti. Jei išeidavo iš kalbos, pasakydavome“, – pasakoja.
Bet artimieji patys netruko suuosti, kas čia ir kaip, – pažino Kristinos ir Jono istoriją iš spaudos publikacijų. Tada antraštės skandavo, kad Kristupas – laimės kūdikis.
Uždirbti milijoną yra daug. Bet juos išleisti galima vienu mostu.
Bet niekas Romeikų paremti, pasidalinti pinigais neprašė: „Nei mūsų šeimos narių, nei draugų gretose nėra tokių prašalaičių, kurie būtų prašę dabar juos imti ir paremti. Tik iš vieno pažįstamo išgirdau juoką – klausė, tai kur balius. Atsakiau, kad pas mus draugai nuolat susirenka ir be milijono. Visad turime, kuo pavaišinti, padengiame stalą. Mums tai buvo proga įsitikinti, kad žmonės, su kuriais bendraujame, yra tikri draugai, kurie vertina mus kaip žmones, o ne dėl pinigų ar ko kito.“
Už gautą milijoną Romeikos atidavė paskolą butui ir pasistatė namą. „Galima sakyti, kad tie pinigai palengvino mums namo statybas ir įrengimą. Tuo metu visur buvo labai didelės kainos, o mes apsiėjome be didesnių rūpesčių ir skaičiavimų“, – sako K.Romeikienė.
Pokalbį su Žmonės.lt baigė pats laimingą bilietą nupirkęs J.Romeika: „Nesvarbu, pirksi vieną, penkiolika ar šimtą bilietėlių, tai, turbūt, likimas. Ir savotiškas išbandymas žmogui, kaip jis tuos pinigus panaudos. Uždirbti milijoną yra daug. Bet juos išleisti galima vienu mostu.“