Netikrų bilietų į „Granatas“ pardavėjai rado gudrų būdą apgauti: samdė niekuo dėtas merginas

Kasmet didžiausi šalies festivaliai išjudina ne tik išsiilgusios muzikos, bet ir progos pasipelnyti nepraleidžiančius aferistus. Siūlydami pigesnius bilietus sukčiai kiekvienais metais į savo tinklą prigaudo išties nemažai festivalininkų, visgi labiausiai „žavi“ jų pastangos – savo nusikalstamą veiką vykdo sukūrę bilietų perpardavinėjimo sistemą, kurioje kalčiausios lieka nieko neįtariančios jaunos merginos.
Festivalio akimirkos
Festivalio akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prieš savaitę 15min redakciją pasiekė skaitytojos laiškas. Mergina (15min vardas žinomas) pasakojo susiradusi feisbuko grupę „Granatos Live 2019 Perku – Parduodu“, kur susidomėjo pasiūlymu įsigyti gerokai pigesnius bilietus į šį savaitgalį Rumšiškėse vyksiantį festivalį. Įsigyti trijų dienų bilietą į „Granatas“ siūlė ne vienas asmuo, tačiau didžiulė paklausa įtarimo tąkart nekėlė.

Susisiekusi asmeniškai su vienu iš grupėje esančių asmenų, mergina buvo įpareigota pervesti tam tikrą pinigų sumą. Oficialiame puslapyje bilietų kainos siekia apie 60 eurų, čia aferistai bilietus siūlė įsigyti gerokai pigiau – bene 20 eurų pigiau. Vis dėlto užsisakiusi keletą bilietų ir pervedusi pinigus į nurodytą sąskaitą, mergina išsiaiškino, kad jie yra netikri.

„Yra geras posakis „Mokykis iš kitų klaidų – ne tik savų“. Manau, kad tie žmonės, kurie įsigijo bilietus iš to paties asmens kaip aš, dar net nežino, jog į festivalį įeiti negalės arba teks pirkti naujus bilietus“, – laišką pradėjo mergina.

Kad su įsigytu bilietu į festivalį nepateks, skaitytoja suprato tik po kurio laiko. Visų pirma, pervedusi pinigus ji pastebėjo juos nusiuntusi ne tam asmeniui, kuris buvo feisbuko grupės administratorius. Merginai įtarimą sukėlė ir tai, kad bilietai jai atsiųsti iš netikro el. pašto. Galiausiai nusipirkusi bilietus skaitytoja pamatė, kad tas pats administratorius po skelbimu rašė vis dar turintis laisvų bilietų.

Anot skaitytojos, vėliau ji ir dar keli apgauti žmonės išsiaiškino, kad feisbuko grupėje, kurioje sukčius parduodavo bilietus, nuolat keisdavosi administratoriai, o nukentėjusių žmonių komentarai buvo trinami.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lankytojų patikros punktas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lankytojų patikros punktas

Pinigų pervedimui sukčiai įdarbino merginas

Nukentėjusiosios užsidegimas atgauti pinigus buvo didžiulis, tad nenuleidusi rankų ji netruko išsiaiškinti, kad apgavikų taip greitai pričiupti nepavyks. Pasirodo, kad atlikti juodžiausią darbą buvo pasamdytos kelios merginos, kurios gautus pinigus vėliau pervesdavo sukčiams.

„Feisbuko grupėje pamačiau įrašą, kad vienas vaikinas išsiaiškino, jog tie patys bilietai parduoti ne vienam asmeniui. Jis susirado tikrąją sąskaitos savininkę, kuriai buvo pervedami pinigai. Ji teigė radusi darbo skelbimą, kuriame siūloma už atlygį pervedinėti tam tikras sumas į nurodytas sąskaitas.

Mergina priėmė šį „darbo pasiūlymą“ ir į savo sąskaitą gaudavo įvairių žmonių pinigus, juos nuimdavo, įdėdavo į vokelį ir išsiųsdavo į paštomatą ar kur kitur. Pinigai galėjo keliauti labai ilgai, o, kas galutinis gavėjas, gali išsiaiškinti tik policija“, – rašė skaitytoja.

Pinigus pervedinėjusi mergina: Sakė, kad tai „pervedimų prekyba“

15min susisiekė su mergina, kuri pervesdavo iš žmonių gautus pinigus sukčiams. Ji pasakojo, kad viskas prasidėjo nuo darbo skelbimo feisbuko grupėje „Darbas Vilniuje“. Jame buvo teigiama, kad už pinigų pervedimus galima gauti nuo 5 iki 10 eurų.

Jis teigė, kad tai yra „pervedimų prekyba“

„Kadangi esu būsima studentė, darbe gaunu nedidelę algą, todėl sugalvojau parašyti skelbimą parašiusiam vyrui. Jis teigė, kad tai yra „pervedimų prekyba“. Kadangi apie finansus suprantu nedaug, pagalvojau, kad viskas bus gerai. Esu gana naivi, todėl net nesitikėjau, kad žmogus mane apgaus, atrodė nerealus dalykas. Įsitikinau, kad tas vyras manęs neapgaus, nes teigė, kad viršijo pervedimų limitą, todėl jam reikia kitos sąskaitos“, – 15min pasakojo mergina.

Anot pašnekovės, žmonės jai persiųsdavo pinigus, o vėliau, iš nepažįstamo vyro gavusi nurodymus, pervesdavo gautas sumas: „Viskas vyko nuo liepos 9 iki 21 dienos. Pati net nenutuokiau, kas vyksta. Tuomet man parašė vienas iš nukentėjusiųjų, paklausė, ar tai mano sąskaita, ir pasakė, kad darau nusikaltimą. Tuo metu buvau darbe, labai išsigandau.“

Su sukčiumi pašnekovė sakė susirašinėjusi programėlėje „Telegram Messenger“. Sužinojęs, kad į merginą kreipėsi nukentėjęs žmogus, apgavikas pasivadinęs raidėmis AA liepė niekam nieko neatrašinėti, užblokuoti bilieto pirkėją. Pati mergina sakė nieko apie tokias apgavystes nežinojusi.

Kai gaudavau pinigus, nežinodavau, už ką jie man pervedami

„Kai gaudavau pinigus, nežinodavau, už ką jie man pervedami. Tik vėliau, kai į mane kreipėsi žmonės, supratau, kad šios sumos buvo skiriamos bilietams, viskas išaiškėjo. Net neįsivaizdavau, kad čia vyko bilietų prekyba“, – sakė ji.

Tiesa, pašnekovė tikino su nepažįstamuoju kalbėjusi kelis kartus: „Kadangi pati esu iš Panevėžio, atpažinau jo akcentą, supratau, kad jis taip pat kilęs iš šio krašto. Turėjau jo telefono numerį, bet jį labai paprasta išmesti, kai yra nebereikalingas. Dabar galvoju, kokia aš kvaila, nežinojau nė jo vardo.“

15min mergina teigė, kad didžiausia suma, kurią teko pervesti – 640 eurų. Šiuo metu ji laukia daugiau informacijos iš policijos, o su apgaviku nepalaiko jokių ryšių.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Telefoninis sukčius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Telefoninis sukčius

Policijai tokia nusikaltimo schema jau žinoma

Susisiekus su Vilniaus 1-ojo policijos komisariato vyriausiuoju tyrėju Povilu Revucku, jis teigė, kad šiame komisariate yra užfiksuoti du nukentėjusiųjų skundai. Tiesa, tokia nusikaltimo schema, kai įdarbinami tretieji asmenys, policijai jau žinoma ir vykdoma ne pirmus metus.

„Prieš kažkokį didesnį renginį įdedamas skelbimas, kad parduodami bilietai, dažniausiai mažesne kaina, dėl to žmonės susivilioja ir juos perka ne iš specialių platintojų, o perpardavinėtojų. Pinigai pervedami į nurodytą sąskaitą, kuri priklauso ne pardavėjui, o trečiajam, nieko apie apgavystę nežinančiam asmeniui. Ši schema jau yra įprasta“, – sakė P.Revuckas.

15min jis teigė, kad priklausomai nuo žalos sprendžiama, ar pradėti ikiteisminį tyrimą. Jei žala nesiekia 150 eurų, pradedamas administracinis tyrimas, kuris taikomas ir šiuo atveju.

Kalbėdamas apie šį nusikaltimą, vyriausiasis tyrėjas taip pat tikino, kad pinigai keliauja gudria schema, tai nėra viena ar dvi sąskaitos, jų būna daugybė, todėl užtrunka šiek tiek laiko, kol yra nustatomas jų pervedimo kelias ir už jo pasislėpęs nusikaltėlis.

„Nusikalstamą veiką vykdančių žmonių gali būti ir 10, sąskaitų tiek pat ir dar daug, o pinigai gali nukeliauti ir į sąskaitas užsienyje“, – pastebi policijos atstovas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Akcija „Švarus vairuotojas“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Akcija „Švarus vairuotojas“

Pasiteiravus, ar merginos, kurios siųsdavo pinigus nusikaltėliams, įvykdė administracinį nusižengimą, vyriausiasis tyrėjas tikino, kad kiekviena situacija yra yra labai individuali.

„Merginos mano, kad dirba darbą, bet akivaizdu, kad jis yra nelegalus, nes nėra pasirašomos darbo sutartys. Asmenys pakankamai lengvabūdiškai tikisi lengvų pinigų, tad kažkokia kaltė, žinoma, yra“, – sakė P.Revuckas.

Pradėto administracinio tyrimo sėkmė, anot P.Revucko, priklausys nuo kelių aplinkybių, o nustačius kaltininką, policija, įtraukdama kaltininką atsakomybėn administracine tvarka, nukentėjusiems asmenims gali priteisti žalą.

P.Revuckas tokiose situacijose pataria pirkti bilietus pas oficialų platintoją, nes netikrų bilietų aferistai veikia ne tik prieš festivalius, bet ir koncertus: „Taip išvengsite situacijos, kai apgavikai nusiperka vieną bilietą, atspausdina tiek, kiek pirkėjų, o į norimą renginį patenka tik vienas asmuo arba pats aferistas.“

Sukčiaujančių asmenų sustabdyti neįmanoma

Susisiekus su festivalio „Granatos“ atstove spaudai, ji patikino, kad taip sukčiaujančių asmenų galima rasti kasmet, ši problema opi ir organizuojant koncertus, kitus viešus renginius.

„Kiekvienais metais visi festivaliai susiduria su šia problema, tačiau to niekam neįmanoma sustabdyti. Vienintelis būdas – nesusivilioti pigesnėmis kainomis ir bilietų nepirkti skelbimų portaluose. Kasmet tai kartojame, tad tikimės, kad nukentėjusių žmonių nebus daug“, – teigė atstovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis