Viršelio įkvėpėja tapo netyčia internete rasta nuotrauka. Ar, tiksliau pasakius, jos nuotaika. Gulbė – laisvę mylintis laukinis paukštis – glaudėsi prie žmogaus, be baimės, kad nutiks kažkas blogo, o su meile ir viltimi. Menininkui Algiui Kriščiūnui gimė mintis tą nuotaiką nupiešti.
Gulbė, pasitikinti žmogumi. Kur pasitikėjimo ribos?
Susiradome sudominusios nuotraukos herojų, nuotraukoje su paukščiu užfiksuotas amerikietis Richardas Wiese – pasaulyje garsus tyrinėtojas, „Tyrinėtojų klubo“ prezidentas, vedantis populiarią laidą „Born to explore“. Keliaudamas po pasaulį Richardas Wiese dažnai susiduria su laukiniais gyvūnais, tačiau šis susitikimas, pavergęs milijonus širdžių, buvo ypatingas.
Gulbė, susižalojusi į tinklinę tvorą, nepabijojo ją pakėlusio žmogaus, ji tarsi pažino giminingą sielą ir apsivijo žurnalisto kaklą jaukiai, kaip vaikutis. Ji tarsi juo pasitikėjo.
„Jos širdis plakė greta manosios, aš stengiausi ją nuraminti. Tą akimirką norėjau tik užsimerkti, izoliuoti save bei mėgautis šiuo momentu. Laukiau, kol gulbė iš Anglijos gulbių rezervato „Abbotsbury Swannery“ bus saugiai transportuota tolimesniam gydymui, – pasakojo Richardas. – Džiaugiuosi, kad ta graži istorija vėl prisiminta. Man bus garbė patekti į žurnalą“.
Aistra tyrinėti, atrasti, keliauti Richardą užvaldė labai anksti. Būdamas vienuolikos užkopė į Kilimandžarą ir nuo tada jo gyvenimo nuotykiai vijo vienas kitą.
Apkeliavo visus žemynus, su slidėmis čiuožė iki Šiaurės ašigalio ir visada sakė – „svarbiausia yra ne kelionės galutinis taškas, o žmonės, kuriuos sutinki kelyje“. Todėl jo šilta, betarpiška laida „Born to explore“ sulaukė didžiulio pripažinimo ir buvo apdovanota keliolika pasaulinių apdovanojimų.
Kada amžinai keliaujantis vyras yra laimingas? Gal kai gauna tarptautinius apdovanojimus? Ne.
„Laimingiausias esu, kai matau vaikų susidomėjimą gamta. Tai yra tikrieji, nesuvaidinti atradimai.“