Vasaros pabaigoje režisierius Oskaras Koršunovas išvyko į jau pamiltą, kūrybos meka vadinamą Barseloną. Tačiau ten kūrėją pasitiko ne „šokiai, vynas ir maudynės“, bet COVID-19 infekcija.
Kaip režisierius atsidūrė per plauką nuo mirties, jis sutiko papasakoti portalo 15min skaitytojams.
„Atsimenu, mokykloje reikėdavo parašyti rašinėlį apie praėjusią vasarą. Kartą parašiau rašinėlį apie upe plaukiantį geltoną lapą. Į tą lapą sudėjau visą vaikiškos vasaros ilgesį. Tada mano brangi mokytoja, Violeta Tapinienė, nepatikėjo, kad tą rašinėlį parašiau aš. Gal ji buvo ir teisi. Dabar taip parašyti nesugebėčiau, apie vasarą be naratyvo. O gal ir vasaros tada buvo kitokios. Be tokių kelionių ir nuotykių, bet ne mažiau laimingos.
Ši vasara prasidėjo tiesiog nuostabiai. O baigėsi pragare. Bet paeiliui. Iš pradžių nuostabi kelionė po Lietuvą. Tada Bulgarija. Susitikimas su Svetlana Aleksijevič ir begale įdomių žmonių. Bulgarijos kalnai ir vienuolynai, ir Juodoji jūra, kurioje nesimaudžiau gal keturiasdešimt metų. Vėliau kvietimas į Sirakūzus. Antikinis amfiteatras, kuriame kitais metais turėčiau statyti spektaklį. Sirakūzų karštis, jūra ir, žinoma, maistas.
Nu, o tada kelionė į Barseloną. Po praeitų metų Barselonoje pastatyto „Dėdės Vanios“ man šis miestas tapo ne tik pramogų, bet ir kūrybos Meka. Ir štai čia atsitinka tai, ko visai nesitikėjau.
Atsidūriau reanimacijoje su deguonies kauke ir tuzinu laidų, prijungtų visur, kur tik įmanoma. Vietoje šokių, vyno ir maudynių, savaitę pragulėjau, mirčiai žiūrėdamas į akis. Vis dėl to covida’as išradingai klastingas.
Gal tai ir buvo didžiausia vasaros dovana, kad išėjęs iš ligoninės aš vėl pajusčiau jos kvapą, pamatyčiau tą geltoną lapą, paskutinių vasaros dienų“, – feisbuke rašė režisierius Oskaras Koršunovas.