Antradienio popietę portalui Žmonės.lt O.Pikul teigė, kad trečiadienį įvykusį nelaimingą įvykį jau pradėjo tirti policija.
„Šiandienai ledai pajudėjo. Šiuo metu bent jau tokia gera naujiena, kad policijoje pareiškimas užregistruotas, byla priskirta pareigūnei, tai laukiame, kada bus pradėtas ikiteisminis tyrimas. Labai laukėme šio momento“, – su portalu Žmonės.lt kalbėjo O.Pikul ir pridūrė, kad šiuo metu tyrimą vykdo tiek policijos, tiek darbo saugos atstovai.
O.Pikul teigė, kad jos mamos sveikatos būklė po traumos vis dar yra sudėtinga. Vis dėlto keletą dienų ligoninėje praleidusiai moteriai jau buvo leista gydytis namuose.
„Taip paprastai šios situacijos nesinori palikti, nes tai kainavo mano mamai sveikatą. Šiuo metu jos savijauta nėra gera. Žmogus yra nedarbingas, nors ir išrašyta iš ligoninės ir šiuo metu gydosi namuose, tačiau nuo rytojaus mins poliklinikos slenksčius, keliaus pas daktarus, kur tikiuosi, kad bus skirtas gydymas.
Kaklo antro slankstelio lūžis nėra lengvas kūno sužalojimas. Daugumoje tokių situacijų žmonės lieka neįgalūs, tai šiuo atveju dar pasisekė, kad mama gali vaikščioti, rankas ir kojas judinti, bet žmogus negalės dirbti, tai atsiliepė jos sveikatai būklei, būsenai. Taip neturi būti. Nesilaikymas tinkamos saugos reikalavimų neturi kainuoti kito žmogaus sveikatos. Per jų kaltę žmogus susižalojo“, – teigė O.Pikul.
Paklausta, ar nesulaukė bandymų su ja susisiekti ir situaciją išspręsti taikiai, O.Pikul teigė, kad tai bando padaryti „Medicinos diagnostikos ir gydymo centras“, prie kurio įvyko nelaimė.
„Susisiekti mėgino Grybo klinikos teisininkai. Aš nurodžiau mūsų teisininkų kontaktus, tai šiuo metu teisininkai bendrauja tarpusavyje.“
O.Pikul pridūrė, kad, jos nuomone, mamai nebuvo tinkamai suteikta pirmoji pagalba.
„Diagnostikos klinikoje gana atsainiai buvo pažiūrėta į klientą. Aišku, čia mano tokia nuomonė, nes išleisti žmogų, pasakius, kad pas jus nieko nėra lūžę, žmogus pats turėjo talonėlį išsimušti einant pas gydytojus, o vėliau nusipirkus tepalą nuo skausmo išrašius išsiųsta pati įsigyti į vaistinę, neiškvietus greitosios pagalbos... Tai, mano nuomone, buvo atsainus požiūris į klientą. Taip neturėtų būti“, – kalbėjo O.Pikul.
Apie trečiadienį įvykusią nelaimę Oksana Pikul papasakojo socialiniuose tinkluose, o savo įrašais sutiko pasidalinti su portalu Žmonės.lt. Moteris kalbėjo neslėpdama ašarų ir jaudulio, tačiau tikino – yra nusiteikusi kovingai ir sieks, kad tokie atvejai nepasikartotų.
„Nors ir visa nerami, drebanti, papasakosiu viską, kas buvo eilės tvarka. Taip atsitiko, kad mama išėjo iš savo namų ir dėjosi daiktus į automobilį važiuoti pas mane – mes ruošėmės rytojaus kelionei prie jūros, bet ji neatlaikė pusiausvyros ir krito. Mama gyvena Vilniuje, Grybo gatvėje, šalia privačios klinikos, o šiuo metu ji yra renovuojama. Nebuvo jokių apsauginių atitvarų, buvo viskas palikta atvira – ten galėjo ir vaikai įkristi, kas tik nori. Ji tiesiog neatlaikė pusiausvyros ir krito žemyn galva tris metrus.
Mamą pakėlė, nuvedė į Grybo kliniką, apžiūrėjo. Tuoj pat, aišku, atbėgo ir darbų vykdytojai, kurie remontą darė, ir pasakė „jums nieko nėra, viskas gerai, eikite ilsėtis.“ Tik tada, kada mama paprieštaravo, pasakė, kad ją pykina, bloga, nes galvoje yra didžiausias guzas ir skausmai, iškvietė greitąją pagalbą.
Akivaizdu, kad suprato, jog remontuojamoje vietoje darbo saugos pažeidimai, tai tiesiog norėjo nuslėpti ir, mamai išvykus į Lazdynų ligoninę, valandos bėgyje jie puolė taisyti tą vietą – kalti medinius turėklus, dėti STOP juostas, traukti visus metalinius strypus, kurie buvo toje duobėje, į kurią jinai įkrito, taip bandydami nuslėpti savo klaidą“, – negalėdama sutramdyti ašarų kalbėjo O.Pikul.
Oksana teigė, kad „buvo dar pakankamai stiprios emocinės būklės“, tad paskambino policijai, advokatams, kurie jos parodymus užfiksavo.
O.Pikul mamą paguldė į Lazdynų ligoninę, o kitą dieną gydytojai spręs, ar daryti operaciją. Ji taip pat paviešino savo mamos nuotrauką iš palatos, kurioje matyti patirti kūno sužalojimai.
„Mamai yra sumušta galva ir lūžęs kaklo slankstelis. Pasisekė, kad ji gali vaikščioti, judinti rankas ir kad strypai buvo šalia, – graudinosi O.Pikul. – Aš visą dieną laikiausi puikiai, karingai, kovingai palaikiau mamą, pakėliau jai ūpą, bet vakare, kai pamačiau užmigusį vaiką automobilyje, kažkaip pradėjau gailėti vaiko, gailėti mamos, gailėti situacijos ir tiesiog užlūžau. Atrodo, taip nesąžininga, kad kažkieno apmaudžios klaidos gali kitiems žmonėms kainuoti sveikatą. Džiaugiamės, kad iš tikrųjų dar visai gerai ta situacija pasibaigė – juk šalia buvo strypai.
Žinau tik vieną – aš neleisiu taip paprastai daryti tokių klaidų ir neleisiu šitaip žmonėms kentėti. Turi būti darbo sauga ir taip paprastai tikrai nepaliksiu, todėl ir ėmiausi visų įmanomų žingsnių, kad darbų vykdytojai atsakytų už savo tokias apmaudžias klaidas, nes toje vietoje galėjo būti bet kas, vaikai taip pat.“
Oksanai Pikul skaudžiausia, kad darbų vykdytojai nesiekė padėti, o elgėsi priešingai – norėjo kuo skubiai užglaistyti įvykį.
„Skaudu, kad bandydami nuslėpti įvykį sakė, kad „jums nieko nėra, galite eiti“ – net neiškvietę greitosios pagalbos. Kur žmogiškieji faktoriai? Labai nusivyliau, – kalbėjo ji. – Dėkui Dievui, kad ji vaikšto, kalba ir judina rankas. Turi angelą sargą.“
Klinika: jaučiame atsakomybę
Dar praėjusią savaitę, kone iškart po įvykio, apie situaciją portalui Žmonės.lt pakomentavo klinikos, prie kurios įvyko nelaimė, atstovė.
„Reiškiame nuoširdų susirūpinimą dėl įvykusios situacijos. Kadangi tai įvyko šalia mūsų klinikos, jaučiame atsakomybę ir visomis galimybėmis prisidėsime prie tolesnio situacijos sprendimo.
Trečiadienio popietę į mūsų klinikos registratūrą kreipėsi moteris, kurios teigimu ji parkrito šalia mūsų centro esančioje renovacijos darbų aikštelėje. Išklausėme moters išsakytus nusiskundimus ir bendrosios praktikos slaugytoja palydėjo ją pas gydytoją specialistą, kuris, įvertinęs situaciją, skyrė tolesnius rentgeno tyrimus diagnozei patikslinti.
Moteris buvo palydėta į rentgeno tyrimo kabinetą, kuriame skubos tvarka buvo atlikti gydytojo paskirti tyrimai, po kurių ji buvo palydėta atgal į gydytojo kabinetą aptarti gautus rezultatus. Gydytojas specialistas, aptaręs juos su paciente, išrašė siuntimą kito specialisto konsultacijai. Moteriai išsakius papildomų nusiskundimų dėl savijautos, gydytojas iškvietė greitąją medicinos pagalbą ir pacientė buvo perduota kitai gydymo įstaigai“, – portalui Žmonės.lt komentavo „Medicinos diagnostikos ir gydymo centro“ komunikacijos projektų vadovė Justina Gustė.