Lašišos ir žuvies taukų teikiama nauda ypač buvo ryški žmonėms, kurių dokozahekseno rūgšties (DHA) kiekiai ląstelių membranose pradedant tyrimą buvo nedideli.
Daugiau nei 300 jaunų antsvorį turinčių žmonių aštuonias savaites tyrė Islandijos, Ispanijos, Airijos ir Portugalijos mokslininkai, praneša nutraingredients.com.
Omega-3 polinesočiosios riebiosios rūgštys laikomos itin vertinga maistine medžiaga. Daug tyrimų yra įrodę jų naudą virškinimui ir širdžiai. Keliais tyrimais nustatytas ir omega-3 teigiamas poveikis kraujospūdžiui mažinti.
Naujasis tyrimas, kuriam vadovavo prof. Inga Thorsdottir iš Islandijos universiteto, papildo šiuos mokslinius duomenis apie omega-3 poveikį kraujospūdžiui.
Mokslininkai tyrė 324 žmones, kurių amžius buvo nuo 20 iki 40 metų ir kurių kūno masės indeksas buvo 27,5–32,5. Jiems buvo skirta viena iš keturių sumažinto kalorijų kiekio dietų: lašišos, menkės, žuvies taukų, o kontrolinė grupė gavo kapsulių su saulėgrąžų aliejumi ir negavo žuvies.
Dviejų grupių nariai gaudavo 150 gramų žuvies tris kartus per savaitę. Žuvų papildų kapsulės turėjo 1,3 gramus omega-3 polinesočiųjų rūgščių.
Per tyrimo laikotarpį jo dalyviai vidutiniškai numetė 5,2 kilogramus svorio, o jų sistolinis ir diastolinis kraujospūdis vidutiniškai buvo sumažėję atitinkamai 4,4 ir 4,1 mm Hg.
Kraujospūdis panašiai sumažėjo lašišos ir žuvies taukų grupėse ir buvo žymiai mažesnis nei menkės grupėje. Tačiau nebuvo pastebėta didelių skirtumų tarp žuvies taukų, lašišos ir kontrolinės grupės.
Mokslininkai neatmeta galimybės, kad tam įtakos turėjo placebo efektas.Tačiau jie daro išvadą, kad kuo mažesnis dokozahekseno rūgšties (DHA) kiekis ląstelių membranose buvo pradedant tyrimą, tuo žymiau per aštuonias savaites sumažėjo kraujospūdis tiems, kas gavo riebios žuvies arba žuvų taukų.
Didelis kraujospūdis (hipertenzija) yra itin reikšminga širdies ir kraujagyslių ligų priežastis, o šios ligos lemia beveik pusę mirčių Europoje.