Ada Jonušė – garsaus kritiko, vertėjo Laimanto Jonušio ir žurnalistės Danutės Jonušienės dukra. Mergina dirba europarlamentaro Antano Guogos padėjėja.
Vestuvinė eisena pačiame Vilniaus centre abejingų nepaliko ne tik svečių, bet ir nepažįstamų žmonių – šie, pamatę tokį reginį, puolė filmuoti ir fotografuoti.
Toks sumanymas patiko ir svečiams, kurių dauguma buvo užsieniečiai – visi šypsojosi, šoko tiesiog gatvėje ir sveikinosi su praeiviais.
„Šventę suplanavome Lietuvoje, ji išėjo gana neįprasta: Nepale vestuvės dažnai vyksta su eisena kartu su svečiais – mums ši idėja labai patiko. Apsisprendėme ir savo svečiams padaryti tokią staigmeną – eiseną nuo Rotušės aikštės su orkestru, gėlėmis... Labai tikiuosi, kad jiems patiks Lietuva“, – sakė nuotaka, kurią didžiąją gyvenimo dieną sveikino ir tėvas, rašytojas Laimantas Jonušys su žmona Danute.
Ada Lietuvoje – gana retas svečias, nes dešimt metų gyvena ir dirba įvairiuose pasaulio kampeliuose: Nepale, Romoje, Frankfurte, Briuselyje, Berlyne. Prieš trejus metus pradėjo dirbti Europos parlamente – iš pradžių buvo Leonido Donskio padėjėja, vėliau – Antano Guogos.
„Jau labai norėčiau grįžti į Lietuvą, stengiuosi įkalbėti ir jaunikį, po truputį jį parsiviliosiu čia“, – šypteli nuotaka.
Laiko ir atstumo patikrinta meilė
A.Jonušės ir jos išrinktojo M.Ebelingo draugystė patikrinta ne tik bėgančių metų, bet ir didelių atstumų, kurie porą skyrė ne vieną ir ne du kartus.
„Susipažinome prieš beveik aštuonerius metus universitete. Tuo metu dalyvavau projekte Niujorke – konferencijoje su Jungtinių tautų organizacija. Tai buvo didelis renginys, jame dalyvavo apie du tūkstančius žmonių. Mano universiteto delegacijoje buvau ir aš, ir Martinas – studijavome skirtingus dalykus, tačiau buvo interdisciplininė grupė. Taip prasidėjo mūsų istorija ir ji buvo labai banguota – ir dabar dar būna tų bangų (juokiasi). Nelengva buvo puoselėti santykius per atstumą: jis Nepale, aš Briuselyje, jis Berlyne, aš – Didžiojoje Britanijoje, jis Niujorke, aš – Lietuvoje... Galiausiai nusprendėme pabandyti gyventi vienoje vietoje – kiek tai įmanoma“, – Žmonės.lt pasakojo A.Jonušė.
Vokiečiui Martinui Lietuva – labai patinka, todėl su laiku, tikėtina, jis čia ir apsigyvens. Tiesa, lietuvių kalbos vyras kol kas nemoka, tačiau Ada išreiškė viltį, kad radęs laisvo laiko tikrai ją pramoks.
Pora susižadėjo prieš pusantrų metų Romoje: „Labai mylime šį miestą, turėjome galimybę jame kartu pagyventi.“
Dvejos netradicinės vestuvės
Nors poros civilinė ceremonija su liudininkais prieš dvi savaites įvyko Berlyne, jiedu neatsisakė minties surengti didžiulę vestuvių šventę Lietuvoje, nes santuokos įregistravimas Vokietijoje buvo be bičiulių ir šeimos narių.
Beje, Berlyne originali pora tuokėsi irgi netradiciškai: ceremonijos metu jaunasis dėvėjo iš Niujorko parsivežtą kimono, nuotaka – juodą eilutę.
Po eisenos Vilniaus centre šventė tęsėsi Kauno rajone esančiame Babtyno Žemaitkiemio dvare: čia svečiams buvo paruošta staigmenų bei meniškų užduočių.
„Mums abiems labai patinka menas, esu savo malonumui studijavusi meno istoriją. Stengėmės šiuos pomėgius įpinti ir į vestuves, leisime svečiams pasireikšti – piešti palinkėjimus ant medžiagos. Patys sakysime ne skambius pasižadėjimus, o pasakosime, kodėl mudu vienas kitą taip mylime, kodėl nusprendėme susituokti“, – teigė pašnekovė.
Vietą vestuvių puotai jaunieji kruopščiai rinkosi: „Ieškojome tokio dvaro, kuris būtų atnaujintas, bet palikta ir autentiškos išvaizdos. Norėjome šiek tiek bohemiškos aplinkos, o šiame dvare – nemažai meno kūrinių, vyksta plenerai, dvaro savininko žmona yra dailininkė, turi studiją. Ši atmosfera mus labai sužavėjo.“
Būtent ceremonijai dvare A.Jonušė pasipuošė vestuvine suknele – nuotaka nutarė, kad taip išeis didesnis netikėtumo įspūdis, todėl eisenoje rinkosi kitą drabužį, didžiąją intrigą palikdama vakarui.