Į parodų centre „Litexpo“ vykusį pristatymą atvyko pats režisierius, knygos pristatyme taip pat dalyvavo OKT tearo užsienio reikalų vadybininkė Audra Žukaitytė bei kino ir teatro kritikė Rūta Oginskaitė.
Drauge su susirinkusiais svečiais jie dalinosi mintimis apie teatrą, gyvenimą jame ir knygos atsiradimą.
Knygoje užfiksuotas O.Koršunovo režisuotų spektaklių, tokių kaip „Išvarymas“, „Katedra“, „Miranda“, „Žuvėdra“, gimimas, žiūrovams nematomi spektaklių „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“, „Meistras ir Margarita“, „Hamletas“, „Dugne“ užkulisiai ir kasdienybė. Čia taip pat spausdinamos esė, repeticijų fragmentai, spektaklių bei gastrolių įspūdžiai, recenzijos, įvairūs pokalbiai.
„Kelionė su Oskaru Koršunovu“ – pirmoji lietuviška knyga, kurios kūrimo metu režisierius leido stebėti savo darbo procesą. Rašytoja su Oskaru Koršunovu dirbo net ketverius metus.
Rašytoja pati užaugo teatre, abu jos tėvai – aktoriai, todėl teatro užkulisiai jai nebuvo paslaptis. Meilė teatrui ir ryšys su juo jaučiamas ir pačioje knygoje, nes knygos autorė neliko paprasta stebėtoja, bet pati įsitraukė į O.Koršunovo kuriamo teatro gyvenimą.
TAIP PAT SKAITYKITE: Knygą apie Arvydą Sabonį išleidę Radzevičiai atskleidė įdomiausias jo gyvenimo detales
Tuo tarpu pats režisierius knygą vadina akistata su pačiu savimi, savęs stebėjimą iš šono. „Skaitydamas knygą prisiminiau daug traumų ir kažkokių atvirų lūžių. Galbūt tai yra parašyta tarp eilučių, bet taip pamatai vidų“, – dar anksčiau viename interviu sakė O.Koršunovas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Naują knygą mugėje pristatęs Algimantas Čekuolis pasakojo apie keliones ir seksualumą
Jis negailėjo komplimentų knygos autorei, gyrė jos stilių, kuris, pasak jo – lakoniškas, tačiau nesentimentalus ir nebanalus. „Nors knyga parašyta lengvu stiliumi, tačiau tarp eilučių ir netiesiogiai jaučiasi, kaip sunku buvo žmonėms, dalyvavusiems kūrybiniame procese“, – sakė jis.