Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Padidėjęs moterų kūno plaukuotumas – ne juokai

Dauguma gydytojų teigia, jog moterys, susidūrusios su padidėjusiu kūno plaukuotumu, nedrįsta kreiptis į gydytojus manydamos, jog tai yra gėdinga ar netgi nenormalu. Padidėjęs moterų kūno plaukuotumas nėra tik kosmetinė problema, bet ir ryškus ligos požymis.
Moterys gėdijasi padidėjusio kūno plaukuotumo...
Moterys gėdijasi padidėjusio kūno plaukuotumo... / Photos.com

Padidėjęs kūno plaukuotumas nėra liga, bet sutrikimas, kuris vadinamas hirsutizmu. Jis pasireiškia tada, kai moterims plaukai pradeda augti vyrų kūnui įprastose vietose – ant krūtinės, veido, nugaros.

Nuo 5 iki 15 proc. moterų skundžiasi padidėjusiu plaukuotumu, daugeliu atveju dėl to kaltas hormonų sutrikimas ar genetika.

Svarbus sutrikimo faktorius yra padidėjęs vyriškų hormonų kiekis moters organizme. Pagrindinė ypač gausaus plaukuotumo priežastis yra policistinis kiaušidžių sindromas.

Retesnės padidėjusio plaukuotumo priežastys gali būti susijusios su įvairiais navikais, skydliaukės funkcijos sutrikimu ar su tam tikrų vaistų vartojimu.

Photos.com/Padidėjęs moterų kūno plaukuotumas nėra tik kosmetinė problema, bet ir ryškus ligos požymis.
Photos.com/Padidėjęs moterų kūno plaukuotumas nėra tik kosmetinė problema, bet ir ryškus ligos požymis.

Hirsutizmas gali būti paveldėtas. Nors tai prasideda pasibaigus lytinei brandai, moterys gali pastebėti, kad problema su laiku aštrėja, todėl įtikėti, jog tai kitokia problema. Hirsutizmas nėra pavojingas sveikatai, bet gydytojai teigia, kad tai gali paveikti moters gyvenimą.

Moterys, kenčiančios nuo hirsutizmo, gali prarasti savigarbą ir būti drovios. Kadangi hirsutizmo atveju plaukuotumas primena vyrų kūno plaukuotumą, moterys gali jaustis ne tokios moteriškos ir neseksualios. Jei ši problema nebus sprendžiama, padidėjęs plaukų augimas moteris gali padaryti nelaimingas, jos gali izoliuotis nuo visuomeninio gyvenimo, informuoja hairchick.com.

Jeigu nepageidaujamų plaukų kiekis nėra didelis, juos galima šalinti kosmetiniu būdu. Kitais atvejais būtina kreiptis į gydytojus, kad būtų paskirtas reikalingas gydymas.

Gydytoja Rebecca Swingler iš Šv.Michaelio ligoninės Bristolio BBC interneto svetainei sakė: „Moterys dažniausiai daug metų pačios kovoja su hirsutizmu, kol kreipiasi į profesionalus. Jei moterys pastebi kūno plaukuotumo pokyčių ir daugiau laiko skiria plaukų nuo kūno šalinimui, jos turėtų kreiptis pagalbos.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos