Su Vilniaus salone „Kunstkamera“ surengtos juvelyrės Rasos Kuzminskaitės parodos viešniomis P.Kelertienė pasidalijo gausiomis žiniomis apie akmenis ir magišką jų poveikį. „Tačiau nereikia iš akmenų daryti stabo, jie tik papildai ar vitaminai“, – patikslina žinių apie akmenis pas garsųjį Pavelą Globą sėmusis astrologė.
Paslaptingieji safyrai
Pasak astrologės, senovės persai turėjo tobulą akmenų klasifikaciją ir pirmieji išaiškino, kam kokie akmenys tinka, kokiais principais jie yra parenkami. „Su akmenukais galite nuveikti daug ką, ypač jei mūsų horoskope dominuoja žemė. Galite žaisti ir mėgautis jais, taip pat kaupti juos namie ar sode“, – aiškino P.Kelertienė.
Papuošalai |
Žemės ženklams priklauso neskaidrūs pusbrangiai akmenys – agatai, jaspis ir kiti. Visi neperšviečiami akmenys priskiriami žemės stichijai, jie visi stabilizuoja situaciją bei suteikia ramybės. „Vandens akmenys yra labai įdomūs, nes jie gali būti ir skaidrūs, ir šiek tiek drumzlini. O oro akmenys yra patys skaidriausi – deimantas, safyras, rubinas, ametistas. Jie taip pat priskiriami ir ugnies stichijai. Pasak senovės persų, pats vertingiausias iš visų akmenų yra mėlynasis safyras. Juos nešiodavo filosofai, asketai“, – pasakojo astrologė.
Pasak moters, safyras reikalingas tam, kad susikoncentruotume, išsivalytume, tad jis labai tinka žmonėms, dirbantiems mokslinį darbą.
„O geltonas safyras yra labai tinkamas medikams, taip pat tiems, kuriems reikia daug kalbėti ir rašyti. Safyras iš savo šeimininko reikalauja tyrų minčių, todėl, jei žmogus yra nesąžiningas, safyras tiesiog pabėga“, – įdomius faktus apie safyrą atskleidė P.Kelertienė. Moteris taip pat įspėjo, kad su akmenimis juokauti nedera, juos reikia gerbti ir tik tuomet jie tarnaus mums kaip amuletai.
Meilę pritraukiantys akmenys
Raudoni ir rausvi akmenys yra susiję su meile, taip pat atneša pinigus. „Jeigu koks rausvas akmuo, pavyzdžiui, karneolis, iškrenta iš žiedo, tai reiškia, kad vyras susirado kitą. O, pavyzdžiui, turkis Indijoje laikomas įsimylėjusių talismanu, todėl yra dovanojamas jauniesiems per vestuves. Tačiau, jei šis akmuo pažaliuoja, tai reiškia, kad antroji pusė yra neištikima“, – teigė astrologė.
Papuošalai |
Anksčiau minėtas karneolis yra meilės akmuo, tačiau jei meilė netikra, karneolis tą žmogų paliks. Bet, perspėjo Palmira, tai tik moterims skirtas akmuo.
Visi koralai turi gynybinę funkciją, todėl jie labai tinka moterims amazonėms – lyderėms, vadovėms, kurios užima gynybines pozicijas. Tačiau, pasak P.Kelertienės, vėliau šio akmens papuošalus reikėtų nusiimti, nes visą gyvenimą amazone būti nereikėtų. Koralai taip pat vertingi tiems, kurių silpnas imunitetas.
Kas suaktyvina moters vaisingumą?
„Suakmenėjusi kriauklė yra vienas geriausių amuletų namams. Ji turi ir dar vieną savybę – pritraukia vaikus. Jei nevaisinga moteris nešioja suakmenėjusią kriauklę, po kažkurio laiko, jau, žiūrėk, ir gandrai atskrenda. Reikėtų suakmenėjusią kriauklę nešioti ant krūtinės arba laikyti miegamajame“, – patarė astrologė.
O vieni mėgstamiausių moterų papuošalų perlai padeda išsaugoti šeimos energiją, uždaro moters lauką nuo vyro lauko. Tad, jei moteris sutiko savo išrinktąjį, gali drąsiai nešioti perlų papuošalus ir saugoti šeimos židinį. Tai reikš, kad ji kitų vyrų jau nebeieško.
Nuo priklausomybių saugantis ametistas
„Oro stichijai priskiriamas labai įdomus akmuo, kuris subalansuoja meilės santykius ir padeda atrasti pusiausvyrą tarp meilės bei prisirišimo, kad meilė nevirstų priklausomybe. Tai yra ametistas. Jis susijęs su pačiomis stipriausiomis meilės apraiškomis, tyriausiais pojūčiais. Ametistas stipriai susijęs su atjauta, jį galima sieti ir su krikščioniškąja meile. Jis taip pat padeda atsispirti priklausomybėms. Pavyzdžiui, kad karaliai nepasigertų ir jaustų saiką, viduramžiais jų taurės buvo gaminamos iš ametisto. Jeigu kažkas iš jūsų artimųjų turi didelį polinkį į priklausomybę, reikia panešioti ametistą“, – patarimų negailėjo P.Kelertienė.
Kalbant apie smaragdus, astrologė perspėjo, kad jie yra labai pavojingi akmenys, tad su jais žaisti nederėtų. Siekiantiems karjeros aukštumų, moteris pataria įsigyti papuošalus su juodais akmenimis, o moterims, kurios ieško antrosios pusės, nepatartina nešioti dūminio kvarco. Mat šis akmuo padeda būti vienam.
Akmenys – tik pagalbininkai
Lietuviškasis brangakmenis gintaras, deja, nėra akmuo, o tik pagalbininkas. Šis tiesiogiai su liūto ženklu susijęs mineralas yra puikus gydytojas.
„Visi akmenys yra lyg maisto papildai ar vitaminai, todėl nereikia iš to daryti stabo, – pabrėžė P.Kelertienė. – Nusipirkus akmenį reikia mažiausiai dvi savaites, o geriau ir mėnesį, jį išlaikyti ir nenešioti. Akmuo turi priprasti prie šeimininko. Labai rizikuojate, kad niekada nesusikalbėsite su akmeniu, jei tik nusipirkote jį ir iš karto užsidėjote.“
O štai daugelio moterų išsvajotieji deimantai kelia dar daugiau kaprizų. Jeigu deimantą jums padovanojo ne artimas žmogus, jį reikia išlaikyti net 12 metų ir tik tada nešioti. Antraip jis niekada netaps amuletu. Todėl geriausia jį nusipirkti pačiai arba paprašyti padovanoti labai artimų šeimos narių.
Akmenys įspėja apie nelaimes
Tačiau, kad ir koks gražus ir atrodytų tinkamas akmuo gali būti moteriai, juos reikia rinktis labai atsakingai. Nors dažniausiai užtenka pasinaudoti savo intuicija, astrologė pateikia vieną patikimą būdą papuošalui su akmeniu išsirinkti.
„Yra vienas metodas, kaip atrasti sau tinkamiausią akmenį. Antrą mėnulio dieną, per jaunatį, ryte nubudę ir dar gulėdami lovoje įsivaizduokite įvairius akmenis. Galvojant apie vienus, gali pasidaryti net bloga. Tai reiškia, kad jums to akmens nereikia. O gal prie kažkurio akmens jus labai patrauks? Kai jau pajausite, kurio akmens jums dabar reikia, eikite jo ieškoti į kokią nors galeriją. Kodėl galeriją? Nes autoriniai darbai visada yra geriausi“, – pabrėžė P.Kelertienė.
Be visų paminėtų ypatingų savybių, akmenys turi ir dar vieną, kiek mistiškai skambančią savybę. Jeigu pametėte papuošalą su akmeniu, nesijaudinkite – tai reiškia, kad taip sumokėjome už galėjusią nutikti nelaimę. O jei akmuo įskilo, tai perspėjimas, kad nelaimė – priešaky.
Gretos Skaraitienės nuotr./Astrologė Palmira Kelertienė |