Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pamilk save, o ne grožio etaloną

Laba diena, Ramune. Nuo vaikystės esu apvali, stambesnių kaulų. Mokykloje dėl išvaizdos patyriau patyčių ir pažeminimų. Kai įstojau į universitetą, persidažiau plaukus, laikydamasi griežtos dietos, šiek tiek numečiau svorio, bet vis tiek sau esu negraži, stora. Pastaruoju metu pradėjo kankinti įvairios moteriškos ligos, teko operuotis. Nepatiriu jokio malonumo iš seksualinių santykių su vyru. Kažkur skaičiau, kad moteriškos ligos ir lytinis šaltumas rodo nepasitikėjimą savo moteriškumu. Ar tai tiesa? Genutė
Ramunė Pajuodytė.
Ramunė Pajuodytė-Milašienė / G.Kropio nuotr.

Sveika, Genute.
 

Nemažai merginų ir moterų jaučiasi kaip tu. Suardytas ryšys su gamtos duotu mums kūnu visada pakerta savo vertės jausmą. Tuomet savigarbos pagrindu laikome ne tai, kas iš tikrųjų esame, o tai, kaip „reikia“ atrodyti. Visuomenė perša moteriai labai griežtus ir siaurus grožio standartus, t. y. koks kūnas yra patrauklus, geidžiamas, seksualus.

Kai merginos, moters apimtys, formos, odos bei plaukų spalva sugrūdamos į tam tikro etalono rėmus, siela ir kūnas įkalinami ir moteris serga, ji netenka prigimtinės laisvės, pažeidžiamas natūralus gyvenimo džiaugsmas, pasitikėjimas savimi. Kažkurio vieno grožio etalono garbinimas neigia pačią gamtos įvairovę, gyvenimo spalvingumą. Juk nėra tik vienos rūšies gėlių, tos pačios rūšies vaisių ar gyvūnų, kaip ir nėra pačios gražiausios gėlės, skaniausio vaisiaus...

Svarbu nustoti žeminti save

Stambi ar smulki, tamsesnės ar šviesesnės odos, tiesių ar garbanotų plaukų – visas šias savybes ji paveldi iš savo protėvių, giminės. Kritikuoti ar niekinti prigimtines duotybes yra trumparegiška ir neišmintinga. Kai mergina yra dar vaikas ar paauglė, jai labai sunku atsilaikyti prieš pastabas, niekinančias replikas, nes tuo metu mergaitė yra dar labai priklausoma nuo aplinkinių nuomonės. Dabar, Genute, kai jau esi suaugusi moteris, svarbu nustoti žeminti save, atmesti visas neigiamas mintis apie kūną ir sakyti sau tik pozityvius žodžius. Kiekvienai moteriai, merginai reikėtų megzti gilesnį, subtilesnį ryšį su savo kūnu.

Juk per jį mes palaikome ryšį su savo šaknimis, protėviais, visomis savo giminės moterimis. Užsimezgus pozityviam ryšiui su savimi, savo kūnu, turėtų atsilaisvinti daug energijos, džiaugsmo, taip pat atsirasti noras kurti, veikti. Visą savo energiją galėsi naudoti daug prasmingesniems tikslams nei nuolatinis kalorijų skaičiavimas, badavimas, liemens bei klubų matavimas ir pan.

Požiūris į savo kūną – iš kartos į kartą

Dabar bandysiu pakomentuoti svarbiausią tavo klausimą, ar tiesa, kad moteriškos ligos bei seksualinių santykių problemos susiję su pažeistu moteriškumo jausmu. Tikrai taip, Genute, moteriškų ligų priežastys neretai labai glaudžiai susijusios su psichologiniais dalykais. Moteriškos ligos neretai ima kankinti tuomet, kai moteris iškreiptai žiūri į savo kūną, seksą, santykius su vyrais. Dažnai tokios moterys yra nepatenkintos savo kūnu, išvaizda, jos nemyli savęs, jaučiasi nemylimos.

Taip pat, kaip jau minėjau, įvairūs lytinių organų sutrikimai atspindi tos moters santykių su vyrais sunkumus.  Tai įvairios nuoskaudos, nuosėdos bei nuolatinis tų nuoskaudų perkratymas mintyse, didžiulės pretenzijos, pyktis, priešiškumas, panieka vyrams, nepasitikėjimas jais ir t. t. Kol tokia moteris nepakeis požiūrio ir jausmų savęs ir vyrų atžvilgiu, kol neišmoks gerbti ir mylėti savęs, tol kentės jos kūnas. Medicina dažnai kovoja tik su ligos padariniais, o juk labai svarbu šalinti problemos priežastis. Šiuo atveju – pradėti kitaip galvoti, jausti save, kitaip elgtis su savimi.

Operacijų (kurios kartais neišvengiamos ir reikalingos) metu šalinami  tik ligos padariniai, o ne priežastys. Abejonės, nepasitikėjimas savo moteriškumu, savo kūnu neretai susiję su moters motinos/močiutės/prosenelės požiūriu į savo kūną. Tai perduodama iš kartos į kartą. Mergina perima motinos emocines reakcijas, požiūrius, nuostatas iš savo motinos. Pavyzdžiui, motina šlykštisi natūraliais menstruacijų, seksualumo, gimdymo, menopauzės ir kitais procesais.

Nenuostabu, kad tokia mergina gali nepriimti savo kūno, jo procesų, vengti seksualinių santykių, gali bijoti gimdyti. Kartais tos nuostatos, jausmai persiduoda nesąmoningai: mergina ir jos mama apie tai gali būti net nesikalbėjusios. Taigi, Genute, manau, tau verta pamatyti savo žaizdą, mokytis pamilti savo kūną bei jame vykstančius procesus, kitaip pažvelgti į savo ligas, susirasti draugių, tetų, mokytojų moterų, kurios mėgaujasi savo kūnu, džiaugiasi seksualumu bei motinyste. Sėkmės tau!

Norite paklausti Ramunės? Siųskite savo klausimą seksas@15min.lt  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais