Pradedant bendrus šventinius renginius, skirtus pažymėti 2018-uosius – Gruzijos Nepriklausomybės atkūrimo ir Lietuvos valstybės atkūrimo – Šimtmečių metus, Gruzijos ambasada kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komitetu surengė parodą „Gruzinų tautinis kostiumas Europos šeimoje“.
Į parodos atidarymą atvyko ministrai, Seimo nariai, užsienio šalių ambasadoriai, kiti garbūs svečiai, o taip pat visas būrys žinomų svečiai – Birutė ir Rimtautas Vizgirdos, Vida Ramaškienė, Jolanta Mikalajūnienė, Žilvinas Grigaitis ir kiti.
Parodos atidarymo metu susirinkusius svečius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze.
Į renginį susirinkę svečiai turėjo galimybę pasiklausyti Gruzijos operos ir baleto teatro ansamblio „Suliko“ solistų atliekamų dainų, o energingais gruziniškais šokiais džiugino valstybinio akademinio šokių ansamblio „Rustavi“ nariai.
Parodoje pristatyta Gruzinų tautinių kostiumų namų surinkta skirtingų Gruzijos regionų tautinių kostiumų kolekcija, tarp kurių ir Gruzijos karalienes Tamaros suknelė, sukurta pagal XII amžiaus Vardzia vienuolyno freską, ir gruzinų literatūros klasiko Šota Rustavelio poemos „Karžygys tigro kailiu“ personažų apranga. Gruzinų tautinis kostiumas gyvai atspindi Gruzijos istoriją, gruzinų tautos vertybes ir kultūrinę įvairovę. Jo pavyzdžių nuo V–VI amžių galima rasti istoriniuose šaltiniuose, bažnytiniuose paveiksluose ir freskose bei gruzinų menininkų darbuose.
Parodos atidarymo metu Gruzijos ambasadorė pristatė prezentaciją apie tautinius kostiumus, jų keitimosi istoriją ir vietą Gruzijos kultūroje. Taip pat svečiai galėjo apžiūrėti fotoparodą „Gruzinų tautinių kostiumų įvairovė“ ir pasigrožėti išskirtiniais garsios gruzinų menininkės Sofi Etsadašvili pertvarinio emalio meno kūriniais, kuriuose susipina nacionalinė tradicija ir originali menininkės kompozicija. Ryškių spalvų ir originalaus dizaino emalio dirbiniuose atgyja senoviniai gruzinų ornamentai.