Pasirodė devyni intriguojantys režisieriaus Romo Zabarausko kino juostos „Streikas“ kadrai

Režisieriaus Romo Zabarausko (22) kuriamas debiutinis ilgo metražo filmas „Streikas“ (angl. „We will riot“) artėja prie finišo tiesiosios. Įpusėjus baigiamiesiems montažo darbams, filmo kūrėjai nusprendė pasidalinti devyniais intriguojančiais filmo kadrais, kuriuos iki šiol matė vos keli kūrybinės grupės nariai.
Ebeneezeris Nii Sowahas ir Beata Tiškevič
Ebeneezeris Nii Sowahas ir Beata Tiškevič / Filmo „Streikas“ stop kadras
Sakalas Uždavinys
Sakalas Uždavinys

Nors filmavimo darbai baigėsi dar spalį, filmo kadrų teko gerokai palaukti. Mat juostos ryškinimo procesas – ilgas ir itin kruopštus darbas. Pirmiausiai dėl to, kad Lietuvoje niekur nėra teikiama kino juostų ryškinimo paslauga, o Lenkijoje uždarius ryškinimo laboratoriją Romui dėl savosios juostos teko vykti į vieną artimiausių taškų Europoje – Belgiją.

„Aš pats juostas dideliu lagaminu, autobusu vežiau į Briuselį tam,  kad nerizikuotume jų peršviesti ar kitaip apgadinti siuntimo metu. Nuskanavus juostas, jos buvo siunčiamos į Niujorką. Ten šiuo metu yra nauja ir palyginus nebrangi technologija, kurios metu  itin kokybiškai atliekamas „2K“ rezoliucijos ryškinimas“, – filmo kūrimo procesą nupasakojo R.Zabarauskas.

Šarūnas Zenkevičius ir Beata Tiškevič
Šarūnas Zenkevičius ir Beata Tiškevič

Nepaisant to, kad režisierių daugelis atkalbinėjo filmuoti ant „senamadiškos“ kino juostos ir vis siūlė naudotis skaitmeniniu formatu, Romas patikino, kad nepaklausęs skeptikų pasielgė teisingai.

„Tik po kelių savaičių pats pamačiau mūsų ilgo darbo rezultatą – filmuotą medžiagą. Ir, galiu pasakyti, kad sprendimo filmuoti ant kino juostos nė kiek nesigailiu. Nepaisant to, kad dabar nuolatos kartojama, jog juostos nuo skaitmeninio formato nebeįmanoma atskirti, mano manymu, tai – nesąmonė. Skirtumas tikrai didelis, o kartais tai net ne matematinis skirtumas, bet emocinis. Vyresnės kartos atstovai, kurie dar atsimena ką reiškia fotografijų ryškinimas ir koks svarbus yra kiekvieno kadro tikslumas, supras, ką aš noriu pasakyti”, – romantiškai reziumavo režisierius.

Trumpai apie pasirodžiusius filmo kadrus

Ebeneezeris Nii Sowahas ir jo močiutę vaidinanti Olita Dautartaitė
Ebeneezeris Nii Sowahas ir jo močiutę vaidinanti Olita Dautartaitė

Spaudoje pasirodžiusiuose stop kadruose – pagrindinio „Streiko“ aktoriaus, niujorkiečio didžėjus Luko (vaidina Ebeneezeris Nii Sowahas) viešnagė Lietuvoje. Taip pat  jo susitikimas su tėvų nuslėpta močiute (vaidina Olita Dautartaitė) ir žavia „klubinėtoja“, reklaminių tekstų kūrėja Marta (vaidina Beata Tiškevič).

Šiuose kadruose matome ir antro plano veikėją Andy (vaidina Šarūnas Zenkevičius) – agresyvų elektroninės muzikos talentų vadybininką, niekaip nesusitaikantį su savo homoseksualumu, bei Vilniaus merą (vaidina Sakalas Uždavinys), kuris Lukui netikėtai pasiūlo būti naujo elektroninės muzikos klubo vadovu.

Primename, kad šiame filme vaidina ir keletas Lietuvos pramogų pasaulio atstovų: dainininkės Justė Arlauskaitė-Jzzu ir Erica Jennings, aktorius Sakalas Uždavinys. Filmo garso talekiu rūpinasi vienas talentingiausių muzikos kurėjų ir prodiuserių, britas Markas Splinteris. O kino juostos kostiumų dailininke tapo ne vienam spektakliui kostiumus kūrusi Agnė Jagelavičiūtė.

Atsakymai į visus filme „Streikas“ užduotus klausimus Lietuvos kino teatruose paaiškės 2013-ųjų pavasarį.

O dabar jūsų dėmesiui – vaizdo medžiaga, kurioje užfiksuoti juostos „Streikas“ filmavimo virtuvė:

VIDEO: We Will Riot Day 4 @ Tony Resort

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų