Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Per karantiną N.Juška virto dažytoju, o L.Mikalauskas – statybininku: naujam gyvenimui prikėlė sodybas

Kiekvieną pavasarį lietuvius apsėda kasimo, sėjos ir kitokios žemės ūkio manijos. Šis balandis – ne išimtis. Pavargę nuo šalčių ir karantinų miestiečiai ypač aistringai veržiasi į kaimus. Mat praėjusią žiemą jie, dažniausiai net nematę, pirko senas trobas ir apleistus šabakštynus. Panašioje situacijoje kadaise buvo ir operos solistai Liudas Mikalauskas bei Egidijus Bavikinas, kurie kaimiečiais tapo patys sau netikėtai ir savo gyvenimus kuria Plutiškių kaime, kuris yra tarp Marijampolės ir Kauno.
Nerijus Juška
Nerijus Juška / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Dabar operos solistai – ne tik kolegos, Plutiškių bendruomenės aktyvistai, bet ir artimiausi kaimynai, rašoma LNK televizijos pranešime spaudai.

„Egidijus nusipirko namą anksčiau. Sako, pažiūrėk, yra tenai sodyba, gal tau patiks. Bandžiau eiti, bet prieiti nebuvo įmanoma: viskas apleista, apžėlę. Nusispjoviau ir grįžau atgal. Namą pavyko apžiūrėti tik iš antro karto“, – pažintį su Plutiškėmis prisimena Liudas Mikalauskas.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Liudas Mikalauskas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Liudas Mikalauskas

Laidoje „KK2 penktadienis“, kuri bus transliuojama penktadienio vakarą, jis atskleidė esminę senos trobos renovacijos taisyklę, kuri jam padėjo: svarbu turėti ne daug pinigų, o gerą fantaziją.

„Sugalvoti ir turėti viltį, kad kažkas iš šito viso chlamo, baisaus šabakštyno kada nors gausis“.

Tuo metu baleto primarijui Nerijui Juškai, įsigijusiam seną namą, prireikė ne tik fantazijos, bet ir stiprių nervų. Jis ieškojo buto Vilniaus centre, o nusipirko... ne tik seną luženą, bet ir degėsių krūvą. Namas buvo sudegęs, stogas – įgriuvęs, užtat vieta – unikali. Užuot viską nugriovęs, Nerijus nusprendė namą prikelti naujam gyvenimui.

„Atrodė, tai kas, kad stogo nėra, užtat yra sienos“, – dabar pats iš savo naivumo ir nepatyrimo juokiasi Nerijus, daugybę metų tiesiai nuo scenos skubėdavęs į statybas ir savo rankomis remontuodavęs būstą.

„Tai tu dar durnesnis už mane. Nusipirkai sudegusį ir dar jį pabandei suremontuoti“, – „KK2 penktadienio“ studijoje juokėsi Liudas.

„O mes turėjome tuščiame lauke, irgi pažėlusiais krūmais, įsikurti civilizaciją. Pradėjome nuo to, kad atsivedėme ketvirtį kilometro kanalizacijos, elektrą gal pusę kilometro, vandentiekį gal 800 metrų. Ir mūsų visas laukas, gal apie 30 hektarų buvo tuščias, o dabar pilnas namų ir jaunų šeimų.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis

Arti atsirado ir poliklinika, ir bažnyčia, ir kapinės“, – gyvenimo Kauno priemiestyje privalumais dalijosi nuo plyno lauko naujakurystę pradėjęs buvęs Seimo pirmininkas, o dabar Seimo narys Viktoras Pranckietis.

Nors tapo agronomu ir politiku, anot paties Viktoro, didžioji jo aistra – statybos. Savo rankomis jis yra pastatęs ne vieną namą, taigi išgirdęs, kad Liudas bei Egidijus, netekę darbų scenoje, planuoja statyti „koronos namelius“, laidos studijoje jis taip pat pasiprašė priimamas į statybininkų būrį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?