„Jaučiuosi taip, lyg eidama pirmą kartą gimdyti: iš vienos pusės labai baisu, tad nerimauju, iš kitos – be galo nekantrauju ir esu labai laiminga!“, – prieš pat parodos atidarymo vakarą kalbėjo V.Kopelianski.
Jos autorinio vakaro nuotaiką kūrė žinomas iliuzionistas Mantas Wizard. Parodos atidarymo renginyje apsilankė balerina Kristina Tarasevičiūtė, aktorė Redita Dominaitytė, fotografė Rūta Andre, astrologė ir būrėja Vaiva Budraitytė, atlikėja Rasa Kaušiūtė, advokatė Vilija Gražulytė, iliuzionistas Arvydas Stonys, plaukų stilistas Karolis Murauskas, TV laidų vedėja Keitė Arai, vizažistė Gritė Maruškevičiūtė-Tamošiūnė, stilistė Violeta Malevska su dukrele Paule ir kt.
Už menininkės Nika Lo vardo slypi ne tik meno kūriniai, bet ir interjero objektai, neįprastos idėjos, gyvenimo būdas plačiąja prasme. Paroda „Trys legendos“ reziumavo jos pastarųjų metų kūrybą, išskirdama tris tematikas.
Pirmoji legenda skirta naujausiam Veronikos kūrybos polėkiui – siurrealistiniam pasauliui. Kūriniuose ir meno objektuose pagrindine heroje tampa maža mergaitė, kuri neretai pasijaučia lyg Alisa stebuklų šalyje. Antroji legenda skirta pirmajam ir pagrindiniam menininkės įkvėpimo šaltiniui – moterims, ypač jų veido išraiškoms, emocijoms. Trečioji legenda – apie veidrodžius, kurie, pasak autorės, yra lyg mūsų sielos atspindžiai.
Parodos „Trys legendos“ atidarymas – galerijoje:
Vakaro metu renginio vedėjas M.Wizard vaizdžiai pristatė kiekvieną legendą ir uždavė parodos lankytojams su kiekvieną jų susijusias mįsles, kurių atsakymai buvo užkoduoti meno objektuose ir tiesiog galerijos erdvėse.
„Gyvenime mįslių išties labai daug, į kurias man labai smalsu sužinoti atsakymus. Kadangi domiuosi mokslu, žinau kiek neatsakytų, tarkim, fizikos, astrofizikos ar medicinos mįslių dar yra, ir kaip bus įdomu, kai sužinosime jų atsakymus. Lygiai taip pat ir pats žmogus man yra didžiausia mįslė – mūsų emocijos, psichologiniai procesai, galiausiai, gyvenimo prasmės klausimas, – į šią mįslę teks atsakymo ieškoti kiekvienam mūsų savarankiškai”, – neabejoja M.Wizard.
Pasak iliuzionisto, Veronikos kūryba jam pirmiausia yra magiška. Ne tik autorės tapybos darbai, bet ypatingai kūriniai su veidrodžiais.
„Apskritai, veidrodis yra itin magiškas objektas, o čia jis atlieka dvi funkcijas: savo pirminę, o taip pat yra kaip meno kūrinys, sukuria teatrališką efektą”, – pastebėjo artistas, vakaro metu publiką pradžiuginęs savo ypatingu triuku, kurio idėja kilo Mantui dar Vilniaus Universitete studijuojant filosofiją.
„Visada norėjau sujungti iliuzijos meną ir filosofines mintis į vieną pasirodymą ir pagaliau tai pavyko”, – teigė M.Wizard, linkintis visiems būti savo kasdienybės kūrėjais ir paversti gyvenimą meno kūriniu paprastuose dalykuose.
Parodos metu visų žvilgsniai krypo į V.Kopelianski ketverių metukų dukrelę, kuri rankose laikė balioną ir tarsi įkūnijo iš savo mamos paveikslų nužengusią mažą mergaitę iš siurrealistinio pasaulio. Balionas tąvakar simbolizavo pasaulio viltį. Įdomu, ar pati autorė kartais nesijaučia lyg ta maža mergaitė kitoniškame pasaulyje?
„Galiu pasakyti, kad pastaruoju metu mano gyvenimas yra kupinas pasakų bei baimių. Bet kai kada pasijusti ta maža mergaite yra labai didelė privilegija: tuomet tu pastebi ir matai dalykus, kuriuos suaugę tiesiog pamiršta”, – sakė Nika Lo slapyvardžiu pasivadinusi menininkė, neprarandanti vilties rudenį sudalyvauti Barselonoje vyksiančioje meno parodoje bei Vilniuje „Litexpo” rūmuose parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas”.
Į klausimą, ar ir pačios kartais nesijaučiančios lyg Alisa stebuklų šalyje, pamėgino atsakyti ir renginyje dalyvavusios žinomos moterys.
„Panašų pojūtį man sukelia solo kelionės, kai viena iškeliauju į svetimą šalį. Sėdėdama lėktuve, aš neįsivaizduoju nei ko tikėtis, nei kuo tikėti. Tu lieki vienas su savimi ir nepažįstama aplinka, tai ir jaudina, ir kartu baugina, tačiau tai patirti rekomenduoju kiekvienam bent kartą gyvenime. Tokios kelionės inspiruoja ir kartu išryškina silpnąsias asmenybės puses”, – įsitikinusi žinoma balerina Kristina Tarasevičiūtė.
TAIP PAT SKAITYKITE: Ilgai laikyta paslaptis išaiškėjo: Karolina Meschino išdavė, kas gims
TAIP PAT SKAITYKITE: Pirmagimio besilaukianti Karolina Meschino – atvirai apie mylimojo reakciją: „Man pačiai buvo isterija“
Aktorei, režisierei „Knygos teatro” įkūrėjai Reditai Dominaitytei aplankytos parodos metu įspūdį paliko menininkės sukurti veidrodžiai. Reditai jie pasirodė itin teatrališki ir netgi magiški. „Neslėpsiu, ir mano pačios gyvenime siurrealizmo labai daug. Jau pati mano profesija kaskart leidžia pasijusti kitoniškai, savitai, neįprastai”, – sakė R.Dominaitytė. Aktorė pastebėjo, kad V.Kopelianski kūryba itin aktuali šiandien, kai pasaulyje vyksta tokie dalykai, kaip pandemija.
Fotografė, jogos mokytoja Rūta Andre prisipažino, jog surrealistinių motyvų jos kūryboje taipogi apstu.
„Tarp sapnų ir realybės, – taip savo kūrybą apibūdina Rūta. – Medituojant ateina vaizdai, kuriuos aš perkeliu į savo kūrybą. Kur yra realybė: ar gyvenime ar sapne, kas yra tikra? Viskas, kas vyksta gyvenime, yra mūsų iliuzijos ir jas sukūrėme mes patys”, – mano ne vieną fotografijos parodą surengusi menininkė.
Pasak pašnekovės, yra didžiulė dovana matyti pasaulį vaiko akimis, kai esi kupinas energijos ir tave džiugina kiekvienas smulkmena, gali džiaugtis saule, lietumi, žydinčią pieva, ir tuomet tu jauti, jog visas pasaulis yra tavo, ir tu esi jo dalelė.
Paroda „Trys legendos“ sostinės galerijoje „Godo” veiks iki rugpjūčio 26 d.