„Mes turime upę ir nelabai išnaudojame jos teikiamus malonumus. Palyginti su kitomis šalimis. Iš esmės plukdyti fortepijoną nusprendėme dėl kelių priežasčių. Pirmoji, po praėjusių metų, kuomet fortepijoną pakėlėme oro balionu, norėjome pranokti patys save. Todėl ir nusprendėme plukdyti jį plaustu. Antra priežastis, vanduo, kaip ir klasikinė muzika, yra labai švarus, skaidrus ir ramus daiktas, todėl mūsų idėja labai gerai susišaukė“, – sakė festivalio vadovas A.Šimelis.
Anot jo, žmonių susidomėjimas klasikine muzika auga, tačiau ne taip smarkiai, kaip norėtųsi. „Todėl mes ir darome visokias akcijas, kurios patrauktų žmonių dėmesį ir parodytų, kad klasikinė muzika nėra nuobodi. Atvirkščiai, ji gali sudominti, patraukti, net skleisti ramybę. Be to, ji turi didelę išliekamąją vertę. Juk ne be reikalo ji egzistuoja po kelis šimtmečius ir dar ilgai egzistuos toliau“, – sakė jis.
Kalbėdamas apie festivalio, kuris vyks rugpjūčio 9–30 dienomis programą, Aleksandras pabrėžė, kad nėra vienos geriausios grupės ar atlikėjo. Visi jie nuostabūs savaip. „Nors lietuviams festivalyje koncertuosiantys atlikėjai gal ir ne visiems žinomi, o kai kurie pasirodys pirmą kartą, jie yra savo srities profesionalai. Išsirinkti ir sakyti, kad šis yra geresnis už aną, nebūtų teisinga. Džiaugiuosi, kad pavyko surengti tokią stiprią programą“, – sakė Aleksandras.
Muzikinio plausto kelionė baigėsi Žvėryne, kur įsiaudrinęs Aleksandras šoko nuo plausto ir nėrė į Nerį.
Petras Geniušas ir Aleksandras Šimelis (dešinėje) |
Festivalio „Piano.lt“ programa:
Rugpjūčio 9-30 dienomis į Vilniuje, Vilniaus paveikslų galerijos kieme (Didžioji g. 4, Vilnius) vyks Piano.lt vasaros festivalis! (Vienas renginys numatytas Lietuvos rusų dramos teatro salėje.) Festivalio programoje šeši koncertai. Tai – šeši įspūdingi, nepamirštami vakarai, kuriuose skambės puikiausios muzikos programos.
Aleksandras Šimelis |
Rugpjūčio 9 d. – Festivalio atidarymo koncertas. Skambės italų kompozitoriaus Ottorino Respighi (1879–1936) simfoninė poema Feste Romane. Didingą kūrinį atliks pirmasis filharmonijos orkestras Baltijos šalyse (įsteigtas 1881 m.) – Liepojos simfoninis gintarinio garso orkestras (Latvija); dirigentas – Daniel Inbal, tarptautinį pripažinimą pelnęs vokiečių batutos meistras. Antroje dalyje skambės populiariausios Vakarų Europos kompozitorių arijos; dainuos jauni, talentingi, publikos žinomi ir mėgiami Lietuvos solistai: Laura Zigmantaitė, Rafailas Karpis, Raimundas Juzuitis.
Rugpjūčio 13 d. – koncertas Chopin penkiuose kontinentuose. Programos sumanytoja – garsioji multiinstrumentininkė virtuozė Maria Pomianowska, atvykstanti iš Lenkijos su savo ansambliu. Svečiai gros unikaliais, egzotiškų šalių tradiciniais instrumentais tai, ko, regis, mažiausiai galima tikėtis – Fryderyką Chopiną! Taip pat girdėsime Festivalio kamerinį orkestrą; jam diriguos Aleksandras Šimelis (Lietuva).
Rugpjūčio 19 d. – Džiazo banginiai Atom String Quartet (Lenkija). Tai vienas išskirtiniausių pasaulio kolektyvų, pirmasis ir vienintelis stygininkų ansamblis Lenkijoje, griežiantis... džiazą! Styginių instrumentų virtuozai griežia su tokia didžiule energija ir įtaiga, kad nuo pirmųjų muzikos taktų ir klausytojus įtraukia į garsų ir jausmų sūkurį, nepalieka abejingų.
Aleksandras Šimelis |
Rugpjūčio 21 d. – Balalaikos genijus Aleksej Archipovskij (Rusija). Jis – geriausias pasaulyje, įrašytas į rekordų knygą! Neprilygstamasis muzikantas įrodys, kad jo balalaika – stebuklas, o jis – meistras, gebantis sukurti įspūdingą, nepamirštamą muzikos šventę!
Rugpjūčio 28 d. – Body Percussion. Koncerto sumanytojas dirigentas Mindaugas Piečaitis įsitikinęs, kad kūno perkusija tai – kelias vidinę harmoniją su pačiu savimi. Koncerte dalyvaus Klaipėdos kamerinis orkestras (vad. Mindaugas Bačkus), Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai (vad. Valentinas Masalskis), Klaipėdos Vydūno vidurinės mokyklos moksleivės (mokyt. Ingrida Bertulienė), perkusininkas Edmundas Federavičius.Projekto dalyviai gros ne tik instrumentais, savo kūnu, bet ir lietaus vamzdžiais, plastmasiniais vandens bakais, medinėmis dėžėmis, šlepetėmis ir kitais scenoje neįprastais daiktais.
Rugpjūčio 30 d. – Festivalio uždarymo koncertas. Skambės Josepho Haydno (1732–1809) oratorija Metų laikai. Atlikėjai – tarptautinį pripažinimą pelnę solistai Raminta Vaicekauskaitė, Vladimiras Prudnikovas, Algirdas Janutas, „Amo Deus" orkestras (Lietuva); dirigentas – Europoje garsus estų muzikas Erki Pehk.
Petras Geniušas |