Į Indoneziją Paulius vyko dėl kelių priežasčių: jis pravedė meistriškumo pamokas jauniems muzikantams, taip pat surengė koncertinę programą vienam garsiausių Indonezijos pianistų Jaya Suprana.
„Tai labai garsus žmogus Indonezijoje. Jis – profesorius, pianistas, kompozitorius, politikos veikėjas, laidų vedėjas... Taip pat turi įkūręs savo vardo mokyklą, rekordų muziejų. Sostinėje Džakartoje jis surengė grandiozinę šventę, kurioje svarbiausiu įvykiu tapo mano rečitalis“, – Žmonės.lt sakė Paulius.
Į Pauliaus solo koncertą buvo pakviesti garbūs šalies svečiai, tarp kurių – dabartinio prezidento Joko Widodo dukra, Indonezijos kultūros ministrė, šalies Vandenynų ir žuvininkystės ministras, olimpiniai čempionai, jų šalies muzikos žvaigždė, gyva legenda vadinama Titiek Puspa, Lenkijos ambasadorius ir kiti neeiliniai asmenys.
Koncerte turėjo dalyvauti ir penktoji Indonezijos prezidentė, tačiau galiausiai paaiškėjo, kad ji negalės atvykti. „Apie šiuos svečius sužinojau tik likus savaitei iki išvykimo, tuomet mane pradėjo slėgti milžiniška atsakomybė“, – jaudulio neslėpė Paulius.
Vos atskridusį į Džakartą jį pasitiko organizatorių paskirtas atstovas, su kuriuo visas patikras Pauliui teko praeiti be eilės. Tuomet, kaip jis pats sako, jis spėjo suprasti, kad jo vizitas čia itin laukiamas.
Pauliui svečioje šalyje teko ne tik pristatyti koncertinę programą, Indonezijoje jis dalijosi patirtimi su jaunais pianistais iš Džakartos ir Surabajos. „Dabar suprantu, kad esu be galo laimingas. Viskas pranoko mano lūkesčius: koncertas buvo sėkmingas, o vaikai ir mokytojai liko labai patenkinti pamokomis“, – mintimis dalijosi Paulius.
Indoneziją jis vadina nuostabia egzotiška šalimi, kurios gyventojai – itin šilti, malonūs ir svetingi žmonės. „Gaila, kad ten buvau per trumpai. Nespėjau geriau susipažinti su šalies gamta, tradicijomis... Tačiau Džakarta pamačiau iš visų pusių: lankiausi ir pavojingiausiuose rajonuose, susipažinau su žemiausiu gyventojų sluoksniu, tačiau vaikščiojau ir dangoraižių kvartaluose, bendravau su šalies elitu“, – pasakojo lietuvis.
Visos kelionės metu jis bendravo su vietiniu Džakartos gyventoju, kuris tapo ir geru draugu, ir pasiklysti neleidusiu šalies gidu. Pasak Pauliaus, baltųjų rasė Indonezijoje nėra labai dažna, todėl jam teko atlaikyti ne vieną skvarbų aplinkinių žvilgsnį.
„Džakarta – laukinis miestas. Ten gyvena apie 20 mln. gyventojų, tačiau kiekvienas verčiasi kaip gali, visų gyventojų tikslas – žūtbūt užsidirbti pinigų. Eismas – beprotiškas, norint pereiti gatvę reikia nardyti tarp važiuojančių mašinų“, – sakė jis.
Paulius liko sužavėtas egzotiškos Indonezijos kultūros. Šiuo metu jis gyvena Škotijoje, Glazgo mieste esančioje Karališkojoje konservatorijoje mokosi muzikos meno. Tokias keliones jis vertina kaip galimybę tobulėti ir lavinti profesinius įgūdžius.