Drabužius iš naujos mini kolekcijos A.Pogrebnojus parodė trečiadienį. Kolekcijoje – suknelė ir keli vyriški bei moteriški marškinėliai, papuošti vitražus menančiomis aplikacijomis.
Kuo daugiau skandalų, tuo geriau. Tada pardavimai geresni.
Būtent marškinėliai internautams ir užkliuvo: socialiniuose tinkluose tuojau pasirodė kaltinimai, kad vyriškus A.Pogrebnojaus kurtus marškinėlius papuošusi aplikacija – Šv. Jurgio vitražo, puošiančio Visų Šventųjų bažnyčią Maldone, Anglijoje, plagiatas.
O pats A.Pogrebnojus ir neneigia, kad idėjų sėmėsi iš šio meno kūrinio.
„Nieko nekopijavau. Aš paėmiau vitražą ir jį perdariau, ir viskas. O jei pasižiūrėsite mano senas kolekcijas, taip aš naudoju ir Leonardo Da Vinci darbus, ir Marko Šagalo... Aš manau, kad tai visiškai normalu. Aš pakeičiau 30 procentų viso vaizdo, ką reikia padaryti. Be to, šimtas metų jau praėjo. Aš juk visąlaik taip darau. Dažnai naudoju senus viduramžių darbus“, – Žmonės.lt sakė dizaineris.
Socialiniuose tinkluose pasirodžiusi kritika jo nejaudina: „Tegul sau žmonės piktinasi. Man absoliučiai vienodai. Jei jie pažiūrėtų senas kolekcijas, išvis pasiustų. Ten ko tik nori yra. Ir aš ruošiuosi tai naudoti toliau. Svarbiausia turėti skonį. Ačiū Dievui, kas nors išvis sužinojo, kas yra vitražai. Kuo daugiau skandalų, tuo geriau. Tada pardavimai geresni. Aš niekur ir nesakiau, kad pats nupiešiau. Tegul žmonės piktinasi, kiek nori. Man vienodai. Ir toliau ruošiuosi taip daryti. Žinodamas, kiek kartais visko prišneku ir kiek priešų turiu, visai nesistebiu šiuo puolimu, ir man jis juokingas.“
Be to, A.Pogrebnojus ragina sekėjus atkreipti dėmesį ir į moteriškų marškinėlių nugaras papuošusias aplikacijas. „Ten pavaizduota tokia pati emblema, kaip kad yra Aušros Vartuose Vilniuje. Ten išvis nieko nekeičiau. Man fotografas Ramūnas Danisevičius padovanojo nuotrauką ir tai panaudojau“, – sakė dizaineris.