„Nugalėtojus rinkome atsižvelgiant į šių metų konkurso temą, atsižvelgiant į naujas technologijas bei pačios kolekcijos išskirtinumą. Norėjosi, kad pristatytų modelių idėjos nebūtų matytos. Apsispręsti buvo labai sunku, šįkart matėme daugiau kandidatų galinčių savo kūrybą pristatyti pavasarį vyksiančioje „Mados infekcijoje“, todėl vietoj keturių laimėtojų atrinkome penkis. Stengiamės kolekcijas parinkti tokias, kad ir žiūrovui būtų įdomu jas išvysti, tad pavasarį ant mados podiumo bus pristatomos skirtingos kūrybinės idėjos“, – po įtemptų diskusijų teigė konkurso komisijos nariai: latvių dizaineris Rolands Peterkops, mados iliustratorė ir stilistė Goda Pelaitytė, dizainerė Urtė Kat, stilistė ir dizainerė Ieva Daugirdaitė bei konkurso sumanytoja, „Mados infekcijos“ kūrybos vadė, dizainerė Sandra Straukaitė.
Mada ir pasitikėjimas savimi
Penktadienio vakarą, neeilinėje Vilniaus universiteto Aula Parva erdvėje mados galią demonstravo lenkų kūrėjas Stanislaw Skorupa. Dizaineris konkursą „Injekcija“ laimėjo pristatydamas savo kolekciją „Pehrun“. „Apranga yra puikus būdas atrasti savo vidinę stiprybę. Ši vyrams ir moterims kurta kolekcija buvo kuriama naudojant tiek modernias, tiek tradicines medžiagas, pritaikant šiuolaikines technologijas, tokias kaip 3D spausdinimas ar papildyta realybė. Kolekcija atspindi skirtingus galios siekimo etapus: sunkų darbą, kovą, obsesinį užsispyrimą, ramybę arba nerimą“, – pasakoja dizaineris.
Socialiniai tinklai, grožio idealai ir galios suvokimas
Estės Joanne-Heleene Sormus kolekcija „Frame of Mind“ taip pat sulaukė pripažinimo. Dizainerė kelia klausimą – kur brėžiame ribą sveikam kūnui? „Socialiniai tinklai daro įtaką grožio idealams, juos keičia, paversdami nerealiais ir dirbtiniais. Šiame kontekste mane sudomino prieštaravimai, egzistuojantys fitneso pasaulyje. Raumenų struktūros išlaikymas „formoje“ yra neabejotinai pagirtina veikla ir ilgainiui itin svarbi mūsų senstančiam kūnui, tačiau ši riba dažnai peržengiama, o rezultatas pradeda veikti prieš mus ir visai ne mūsų naudai“, – apie kolekciją pasakoja dizainerė.
Savo vietą „Mados infekcijoje“ užsitikrino ir iš Danijos atvykusi Serena Coelho, kuri pristatė kolekciją „Unwelcome“. „Savo darbuose nagrinėju pogrindžio kultūrų evoliuciją nuo viduramžių iki šių dienų. Ji pagerbia nepageidaujamų, marginalizuotų ir drąsių žmonių istorijas, kurie formavo miesto peizažus visuomeninių sukrėtimų fone. Mano darbai kvestionuoja galios struktūras bei skatina šių žmonių ir jų istorijos suvokimą“, – kolekcijos idėją pristato Serena.
Mokslinė fantastika ir savimeilė
Lietuviškų šaknų, gimęs ir užaugęs Dubajuje – Mervyn Davids savo kūrybai idėjų semiasi iš mokslinės fantastikos. Penktadienio vakarą madai neabejingiems jis pristatė kolekciją „Project Romulus“. „Esu įkvėptas visatos paslapčių bei autentiškumo paieškų, visa tai leidžia kurti dėvimą meną“, – teigia dizaineris.
Galia, grožis ir vidinė tuštuma atsispindėjo dar vienos konkurso „Injekcija“ laimėtojos Bertemilija kolekcijoje „Obsessed with Self“. „Supratau, kad per madą galima išreikšti vidinį konfliktą tarp išorinio tobulumo ir vidinio trapumo. Siekiau, kad mano kolekcija ne tik atspindėtų savimeilės aspektus, bet ir iškeltų svarbius klausimus apie autentiškumą, dėmesio troškimą bei tuštumą, slypinčią po paviršiumi“ – pasakojo kolekciją apie vidinį narcizą sukūrusi Emilija Bertašiūtė.
Lemiamas egzaminas išlaikytas! „95 % – darbo, 5 % – talento“, – įteikdama simbolines drabužių etiketes, kaip bilietą į „Mados infekciją“ teigė konkurso sumanytoja Sandra Straukaitė. Susitiksime pavasarį!
Konkursą „Injekcija“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Fotogalerija: