„Per daug metų tų eilėraščių prisikaupė labai daug, todėl nutariau, kad atėjo metas išleisti knygą. Eilėraščius rašau jau labai seniai, pradėjau gal dar net studijų metais, tačiau poetu savęs tikrai nelaikau. Esu mėgėjas, pavadinčiau save kiemo poetu“, – kuklinasi Žmonės.lt apie eilėraščių knygą pakalbintas E.Vareikis.
Seimo narys pasakojo, kad į knygą įdėta labai daug jausmų ir emocijų, mat eilėraščiai atvaizduoja pačius gražiausius ir pačius juodžiausius žmogaus išgyvenimus.
„Pavadinimas „Atminties draiskalai“ reiškia, kad knygoje galima rasti tarsi savotiškų gyvenimo fragmentų be pradžios ir pabaigos, minčių nuotrupų... Juose – ir meilė, ir aistra, ir vienatvė, ir nuodėmė, ir atgaila... Visi žmogiški jausmai, kurie per daug metų atmintyje išlieka kaip atskiri fragmentai, šiek tiek padriki, pablaškyti...“ – pasakojo E.Vareikis.
Nebijo atverti širdies
Pasiteiravus, ar ne itin maloniais skandalais pagarsėjęs politikas nebijo, jog eilėraščiuose žmonės ims ieškoti dar neatskleistų jo gyvenimo paslapčių, E.Vareikis numoja ranka.
„Mano biografijoje jau tiek prisiknaisiota, kad nebėra ko bijoti... Kita vertus – tai poezija, todėl eilėraščio herojaus visiškai su autoriumi tapatinti nereikėtų“, – įsitikinęs jis.
Knygoje sugulė apie aštuoniasdešimt pačių įvairiausių eilėraščių. „Jie visi parašyti labai skirtingais mano gyvenimo etapais. Eilėraščius jau paskaitę žmonės sako, kad jie sunkoki, reikia paskaityti ir antrą, ir trečią kartą. Tai tikri atminties draiskalai, o ne kokie proginiai eilėraščiai“, – atviravo pašnekovas.
Pasiteiravus, kam jis skiria šią pirmąją savo poezijos knygą, E.Vareikis susimąsto. „Knyga skirta visiems, kurie ja susidomės, tiems, kam įdomi ir patraukli 21-ojo amžiaus poezija. Nekūriau jos konkrečiam žmogui ar auditorijai. Tikiuosi, kad skaitytojams bus įdomu paskaityti, kaip išsidraikė tie atminties draiskalai...“ – vylėsi E.Vareikis.