Šiuo metu Vilniuje gyvenantis A.Birbilas tikina, kad krepšinio atmainą sukūrė dėl didelės meilės šiai sporto šakai. „Kai 1986 metais Arvydui Saboniui trūko Achilo sausgyslė, tada man buvo 25-eri ir tas įvykis privertė susimąstyti, kaip padėti traumuotiems žaidėjams toliau žaisti krepšinį“, – kalbėjo A.Birbilas.
Dėl A.Sabonio traumos išgyveno ir Sovietų Sąjungos čempionate rungtyniavęs Kauno „Žalgiris“, ir jo gerbėjai. Krepšininkas buvo svarbiausias ekipos ramstis, o be jo Kauno klubas atrodė nevisavertis.
Naują stalo žaidimą A.Birbilas kūrė 20 metų. „Galima sakyti, kad kurti jį baigiau tik pernai“, – pasakojo 46-erių metų A.Birbilas.
Jis džiaugiasi, kad pavyko iš šachmatų ir krepšinio sukurti žaidimą, kurį pavadino „Alsabu“.
Šacho atitikmuo - „Sabas“
Aiškindamas, kodėl žaidimą pavadino „Alsabu“, A.Birbilas sakė, kad dvigarsį „al“ pasiskolino iš senosios lietuvių kalbos.
„Anksčiau šis dvigarsis reiškė „alei vienas“ arba „visa apimantis“, kaip, pavyzdžiui, vardas Algirdas, kuris reiškia „viską girdintis“, – sakė Vilniaus universitete žurnalistiką studijavęs A.Birbilas.
Būtent todėl žaidimo pavadinimą reikėtų suprasti, kaip „visas krepšinis“, nes A.Sabonis, kuris laikomas geriausiu visų laikų Lietuvos krepšininku, simbolizuoja šią sporto šaką.
Žaidimą pradeda baltųjų „Sabas“, o juodųjų „Sabas“ turi atsakyti į ėjimą. Vėliau galima judinti ir kitas figūras.
Partijos tikslas - stipriausią figūrą „Sabą“ pastatyti centre ant langelio, kuriame pavaizduotas oranžinis kamuolys.
Kai tik tai pavyksta, žaidėjas pasako: „Alsabas“. Panašiai šachmatuose yra paskelbiamas matas. Šacho atitikmuo „Alsabe“ yra „Sabas“. Taip žaidėjas įspėja priešininką, kad kitu ėjimu jis gali nukirsti „Sabą“.
Vartojamas ir „masabo“ terminas, kai žaidėjui „Sabu“ pavyksta pasiekti priešininko teritorijos pabaigą. Už tai jis gauna 100 taškų. Taškus pelno ir kitos figūros.
Žaidžiama iki trijų pergalių, žaidimą vis pradedant iš naujo.