Viename prabangiausių šalies viešbučių, esančių pačiame sostinės širdyje, žinomi žmonės ėmė rinktis vakarop. Vasarišką ketvirtadienį jie į renginį kulniavo su neįprastais kompanionais – savo augintiniais.
Ir visai ne be priežasties šitaip: viešbutyje vyko pirmųjų lietuviškų šampūnų šunims ir žmonėms pristatymas.
Jo būta originalaus. Pavyzdžiui, viešbučio šefas Javier Lopez pavaišino visus susirinkusius keturkojus desertais, pagamintais iš ingredientų, kurių giminaičiai naudojami šampūnų gamyboje.
Dar renginyje šampūnų gamintojai kartu su didžiausiomis Lietuvos prieglaudomis – „SOS gyvūnai“, „Lesė“, „Tautmilės prieglauda“, „LGGD Šiauliai“ ir „Pifas“ – pristatė iniciatyvą „Priglausk šuniuką – gauk šampūniuką!“. Jos metu kiekvienas, pasiėmęs keturkojį iš prieglaudos, gaus nemokamai „SHOO“ šampūną.
Galiausiai, netradicinis susibūrimas žinomiems gyvūnų mylėtojams tapo puikia proga pabendrauti ir pasidalinti istorijomis apie savo keturkojus.
Pavyzdžiui, pristatyme su tėčiu Algirdu pasirodžiusi manekenė Deimantė Andriuškaitė į renginį atėjo su savo augintine, nykštukine Pomeranijos špice Luna.
Žmonės.lt mergina pasakojo kalytę auginanti jau beveik metus – šuns gimtadienį minės rugsėjo 14-ąją.
„Anksčiau tokios veislės šuniuką augino mano tėvai. Deja, jį teko užmigdyti, nes šuo susirgo. Po įvykio prabėgus metams, nusprendėme vėl įsigyti tokį šunį. Mums labai patinka ta veislė – šie šunys labai meilūs, draugiški, geri kompanionai. Be to, juos patogu auginti ir bute, dar patogu kartu keliauti. Jei man reiktų pasirinkti dar vieną šuniuką, pirkčiau tokį patį“, – šypsosi D.Andriuškaitė.
Mergina atvirauja, kad šuns globa dalijasi su šeimyna. „Iš tiesų, šiomis pareigomis mes su tėvais dalijamės. Luna labai mėgsta dėmesį, yra ištroškusi meilės, priežiūros. Mano mama yra veterinarė, ji labai myli gyvūnus. Kai tik atvežu Luną pas tėvus, mama visada labai džiaugiasi“, – pasakoja ji.
Prabangiame viešbutyje svečiai buvo kviečiami pasirodyti su augintiniais. Bet ar keturkojį D.Andriuškaitė vedžiojasi visur?
„Asmeniškai, kai tik kur einu, visad atsižvelgiu į visas higienos normas. Manau, šuo turi turėti savo vietą. Jei su savimi pasiimu šunį, tai stengiuosi laiką praleisti lauke. Ypač vasarą smagu pasivaikščioti. O ir šiaip stengiuosi šuns nesivesti ten, kur, manau, nereikėtų. Po kavines su Luna tikrai nevaikštome. Nebent vasarą prisėdame kokiose terasose“, – sako ji.
Į renginį atvykti planavusi, tačiau dėl darbų jame apsilankyti nespėjusi šunų mylėtoja Skaiva Kraujalė Žmonės.lt dar prieš renginį sakė pritarianti Deimantės pozicijai.
„Niekad nesusidūriau su ta situacija, kad dėl šuns būčiau išprašyta. Bet aš puikiai žinau tas vietas, kuriose augintiniai mielai priimami, ir renkuosi jas. Be to, tikrai nesu tas žmogus, kuris kiekvieną dieną tystųsi savo šunis į barus ir labai norėtų ten su jais sėdėti. Visgi tais retais kartais, kada išėjusi su šunimis panorėdavau kur prisėsti išgerti kavos, negatyvaus požiūrio neteko patirti“, – Žmonės.lt pasakojo S.Kraujalė.
Žinoma moteris pabrėžė, kad šeimininkai yra atsakingi už savo augintinius, taigi yra įpareigoti esant reikalui juos tramdyti.
„Viskas priklauso nuo šeimininko sąmoningumo. Jei šeimininkas į barą atsivedė šunį ir negerbia kitų lankytojų – leidžia tam šuniui daryti, ką tik jis nori, tai ir pati tokį šeimininką su šuniu išprašyčiau lauk. Kad ir kaip mylėčiau šunis... Kadangi mes su mano šunimis elgiamės tvarkingai, netriukšmaujame ir niekur nelipame, niekam ir neužkliūname“, – kalbėjo S.Kraujalė.