Pats Jonas save vadina radioaktyviu berniuku. Dalyviui 1987 metais teko dirbti pavojingoje Černobylio zonoje, kurioje vos prieš metus buvo įvykusi atominės elektrinės avarija. Naujo miesto statybose dirbęs dalyvis įsitikinęs – tą kartą darbuotojams nebuvo atskleista visa tiesa apie tokio darbo pavojų.
„Praėjus metams po tragedijos Černobylyje, mums reikėjo statyti naują miestą gyventojams. Jie tą zoną, kurioje mes statėme miestą vadino neradioaktyvia. Bet niekas iš mūsų nemanė, kad tokia zona ten iš vis buvo. Juk nuo tos vietos, kur dirbome, net matėsi Černobylis, jis buvo vos už penkiasdešimties kilometrų“, – savo istoriją pasakoja Jonas.
Tai, kad dirbdamas pavojingoje zonoje, Jonas gavo dozę radiacijos, jam patvirtino ir jo sveikatą tyręs gydytojas, kuris Jono nuogąstavimų nepaneigė – prieš dvidešimt dvejus metus vykusios statybos Černobylyje, dalyviui be pasekmių nepraėjo. Tačiau tokia patirtis Joną privertė priimti tvirtus sprendimus ir kardinaliai pakeisti savo gyvenimo būdą.
„Kai tikrinausi sveikatą gydytojas net nustebo, iš kur pas mane gali būti radiacijos. Bet yra kaip yra. Dabar už tai stengiuosi kiek įmanoma sveikiau gyventi ir tapti pavyzdžiu kitiems. Keliuosi pusę šešių ryto ir darau valandos mankštą savo sporto salėje. Tuomet einu paplaukioti į baseiną. Po jo – iš kart į darbą, o vakare važiuoju į Klaipėdą, kur kartu su Gargždų „Ledžinga“ komanda žaidžiu ledo ritulį. Šiais metais su savo komanda tapome čempionais“, – apie aktyvų gyvenimą ir sportines pergales pasakoja sveikuoliu save vadinantis Jonas.
Ar „Lietuvos balas. Senjorai“ projekto scenoje Jonui taip pat pavyks išplėšti pergalę ir atsukti bent vieną mokytojų kėdę, bei kokiomis gyvenimo istorijomis Lietuvą ir vėl nustebins senjorai, pamatyti galima jau šį vakarą, 19:30 per LNK.