Antradienį Kauno apylinkės prokuratūroje ilgai buvo sprendžiama, ką daryti su dviem ikiteisminiais tyrimais, pradėtais kanadiečio Marco Andre Canuelio atžvilgiu.
Kaip jau skelbė 15min, prieš keletą dienų dėl santuokos su žinoma Lietuvos dainininke išgarsėjęs užsienietis prisidarė rūpesčių su teisėsauga ir galiausiai praleido naktį Kauno areštinėje. M.A.Canuelio, kaip jis pats teigia, norą pabendrauti su vaiku policija suskubo įvertinti pagal Baudžiamojoje kodekso (BK) 145 straipsnio („Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas“) 1-ąją dalį.
O kanadiečio apsilankymas policijoje įformintas pagal BK 187 straipsnio („Turto sunaikinimas ar sugadinimas“) 1-ąją dalį, nes vyras nuovadoje ne tik grūmėsi su pareigūnais, bet ir laužė duris, daužė sieną, gadino inventorių.
Iš pradžių, pagal galiojančią tvarką, abiem tyrimams kuruoti buvo paskirti atskiri Kauno apylinkės prokuratūros pareigūnai. Tačiau vėliau nutarta apsvarstyti, ar nepakaktų vienos bylos, visus M.A.Canuelio nuotykius vertinant kaip vieną tęstinę istoriją.
Kauno apylinkės prokuratūros 3-iojo skyriaus vyriausioji prokurorė Dalia Sabaliauskaitė 15min antradienį informavo, kad buvo priimtas sprendimas vykdyti du atskirus ikiteisminius tyrimus, byloms vadovaus skirtingi prokurorai.
„Nėra logikos juos jungti“, – lakoniškai, bet kategoriškai motyvavo prokuroras Marius Kazlauskas.
Jis informavo, kad jo kuruojamame tyrime M.A.Canueliui yra paskirtos dvi palyginti švelnios, su laisvės atėmimu nesusijusios kardomosios priemonės (galimybė kreiptis į teismą dėl šio vyro suėmimo ilgesniam nei 48 valandų laikotarpiui net nebuvo svarstoma). Pirmiausia, iš Kanados piliečio yra paimtas pasas. Ši sankcija varžo jo galimybę keliauti, tačiau jo dar papildomai paprašyta raštu patvirtinti savo pasižadėjimą neišvykti iš šalies – tai ir yra antroji kardomoji priemonė.
„Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas“ – 15min pasiteiravo prokuroro, kuri Baudžiamojo kodekso straipsnio dalis yra aktuali šiuo atveju.
„Nėra čia terorizavimo, tai tikrai“, – užtikrino M.Kazlauskas.
Kokių galėjo nuskambėti grasinimų, o dar svarbiau – ar tai buvo tik emocingi žodžiai, ar realų pagrindą turėję pareiškimai ir planai, teisėsaugos pareigūnai dar vertina. Vien tai, kad M.A.Canuelis metė sniego gniūžtę į langą ir leptelėjo keletą šiurkštesnių frazių, neleidžia spręsti apie tai, ar jis iš tiesų buvo užsimojęs sunkiai sutrikdyti kito asmens sveikatą.
„Įtariamasis yra apklaustas, o iš nukentėjusiosios yra priimtas paaiškinimas. Artimiausiu metu nukentėjusiąją ketinama apklausti papildomai, taip pat reikėtų pabendrauti su liudininkais, kurių nėra tiek ir daug“, – planavo prokuroras M.Kazlauskas ir svarstė, kad procesiniai veiksmai šiame tyrime gali būti atlikti nieko nevilkinant, per keletą dienų.
Tuo metu kitoje byloje šiuo metu viskas priklauso nuo policijos. Prokuratūra laukia oficialios pažymos iš policininkų, kokią žalą komisariato turtui galėjo padaryti M.A.Canuelis. Jei paaiškės, kad nuostoliai palyginti nedideli, vien dėl šios priežasties baudžiamoji byla kanadiečio atžvilgiu negalės būti tęsiama, jo atsakomybės bus reikalaujama nebent pagal Administracinių nusižengimų kodekso nuostatas.
G.Karaliūnaitė 2017 metų pavasarį 15min buvo sakiusi, kad ji su Marcu jau apie dvejus metus nebekuria bendro gyvenimo. Lietuvoje nepritapęs kanadietis grįžo į gimtinę. O į vyro kaltinimus, esą moteris bando iš jo atimti jųdviejų dukrą, tuomet Gintarė teigė, kad tai tėra jo nuotaikos svyravimai.