„Išvažiavau atostogauti į Balį, o užkūriau tiek reikalų, kad netgi CNN parašė“, – savo pasakojimą apie nuotykius Indonezijos saloje pradėjo Rokas Bernatonis. Įrašu jis leido pasidalinti su portalu Žmonės.lt.
„Apie viską nuo pradžių. Kai jau planavau atostogas, man tai vieni, tai kiti draugai, kurie yra buvę tuose kraštuose, sakė būti atsargiam keičiantis pinigus, nes yra daug atvejų, kai keityklose neatiduoda reikiamos sumos.
Pagalvojau, kad tikriausiai geriausias būdas apsisaugoti nuo sukčių – pinigus išsikeisti oro uoste. Taip ir padariau ir pamiršau apie sukčiavimus.
Tuomet daug keliavau po salą, bendravau su kitais turistais ir vis iš kalbos išeidavo, kad kalbame apie sukčius. Visi sutikti arba tiesiogiai, arba netiesiogiai susidūrę su pinigų keitimo sukčiavimu.
Visi liudijo tą patį: „Aš viską suskaičiavau, ir kai grįžau į viešbutį – trūko pinigų.“ O kai paklausiau, tai kaip čia taip tave apgavo, kuriuo metu, tai niekas negalėjo pasakyti.
Man pasidarė smalsu ir nusprendžiau išsiaiškinti, kokiu būdu sukčiai išvilioja pinigus. Prieš pradedant eksperimentą sau pasakiau, kad keisiu pinigus tol, kol mane apgaus. Skamba labai keistai, bet aš labai norėjau sužinoti, kokią techniką jie naudoja sukčiavimui.
Sustojau prie įtartinai atrodančio kioskelio ir, mano nuostabai, iškart buvau apgautas! Labai apsidžiaugiau, kad pavyko tai užfiksuoti ir pasidalinau vaizdo įrašu su savo sekėjais instagrame, paaiškindamas, kaip vyksta sukčiavimas. Šiai dienai vaizdo įrašą jau peržiūrėjo beveik 6 milijonai žmonių, apie tai parašė Indonezijos CNN ir kiti portalai, o su manimi susisiekusi viena žurnalistė sakė, kad yra atliekamas tyrimas dėl šio atvejo!“ – rašė jis.
Vaizdo įrašas, kuriame balietis bandė apgauti Roką Bernatonį:
Portalui Žmonės.lt Rokas pakomentavo apie situaciją plačiau. Kaip matome iš vaizdo įrašo, sukčiui laidų vedėjo apgauti nepavyko, tačiau jo bandymai buvo užfiksuoti.
„Aš žinojau, ko laukti, tai neleidau, kad mane apgautų. Jis mane bandė apgauti tris kartus. Vis numesdavo ant žemės pinigus ir vėl pakeldavo. Buvo labai rimtai nusiteikęs pasipelnyti“, – portalui Žmonės.lt sakė R.Bernatonis.
Paklaustas, ar bandė dėl tokio elgesio kreiptis į policiją, jis atsakė, jog tai būtų buvę beprasmiška.
„Ten egzistuoja toks rasizmas, kad jei esi baltaodis turistas, tai nelabai kam esi įdomus. Iš manęs pinigų nepavogė, bet aš turiu įrodymų. Po to, kai vaizdo įrašas išpopuliarėjo, su manimi susisiekė Indonezijos CNN, pradėjo tyrimą. Kai pamatė, kad video vis dar žiūrimas, man parašė, kad dar ir per žinias parodys“, – pridėjo pašnekovas.
Nors, kaip pasakodamas portalui Žmonės.lt pripažino Rokas, baisu nebuvo, tačiau vis tiek į sukčiaus gaudynes ėjo ne vienas – paprašė draugo lietuvio su motoroleriu būti netoliese, jei kartais kas nors įvyktų. Nes ir baliečiai būna visada drauge ir esant reikalui padėtų pardavėjai iš kitų kioskelių.
„Bet baimės nebuvo. Atsisiunčiau aplikaciją, kuri leidžia filmuoti juodu ekranu. Įsidėjau telefoną į marškinių kišenę ekranu į priekį. Per lininius marškinius viskas puikiai matėsi ir nekėlė įtarimų“, – dėstė R.Bernatonis.